فهرست
اصغرقاتل‌های فوتبال در تیم‌های پایه
اصغرقاتل‌های فوتبال در تیم‌های پایه

اصغرقاتل‌های فوتبال در تیم‌های پایه

آی اسپورت - ششم تیرماه سال 1313، اصغر بروجردی معروف به «اصغر قاتل» با سابقه تجاوز و اذیت و آزار 33کودک بی‌گناه در ایران و عراق پای چوبه اعدام رفت. هیولایی که روزنامه اطلاعات چند روز بعد درباره اش نوشته بود احساسات خشم آلود مردم تهران نسبت به اصغر بروجردی عجيب است و مردم شهر در هر گوشه و کناری از او حرف می زنند.

توی همان تابستان 1313 بود که حسین صدقیانی، پدر فوتبال ایران، تجربه سالها زندگی در اتریش و بلژیک را به تبریز برد و اولین مدرسه فوتبال ایران را تاسیس کرد. پسربچه هایی که نامشان در آن سال مدام با کلماتی مثل «معصوم» و «بی پناه» در روزنامه ها میآمد و شباهت زيادي به ریشه کلمه معجزه داشتند که از «عجز» و ناتوانی می آمد، حالا می توانستند خودشان را به معجزه مدارس فوتبال بسپارند.

82سال گذشته و این روزها کار به جایی کشیده که اصغرقاتل ها از پای چوبه دار، خودشان را به برخي مدارس فوتبال رسانده‌اند. چند روز پیش بود که یکی از کانالهای تلگرامي از مردم خواسته بود اگر اطلاعاتی درباره آزار و اذیت جنسی در مدارس فوتبال دارند، یا خودشان درگیر چنین اتفاقاتی بوده اند، بدون ذکر نام پیغام بگذارند. پیام ها شروع شد: از معلم ورزش فلان مدرسه بگیرید، تا باشگاه فوتبالي که سرمربی تیم، بچه ها را در اتاقش مورد آزار و اذیت قرار داده بود.  بر تعداد قربانیهای این سیاهه هر روز اضافه می شود. بچه هایی که دربرخي مدارس فوتبال زیردست اصغرقاتل هایی کار می کنند که نامهای امروزی تری پیدا کرده اند؛ از مدیر آکادمی و سرمربی تیم، تا معلم ورزش و لیدر باشگاه مطرح تهرانی. اصغرقاتلهایی که به جای بالای دار رفتن و مجازات شدن، خودشان را زیر لایه های شرم و حیای جامعه پنهان کرده اند.

 این بلایی است که خودمان سر خودمان آورده ایم. یک زمانی بچه هایی که گذارشان به مدرسه فوتبال شاهین می افتاد، باید کارنامه تحصیلی‌شان را به دکتر اکرامی نشان میدادند و هزار جور قول وشرط اخلاقی می دادند تا لباس باشگاه را بپوشند.

 این روزها اما صندلی دکتر اکرامی‌ها را به آدم‌هایی سپرده‌ایم که در خوش‌بینانه‌ترین حالت فقط درخواست مالی و پول از خانواده‌ی بچه‌ها می‌کنند. سرمربی باشگاه پرهوادار تهرانی برای لیدری که در جریان مسابقات تیم‌های پایه دعوا راه می‌اندازد و مشت‌ولگد حواله‌ی مردم می‌کند، وسط همان زمین جشن تولد می‌گیرد و دو روز بعد هم ضامن آزادي او از زندان مي‌شود.

 يا لیدر معروف یکی از باشگاه‌ها كه پنج سال پیش متهم به آزارواذیت نه بازیکن نوجوان شده است، هنوز تاوان کارهایش را نداده و راست‌راست راه می‌رود و حتی به غرفه‌ی روزنامه‌های ورزشی در نمایشگاه مطبوعات هم سر‌ می‌زند. وسط این اتمسفر بی‌خیالی، کاش می‌شد به پسربچه‌های عشق فوتبال بگوییم خروجی اصغرقاتل‌هاي فوتبال چیزی جز کابوس‌های شبانه نیست. فدراسیون فوتبال، هیئت فوتبال، کمیته‌ی اخلاق یا هر نهادی دیگری که مسئول است،‌ چه تفاوتی می‌کند؛ مهم این است که اصغر‌قاتل‌ها در فوتبال تکثیر شده‌اند و دنیا را به جای کثیف‌تری تبدیل کرده‌اند؛ خیلی کثیف‌تر از ششم تیر 1313 که اصغر بروجردی بالای دار رفت.      

۱۱ ۳  
آی اسپورت
2016-12-24 14:11:00
نظر دهید

۳ نظر
مجید 22
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۲۴
من خودم یک زمانی مربی دروازه بانی یک مدرسه فوتبال بودم که در سالن برای رشته فوتسال بچه های زیر 15 سال رو آموزش میدادیم.متاسفانه یک روز با صحنه ای مواجع شدم که وقتی پسر بچه از رختکن اومد بیرون با حالت بغض و دوید به سمت مادرش که روی سکوها منتظرش بود از اینکه بدون تحقیق وارد چنین آکادمی شدم خیلی احساس شرم کردم که مربی این بچه ها بهشون تعرض کرده.این آقا اکنون دستیار سرمربی معروف یکی از پنج تیم اول لیگ برتر شده.
۴ ۲
شاهین
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۱۳
آقا مجید که شما مطمئن هستین بیشتر کد بدین خواهشن و یا اینکه در کانال تلگرامی مهدی رستم پور نام این آقا و کارهایش را افشا کنید.. تا کی سکوت ؟ تا کی مراعات کردن؟
۴
majid22
يكشنبه ۵ دی ۱۳۹۵، ۰۲:۱۹
تا کسی از من نخواد من چیزی نمیگم چون طرف باور نمیکنه اقا شاهین.یک روز در فیزیوتراپی استقلال در یک اتاق با اقای محمد حسین میثاقی (فوتبال 120)و مرحوم اولادی صحبتش شد و من به محمد حسین گفتم قضیه رو نشونی اون طرف رو اما متاسفانه یا نخواستن یا هر چیز دیگه که بخوان پیگیری کنن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر