فهرست
گل با پوچ!
گل با پوچ!

گل با پوچ!

آی اسپورت - وقتی جوان ۴۲ ساله آرژانتینی از ساوتهمپتون آمد تا روی نیمکت تاتنهام بنشیند کسی فکرش را نمی‌کرد قرار است او و شاگردانش کاری کنند تا بیگ‌فور به تاریخ بپیوندد و بیگ‌سیکس شکل بگیرد. نه اینکه کسی او را دست کم گرفته باشد، بلکه انتظار خاصی هم از او نمی‌رفت جز اینکه با یک تیم معمولی، نتایج معمولی بگیرد. پوچ اما گل کرد! ستارگانش را در دل تیم‌های پایه جست و هری کین و دله آلی را تقدیم فوتبال انگلستان کرد.

از فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴، طی ۵ فصل بزرگترین افتخارات یک باشگاه معمولی را رقم زد تا آنها در کنار منچستر، سیتی، چلسی، آرسنال و لیورپول، بخت قهرمانی لیگ جزیره باشند! وقتی در دومین فصل حضورش در لندن در انتهای فصل از کورس قهرمانی جا ماند و به جایگاه سوم رسید، بهترین رتبه اسپرز را از سال ۱۹۹۰ به دست آورده بود و وقتی فصل بعد با ۸۶ امتیاز نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال انگلستان شد، افتخاری را رقم زده بود که از سال ۱۹۶۵ سابقه نداشت! اما مائوریسیو سورپرایز اصلی خود را در فصل گذشته رقم زد. وقتی که سیتی آماده پپ و آژاکس پدیده‌ی اریک تن هاخ -که رئال را در برنابئو حذف کرده بود- مقهور تدابیر تاکتیکی او شدند.

آویخته شدن مدال نقره‌ی چمپیونز لیگ بر گردن پسران شمال لندن درحالیکه پیش از آن در طول تاریخ باشگاه از مرحله نیمه‌نهایی جلوتر نیامده بودند، به فوتبال اعلام کرد که یک غول انگلیسی دیگر متولد شده است. تیمی که تحت نظر پوچتینو بلد است خوب دفاع کند و بالاترین راندمان را در تک موقعیت‌ها داشته باشد. خوره‌های فوتبال و کارشناسان به خوبی می‌دانند که چنین چیزی مستلزم نظم، دیسپلین و آرامش در هر باشگاهی است. به آمار بازی هفته گذشته مقابل سیتی نگاه کنید. ۳ شوت در برابر ۳۰ شوت. نتیجه اما ۲ بر ۲ مساوی! حتما تماشای بازی‌های تاتنهام در فصل جدید فوتبال انگلیس و رقابت‌های اروپایی، دیدنی خواهد بود. من مطمئنم پوچ چالش‌های گوناگونی برای گل کردن پیش رو خواهد داشت.

۸    
آی اسپورت
2019-08-19 14:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر