فهرست
فردوسی‌پور برای کلمه «استعفا» تذکر گرفت؟
فردوسی‌پور برای کلمه «استعفا» تذکر گرفت؟

فردوسی‌پور برای کلمه «استعفا» تذکر گرفت؟

آی‌ااسپورت- عادل فردوسی پور چرا از  مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صداوسیما تذکر گرفت؟ این سوالی است که پس از تذکر به برنامه نود و فردوسی پور به ذهن می رسد. تذکری که به دنبال پرداخت برنامه نود به ماجرای آتش سوزی پلاسکو بود.  24 ساعت پس از روی آنتن رفتن برنامه نود با محتوایی در مورد آتش سوزی ساختمان پلاسکو حالا از سوی رسانه‌های اصولگرا در شبکه مجازی و البته رسانه های مکتوب انتقادات زیادی به عادل منتشر می شود.

 در یکی از رسمی ترین اظهار نظرها یکی از اعضای  مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صداوسیما به فارس گفت:« کار آقای فردوسی‌پور کارشناسی نبود و طی گفت‌وگویی که با وی هم داشتیم اشاره کردیم که وظیفه‌ای در این حوزه ندارد. این مجری اگر به موضوعات مربوط به حوزه فوتبال می‌پرداخت قطعا اوضاع خیلی بهتر از الان بود. این فرد در موارد مختلف برنامه را به حاشیه کشانده و به موارد غیر ورزشی پرداخته است.حتی کار به جایی رسیده که وکلایی به عنوان مدعی العموم خواسته‌اند به خاطر این رفتار غیر حرفه‌ای از ایشان شکایت کنند و پیگیر هستند که این پرونده به نتیجه برسد.»

 این صحبت های رسمی نشان می دهد که جرم فردوسی پور حضور در حوزه غیرتخصصی بوده. اما از آنجایی که اولین بار نیست که برنامه نود به مسائل غیرفوتبالی می پردازد و البته همه آیتم های برنامه ها هم با نظارت صداوسیما روی آنتن می رود به نظر می رسد که کارشناسی نبودن برنامه بیشتر یک بهانه باشد تا دلیل اصلی . دلیلی که شاید بشود در متن های انتقادی نسبت به برنامه نود پیدا کرد.

 چندسایت و خبرگزاری، یک روزنامه و چند کانال تلگرامی پس از برنامه شب گذشته فعالیت‌شان را در انتقاد از نود آغاز کردند. فعالیت هایی که یک کلمه مشترک داشت و آن هم «استعفا» بود. کلمه ای که توسط فردوسی پور استفاده شده و گویا دلیل اصلی وارد کردن این همه فشار به برنامه نود باشد.

 «خيلي از کاربران فضاي مجازي نيز از اين رفتار يک‌طرفه فردوسي‌پور انتقاد کردند و حتي برخي نوشتند فردوسي‌پور چرا براي پلاسکو طلب استعفا مي‌کند ولي وقتي قطار تبريز مشهد دچار حادثه شد و به دليل بي‌کفايتي مسوولان آمار قربانيانش افزايش يافت، هيچگاه فردوسي‌پور چنين درخواستي مطرح نکرد!» این مطلبی است که در صبح نو کار شده و به کلمه گفته شده توسط فردوسی پور یعنی استعفا اشاره دارد.  یا در مطلبی که در کانال های تلگرامی دست به دست می شد این طور به استعفا اشاره شده:« عادل فردوسی‌پور، مجری توانمند و اختلاف افکن برنامه نود اخیرا در برنامه اش گفت: "اگر حادثه پلاسکو در هر کشور دیگه ای اتفاق میفتاد، قطعا چندتا از مسئولین و مدیرانشون یا اخراج میشدن یا استعفا میدادن...خود شما؛ به جای اینکه به مسائل ورزشی و فوتبالی و اختلاف اندازی تون بین اهالی فوتبال بپردازید، میشید کارشناس مسائل سیاسی و اجتماعی و مدیریت کلان شهری...»

 مطالبی هم در مشرق نیوز،  اتاق خبر 24 و فارس منتشر شده که دوباره به همین مساله پرداخته. یعنی علی رغم که برنامه نود سراغ سوژه غیرکارشناسی رفته اما مهمترین مشکل صداوسیما صحبت‌هایی است که بدون هماهنگی روی آنتن رفته که همان صحبت های زنده فردوسی پور است. صحبت هایی در مورد استعفا دادن مدیران مقصر که این طور با برخورد مواجه شده است. 

عصر ایران

۹ ۱۱  
آی اسپورت
2017-01-26 02:04:00
نظر دهید

۱۱ نظر
Saman207
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۳۷
گفتن از استعفای مسئولین بعد از یک فاجعه عمومی ترین حوزه محسوب میشه و اینو حتی ننه خدا بیامرز کروبی هم میدونه چه برسه به کسی که ادعای استادی دانشگاه رو داره! گفتن از استعفای مسئولین نیازی به تخصص نداره!
سید مظفر
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۵۹
فردوسی پور از قیافه بچگانه اش برای سرپوش گذاشتن به نیات پلیدش استفاده میکنه مثلا این همه آدم ورزشی در تلویزیون داریم چرا همه فهمیدن طرف لونگیه چون مثل یه بچه سمج برای داوری های بنفع تیمش چونه میزنه یا با امیرخان چون برای استقلال قهرمانی میاره به عنوان پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر ایران، دشمنی میکنه نود-لونگ برنامه ایه که نه صدا و سیما که باشگاه پیروزی باید هزینه شو بپردازه
۱
قرمز
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۲۹
این تحلیل رو برای عادل می نویسم :
می دونید توی این چند سال اوضاع پرسپولیس چرا اینقدر بد بود ؟ دلیلش اینه که وقتی تراکتورسازی به لیگ برتر صعود کرد و اون همه تماشاگر می رفتن ورزشگاه یادگار و خیلی وقتا شعارهای قومیتی می دادن ، مسولین کشور احساس کردند که فوتبال داره به یک عامل خطر تبدیل میشه. بنابراین کاری کردن که جذابیت فوتبال برای مردم کم بشه. بهترین راه برای این کار هم ضربه زدن به پرسپولیس بود. چون اگه پرسپولیس چندین سال نتیجه نگیره و از استقلال و سپاهان و تراکتور پشت سر هم ببازه اونوقت هوادار پرسپولیس از سیستم کُری خونی کنار می کشن. وقتی هواداران پرسپولیس کنار بکش ، هواداران سایر تیم ها با کی کری بخونن ؟اگه دقت کنید اون چند سال استقلال حتی وقتی صدر جدول هم بود و بازی مهمی داشت بیشتر از دو هزار نفر ورزشگاه نمی رفتن.حتی تماشاگران تراکتور هم توی بازی های حساسش کم بودن.بنابراین توصیه ی من به عادل خان اینه که توی سیاست دخالت نکنه چون در اون صورت مسولین باز هم احساس خواهند کرد فوتبال براشون خطر داره و دودش دوباره توی چشم پرسپولیس و کل فوتبال خواهد رفت
۵
شاهین
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۰۷
اینجا آزادترین کشور دنیاست... محمود احمدی نزاد
قطار سمنان
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۰۶:۲۹
کیروشی پور سیاسی کار فضول در همه امور دلال
۶ ۱
آنتی
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۳۱
شما دوغتو بخور...
۸
امید
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۲۰
در مورد فاجعه قطار خوب رییس راه اهن استعفا داد ه بود حالا اون باید چی میگفت؟!
۴
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۰۲
اجازه می دهید همه مون سرمون رو بزنیم به میز
بعد از اینکه اجازه دادید قانع نشویم
مهدی
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۲۰
کثیف ترین آدم ها کسانی هستند که آرزو دارن اتفاق بدی برای مردم بیفته تا بتونن جای مدیران جناح رقیب رو بگیرن. کسانی که دوست دارن جای قالیباف بشینن از حادثه ی پلاسکو توی دلشون به شدت خوشحال شدن .اگر حرف از استعفا می زنن برای دلسوزی نیست بلکه برای اینه که یه نفر از جناح خودشون رو شهردار بکنن.وگرنه همه می دونن که قالیباف یکی از بهترین مدیران اجرایی کشور هست.همین قالیباف با همین مدیریت اگه باب میل این آقایون حرف میزد امروز هیچ کس تقاضای استعفاش نمی کرد بلکه ازش حمایت هم می کردن.
MHA
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۰۹
نه داداش برای دعوت ار کارشناسی از صومعه سرا برای بررسی مشکلات تهران
mr.masoud
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۲۵
یکی به این اقا بگه مدعی العموم به دادستان میگن نه وکیل!
اون که میتونه از طرف مردم دادخواهی بکنه دادستانه....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر