فهرست
ما ایرانیم؛ یوزهای جام‌جهانی
ما ایرانیم؛ یوزهای جام‌جهانی

ما ایرانیم؛ یوزهای جام‌جهانی

آی‌اسپورت- سن‌پترزبورگ برای فوتبال ایران به شهری حماسه‌ساز تبدیل شد، ورزشگاه گرانقیمت این بندر معروف شاهد یک برد شیرین دقیقه نودی از تیمی بود که رویاهای زیادی در سر می‌پروراند، رویای صعود به دور دوم جام‌جهانی آن هم برای اولین‌بار در تاریخ فوتبال ملی این کشور؛ ملی‌پوشانی که برای هدفشان جنگیدند و با تمام کاستی‌هایی که در دوران آماده‌سازی خود با آن روبه‌رو شدند کمر خم نکردند. 

 بله، این تیم ایران است؛ همان یوزهای معروف آسیا و جهان تیمی که از رقابت با شیرهای اطلس هم نترسید و نشان داد می‌تواند مقابل هر حریفی قد علم کند. بازیکنان، مربیان، تدارکات، کادرپزشکی و ... همه و همه در این برد شیرین نقش داشتند. بردی که می‌تواند سرآغاز دوران جدید برای فوتبال ملی ایران شود. شاید به همین خاطر بود که بازیکنان ایران بعد از بازی اینگونه شاد و خندان جشنی را با طرفداران خود در ورزشگاه کریستوفسکی سن‌پترزبورگ برگزار کردند. 


قبل از آغاز جام بسیاری از کارشناسان معروف پیش‌بینی کرده بودند تیمی که کارلوس کی‌روش برای جام‌جهانی آماده کرده می‌تواند خالق یکی از شگفتی‌ها باشد. گام اول این شگفتی مقابل مراکش برداشته شد، تیمی که در قاره آفریقا شکست‌ناپذیر نشان داده بود و با یک دوجین بازیکن شاغل در فوتبال اروپا آمده بود که بعد از 20 سال عقده‌گشایی کند اما یوزهای ایرانی چنان بلایی سر این تیم آوردند که شیر هم شکار شد. 

 این تیم نشان داد ایران است، همان یوزهای معروف جهان، همان تیمی که بازی‌های تدارکاتی‌اش یک به یک لغو شد، همان تیمی که برند معروف تولید البسه به دلیل تحریم‌های ظالمانه از ارائه کفش و لباس به بازیکنانش امتناع کرد. بله، این تیم با تمام کاستی‌هایی که داشت توانست دست به کار بزرگی بزند آن هم یک روز بعد از افتضاحی که عربستان مقابل روسیه در افتتاحیه جام‌جهانی برای فوتبال آسیا رقم زد. ایران آبروداری کرد آن هم در گروهی با لقب گروه مرگ جام‌جهانی. 


مرسی تیم‌ملی ایران، مرسی بازیکنان و مرسی طرفداران خونگرم و تکرارنشدنی این تیم ...

 

۹۷ ۹  
آی اسپورت
2018-06-15 22:24:00
نظر دهید

۹ نظر
مارال
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۳۴
زنده باد ایران . ایران بردش و مدیون کیروش و غیرت بازیکناست
مارال
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۳۸
من 500 تا صلوات نذر کرده بودم ، حالا کی این همه صلوات بفرسته خخ
لطفا هر کس ی کم کمک کنه و تعدادش و زیر کامنتم بنویسه به شدت به کمک نیاز دارم خخ
قارتال
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۳۹
با افتخار من یک کیروشی پور هستم.
امید
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۲۸
افتخار نیست. حقارت و عقب ماندگی است. دو روز دیگه سرد میشی میفهمی
ابیدل
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۳۹
این وطن فروش هایی که دنبال شکست تیم و کیروش بودن کجا هستند احتمالا رفتند تو سوراخ موش خخخخخ مثل سرمربیشون که فکر کنم ارزوی سرمربی گری ایران امروز به گور برد
CQ Bf Sebastian
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۱۴
یعنی خرشانس که میگن یعنی این دلال موزامبیکی..
مرد باشین بنویسین بهترین بازیکنای زمین امیری بیرانوند و ابراهیمی بودن از لیگ ایران ، لیگی که این دلال اینقد کوبیدش..
ملت جوگیر واسه گل به خودی هم شادی میکنن ..
شب دراز است و قلندر بیدار..
وعده ی ما چهارشنبه شب همینجا..
فرزاد مهریار
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۱۷
من ترجیح میدم نام کاربریمو به اون هوادار استقلال که خواهان مرگ همه ما هوادارای پرسپولیسه بدم و دیگه تو این سایت نیام . این برد نوش جان کی‌روشی پورها و هواداران استقلال و شقایق اشک ریز و جعفر مومنی و سیامک رحمانی و بقیه اذناب .
فقط با توجه به اینکه دوره عسرت پرسپولیس شروع شده ، شما آقای بزرگوار و همچنین شما مارال خانم بازهم از پرسپولیس هواداری بکنید..
۴ ۱
مارال
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۴۳
آقای مهریار خواهش مبکنم به خاطر ی عوضی خودتون و ناراحت نکنید ، اینجا به امثال شما نیاز داره. ی مدت بود نبودید خیلیا دلشون واستون تنگ شده بود . بمونید و مثل قبل حمایت کنید .
۴
الفرد
شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۵۴
بدون جو زدگی امروز ایران خوب نبود و بر اثر اشتباه حریف برد. اما اینجور بردها زیاد اتفاق نمیفته و ما باید سعی کنیم خودمون کنترل بازی رو دست بگیریم . به امید صعود ایران
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر