فهرست
ناپولی-یووه؛ حساس‌ترین نبرد فصل
ناپولی-یووه؛ حساس‌ترین نبرد فصل

ناپولی-یووه؛ حساس‌ترین نبرد فصل

آی اسپورت – ناپولی یا یوونتوس؟ برای آن‌هایی که از قهرمانی‌های زودهنگام در ۵ لیگ معتبر اروپا در فصل جاری به ستوه آمده‌اند و نمی‌خواهند قهرمان این فصل سری A هم تکراری باشد، ناپولی یک گزینه جذاب است. الهه جنوب ایتالیا از زمان قهرمانی با مارادونا تا به حال این اندازه به قهرمانی نزدیک نبوده و هر چند حالا در رده دوم قرار دارد اما بیش از یووه در فصل جاری صدر جدول را در اختیار داشته.

فراغت از هیاهوی لیگ قهرمانان اروپا

دو تیم در حالی از ساعت ۲۳:۱۵ یکشنبه شب، حساس‌ترین بازی فصل را در چارچوب هفته سی و چهارم انجام می‌دهند که اختلاف ۶ امتیازی به لطف تساوی عجیب یوونتوس مقابل کروتونه و برتری ناپولی در زمین اودینزه به ۴ امتیاز کاهش پیدا کرد و حالا برتری ناپولی در «جی استادیوم» فاصله ۲ تیم را به یک امتیاز می‌رساند. یوونتوس پس از حذف دراماتیک در مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا با تمرکز بیش‌تری به سمت هفتمین قهرمانی متوالی در لیگ گام برمی‌دارد و در این راه، تنها ناپولی را به عنوان تنها مانع سر خود می‌بیند. خوشبختی یوونتوس در اختیار داشتن تمام مهره‌های کلیدی و البته ایگواین همیشه گلزن به ناپولی است.

سایه روشن‌های تاکتیکی و ماجرای دیبالا

تنها معضل قهرمان ۶ فصل اخیر سری A، جای بازی پائولو دیبالای آرژانتینی است. اگر قرار به نیمکت‌نشینی «لاجویا» باشد، آن گاه آلگری، سرمربی یوونتوس چاره‌ای غیر از اتخاذ سیستم ۳-۳-۴ نخواهد داشت. در این حالت ایگواین کنار داگلاس کاستا و مانزوکیچ یک مثلث مخوف را تشکیل می‌دهند. ساری، سرمربی ناپولی برای مقابله با این تز یوونتوس دلخوش به درخشش اخیر آرکادیوش میلیک است. این مهاجم سرعتی و قدرتی قطعا با حضور و دوندگی در خلاهای خط دفاعی دردسرآفرین می‌شود. دریس مرنتس بلژیکی بسته به جایگاه بازی‌اش شب پردردسری را برای کیلینی می‌سازد.

نکته کلیدی

ناپولی از زمان برتری ۳ بر ۲ در اکتبر ۲۰۰۹، طی ۹ بازی در «جی‌استادیوم» و ۸ بار در لیگ و جام حذفی مغلوب میزبان تورینی شده است.

ترکیب احتمالی

یوونتوس: بوفون، لیخشتاینر، بن‌عطیه، کیلینی، ساندرو، خدیرا، مارکیسیو، متویدی، کاستا، دیبالا و ایگواین

ناپولی: رینا، هایساژ، آلبیول، کولیبالی، رویی، زلینسکی، جورجینیو، همیشک، کایخون، میلیک و اینسینیه

 

90tv

     
آی اسپورت
2018-04-21 14:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر