فهرست
طرح اینفانتینو برای جام جهانی؛ 48 تیم، 16 گروه
طرح اینفانتینو برای جام جهانی؛ 48 تیم، 16 گروه

طرح اینفانتینو برای جام جهانی؛ 48 تیم، 16 گروه

آی اسپورت - در روز ۹ ژانویه فیفا در مراسمی در زوریخ برنده عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال جهان را مشخص می کند که رونالدو، مسی و گریزمن سه گزینه احتمالی هستند اما به موازات این مراسم در زوریخ، در مورد نحوه برگزاری جام جهانی ۲۰۲۶ بحث خواهد شد. فیفا به نمایندگانش سه گزینه برای برگزاری جام جهانی را پیشنهاد داده است: ۳۲، ۴۰ یا ۴۸ تیم. اینفانتینو شخصا گزینه ۴۸ تیمی شدن جام جهانی را ترجیح می دهد: برگزاری مسابقات با شانزده گروه سه تیمی که از هر گروه دو تیم صعود می کنند. بدین ترتیب هر تیم ملی حداقل دو بازی انجام می دهد و طبیعتا مخاطبان و سرمایه بیشتری جذب مسابقات می شود.

در صورتی که گزینه مورد نظر اینفانتینو تصویب شود، مسابقات با ۸۰ بازی برگزار خواهد شد که بدین ترتیب بودجه بازیها به بیش از ۶،۵ میلیارد یورو خواهد رسید یعنی یک میلیارد یورو بیش از جام جهانی روسیه.  ساعت بازیها هم بر اساس ساعت کشورهایی که در مسابقات حضور دارند تنظیم خواهد شد. البته افزایش تیمهای جام جهانی منتقدانی هم دارد. به طور مثال یواخیم لوو، سرمربی تیم ملی آلمان از منتقدان جدی این قضیه است.

فیفا از سوی دیگر گزینه برگزاری مسابقات جام جهانی باشگاه ها با ۱۶ تیم از سال ۲۰۱۹ را برگزار خواهد کرد. این تورنمنت قرار است جایگزین جام کنفدراسیون ها شود.

 

  ۱  
آی اسپورت
2016-12-27 12:11:00
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۲۴
شاید جالب بشه اما مسخره میشه تیم ها ی مسخره میان جام جهانی هو یه بازی یه تیم به یه تیمی بیست تا میزنه یه بازیکنش با یه بازی اقای گل میشه کاشکی فقط سهمیه اروپا رو زیاد کنن به اسیا و افریقا ندن که سطح مسابقات پایین نیاد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر