فهرست
پنج استعداد حیرت انگیز در لیگ جزیره
پنج استعداد حیرت انگیز در لیگ جزیره

پنج استعداد حیرت انگیز در لیگ جزیره

آی اسپورت – لیگ جزیره یک رقابت بزرگ در خریدنِ بهترین ها با مبالغی کلان است. اما در همین محیط هم جوان های با استعدادی هستند که خودشان را نشان داده اند. می خواهیم در مورد 5 نفر حرف بزنیم که می توانند در 2017 دست به کار های بزرگی بزنند.

بن وودبرن، لیورپول

در بازی برابر لیدز در جام اتحادیه در ماهِ نوامبر، محصول اکادمی باشگاه گلزنی کرد تا رکورد مایکل اوون را بشکند و تبدیل به جوان ترین گلزن تاریخ باشگاه لیورپول شود. او در آن روز 17 سال و 45 روز سن داشت. وودبرن می تواند در حمله و هافبک بازی کند، و کلوپ از همان آکادمی او را دنبال داشت. البته سرمربی آلمانی قول داده از او برابر رسانه ها مراقبت کند، اما این احتمالا در سال جدید سخت تر خواهد شد. همین الان هم این بازیکن جوان محور یک جنگ لفظی بین انگلیس و ولز است. اعتبار او هر روز بیشتر می شود.

ریس آکسفورد، وستهم

جوان ترین بازیکن تاریخ وستهم در آگوست 2015 تیتر رسانه ها شد. او در اولین بازی تیمش برابر آرسنال در جزیره، نقشی کلیدی ایفا کرد و گفته می شد او در طول فصل بازی های زیادی انجام خواهد داد. ریس تنها 16 سال داشت و آن روز دبیوتش را رویایی خواند. همه از او تعریف کردند و بیلیچ هم گفت احتمالا لیونل مسی هم نمی تواند او را تحت تاثیر قرار دهد. اما حالا بعد از گذشتِ 18 ماه، اکسفورد تنها دو بازی دیگر را در لیگ جزیره از ابتدا شروع کرده، و در هر دو بازی هم بین دو نیمه تعویض شده. صحبت سر تمدید قرارداد هم آینده او را پیچیده تر کرده، اما استعدادش بدون شک هنوز سر جایش است. احتمالا تنها مساله زمان است که او کی دوباره در تیم بازی خواهد کرد.

هری وینکس، تاتنهام

او گفته برای فرصتش صبر خواهد کرد چون پوچتینو شخصا با قرص دادنِ او مخالفت کرده و از او خواسته تا در تمرین کردن با تیم، رشد کند. به نظر وینکس هم حالا از این مساله سود برده. در دو فصل اخیر او در یورو لیگ بازی کرد و این فصل هم در جزیره به او بازی می رسد. او در دبیوتش برابر وستهم گلزنی کرد و برابر برنلی هم از ابتدا به میدان رفته بود. او یک هافبک خونسرد است که جدا از توانایی اش در بازیابی توپ، می تواند توپ را هم خوب پخش کند. با توجه به این که انرژی که پوچتینو از بازیکنانش می خواهد را هم دارد، احتمالا سال 2017 می تواند برای او بهتر هم شود.

جاش سیمز، ساوتهمپتون

او آخرین استعداد جوان از آکادمی معروف سینتس هست و انتظار می رود که کیفیت بالایی از خود نشان دهد. او در همان دقیقه اول دبیوت خود هم یک پاس گل داد. البته او به طور مرتب بازی نکرده اما در جام اتحادیه و یورو لیگ به میدان رفته و نشان داده که کیفیت لازم برای بازی در این سطح را دارد. او در پست وینگر بازی می کند و عضو تیم ملی زیر 17 سال انگلیس در قهرمانی اروپا در 2014 بود. با توجه به این که کلود پول اعتقاد خاصی به جوان ها دارد، انتظار می رود در 2017 شاهد درخشش بیشتر سیمز باشیم.

الیکس گارسیا، منچستر سیتی

پپ گواردیولا سریع متوجه شد او می تواند وارد تیم اصلی شود. او سه بار از روی نیمکت در جزیره وارد بازی شده و حتی در بازی جام اتحادیه تیمش هم گلزنی کرد. اما خب در تیمی مانند سیتی بازی کردن واقعا سخت است. گواردیولا خودش گفته که گارسیا فوق العاده با استعداد است اما مشکل این است که تیم 22 23 بازیکن دارد که همه باید بازی کنند. یحیی توره هم فعلا به تیم بازگشته اما آینده احتمالا به گارسیای 19 ساله تعلق دارد. او در بازی جام اتحادیه برابر یونایتد هم 20 بازیکن بیشتر از هر کس دیگری در زمین ارسال کرد. کلاس بازیِ او خیلی زود نمایان خواهد شد.

۲    
آی اسپورت
2016-12-28 20:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر