فهرست
اسپانیا؛ کلکسیون ستاره‌ها؛ این ۵نفر
اسپانیا؛ کلکسیون ستاره‌ها؛ این ۵نفر

اسپانیا؛ کلکسیون ستاره‌ها؛ این ۵نفر

آی اسپورت - اسپانیا تیم پرمهره‌ای است. از همان دروازه بگیرید تا خط حمله این تیم‌ بازیکنانی دارد که داشتن حتی یک نفرشان برای بقیه تیم‌ها غنیمت است. طبیعتا مقابله با چنین تیمی بسیار دشوار است و نیاز به تمرکز و تلاش فراوانی دارد. مشکل اصلی در بازی با چنین تیم‌هایی این است که یک تیم شاید بتواند چند بازیکن کلیدی این تیم را در اغلب اوقات بازی مهار کند. اما یک اشتباه کوچک باعث می‌شود یکی از این ستاره‌ها کارش را بکند و اسپانیا را به پیروزی برساند. ببینیم کدام ستاره‌های اسپانیا می‌توانند نقش کلیدی‌تری در بازی با ایران ایفا کنند:

سرخیو راموس

کاپیتان و مدافع باتجربه اسپانیا رهبر خط دفاعی این تیم است. او با تیم باشگاهی‌اش رئال 3 قهرمانی متوالی در اروپا به دست آورده. او را با جنگ‌های روانی علیه بازیکنان حریف می‌شناسند. چیزی که ممکن است بازیکنان جوان ایران را به دام بکشد. اما او سرزن و گلزن خوبی هم هست و بارها اتفاق افتاده که روی ضربات ایستگاهی گل زده و تیمش را از بحران نجات داده است.

ایسکو

هافبک طراح و پاسور تیم ملی اسپانیا بدون شک یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر این تیم است. خیلی‌ها معتقدند تیم فعلی اسپانیا روی کاکل او می‌چرخد و اگر تیمی بتواند او را مهار کند می‌تواند جلوی طراحی حملات اسپانیا را بگیرد. او به جز ارسال پاس‌های طلایی، شوت‌های قنی و دقیقی هم می‌زند و این می‌تواند کار را برای دروازه‌بان حریف سخت کند.

دیگو کاستا

مهاجم گلزن و فیزیکی اسپانیا در بازی اول تیمش مقابل پرتغال دو گل زد. چیزی که در مور او در این بازی هم جلب توجه می‌کرد چهارچوب شناسی او بود. شوت‌های او اغلب دقیق و پرقدرت هستند و چنانچه فرصتی برای شوت زدن پیدا کند فرصت را از دست نمی‌دهد. ضمن اینکه او استاد بازی فیزیکی و همچنین حاشیه سازی است و می‌تواند هر بازیکنی را عصبی کند.

آندرس اینیستا

هافبک کهنه کار و مجرب اسپانیا اگرچه در بازی مقابل پرتغال خوب نبود اما نمی‌شود او را نادیده گرفت. او ریتم بازی اسپانیا را در دست دارد و می‌تواند با پاس‌های کوتاه، بلند، عرضی، قطری و عمقی ساختار دفاعی حریف را به هم بریزد. هماهنگی او با بقیه بازیکنان اسپانیا و همچنین اعتمادی که به او در تیم وجود دارد نقطه قوت بازی آقای شماره 6 است.

داوید دخه‌آ

پیش از شروع جام جهانی تصور عمومی این بود که زدن گل به این دروازه‌بان سخت است. اما اتفاقات اخیر و اشتباهات دخه‌آ در بازی مقابل پرتغال و همچنین بازی دوستانه مقابل سوئیس نشان داد که او پکست ناپذیر نیست. با این حال دخه‌آ نشان داده که اگر در روز خوب و فرم خوبش باشد کمتر کسی می‌تواند دروازه او را باز کند.

     
آی اسپورت
2018-06-20 13:36:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر