فهرست
وزارت ورزش: به جای ما از AFC انتقاد کنید
وزارت ورزش: به جای ما از AFC انتقاد کنید

وزارت ورزش: به جای ما از AFC انتقاد کنید

آی اسپورت – تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر اعطای میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی به بحرین و سلب این میزبانی از ایران، در روزهای اخیر با واکنش های زیادی از سوی مسئولان ورزش ایران همراه بوده. امروز وزارت ورزش در اطلاعیه ای اقداماتی که این وزارتخانه در روزهای اخیر در رابطه با این پرونده انجام داده را اعلام کرده است:

پس از انتشار شایعه عدم میزبانی ایران برای مسابقات برگشت انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ، وزیر ورزش و جوانان، دکتر سلطانی‌فر، به درخواست فدراسیون فوتبال در تاریخ 19 اسفند سال جاری (سه روز قبل از ابلاغ تصمیم AFC به ایران) دو نامه را به شیخ سلمان، رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا و اینفانتینو رییس فیفا ارسال کرد و در این دو نامه ضمن اشاره برحق فدراسیون فوتبال ایران در میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 بر حمایت وزارت ورزش و جوانان از برگزاری این رویدادها در ایران تاکید کرد.

این اقدام در راستای نقش حاکمیتی وزارت ورزش و جوانان در حمایت از فوتبال ایران صورت گرفت و چنانچه هر فدراسیونی نیاز به کمک داشته باشد متولی ورزش کشور با همکاری دستگاههای ذیربط به وظیفه خود عمل خواهد کرد. تاکید می شود، وظیفه اصلی در ارتباطات بین‌المللی فدراسیون‌ها بر عهده خود آنها است و وزارت ورزش و جوانان صرفا نقش کمک کننده و حمایتی دارد و همیشه سعی کرده به وظیفه حاکمیتی خود و بابهره گیری از ظرفیت همه دستگاهها به بهترین نحو عمل کند.

توصیه می‌نماییم با توجه به این نوع تصمیم‌گیری‌های ناعادلانه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا برخی افراد و عناصر به جای سواستفاده سیاسی از اقدامی که علیه منافع ایران صورت گرفته که بخشی از پازل فشارهای حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران است، با درک صحیح از این اتفاقات در عوض انتقاد از مقامات ورزش ایران، این فشارها را به طرف خارجی بیاورند و از ظرفیت‌های خود برای دفاع از حقوق ایران استفاده کنند.

در همین راستا و جهت تنویر افکار عمومی 2 نامه مورد اشاره در ادامه منتشر می‌شود. بدیهی است علیرغم ابلاغ تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، وزارت ورزش و جوانان در کنار ارکان حاکمیتی و ورزشی دیگر، پشتیبان فدراسیون فوتبال ایران جهت احقاق حقوق خود خواهد بود.

1
1

2
2

  ۱  
آی اسپورت
2021-03-14 18:59:00
نظر دهید

۱ نظر
reza
يكشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹، ۲۱:۱۵
وزیری که تنها دغدغه اش قهرمانی پرسپولیس است مشخص است که تیم ملی را نابود می کند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر