فهرست
کالدرون و استراماچونی در دربی‌ها چه کرده‌اند؟
کالدرون و استراماچونی در دربی‌ها چه کرده‌اند؟

کالدرون و استراماچونی در دربی‌ها چه کرده‌اند؟

آی اسپورت - امروز همه برای ساعت ۱۶ لحظه‌شماری می‌کنیم تا حساس‌ترین بازی فصل فوتبال ایران یعنی شهرآورد تهران را تماشا کنیم. دیداری که در فصل نوزدهم لیگ برتر دو مهمان تازه‌وارد خارجی دارد. این اولین شهرآوردی است که یک ایتالیایی روی نیمکت استقلال می‌نشیند و در طرف مقابل هم برای اولین بار یک آرژانتینی هدایت پرسپولیس را برعهده دارد. مربیانی که اولین بار نیست مهم‌ترین بازی فصل فوتبال یک کشور را تجربه می‌کنند، چون هر دوی آن‌ها سابقه حضور در چنین بازی‌هایی را به عنوان مربی دارند. کالدرون تجربه مربیگری در ال‌کلاسیکو سعودی و رقابت السویانو بین سویا و بتیس را دارد و در طرف مقابل استراماچونی دلامادونینا، رقابت پراگ و بازی دشمنان ابدی را تجربه کرده است.

فاجعه ریاض

کالدرون بهترین نتایج تاریخ مربیگری‌اش را در لیگ عربستان با الاتحاد تجربه کرده و در ال‌کلاسیکو سعودی ۳ تساوی، ۲ برد و تنها یک شکست در کارنامه دارد. با این آمار تقریباً همه چیز روی کاغذ به نفع اوست، اما مرد آرژانتینی در سال ۲۰۰۹ فاجعه ریاض را رقم زد و در حساس‌ترین بازی لیگ عربستان با ۵ گل به الهلال عربستان باخت. کالدرون در زمان مربیگری الاتحاد ۲ برد و یک تساوی دارد و بعد از آن هم در الهلال ۲ بار با تیم سابقش به تساوی بدون گل رضایت داده است.

خداحافظی زود و تلخ با آندلوس

یکی از حساس‌ترین بازی‌های فوتبال اسپانیا «السویانو» نام دارد. جایی که سویا به مصاف بتیس می‌رود. دو تیمی که در منطقه آندلوس حضور دارند و به این بازی شهرآورد آندلوس هم می‌گویند. کالدرون به عنوان بازیکن چند بار این رقابت را تجربه کرده، اما به عنوان سرمربی فقط یک‌بار در السویانو حضور داشته که آن هم با شکست ۴ بر صفر پایان یافته است. کالدرون که نیم‌فصل دوم سرمربیگری بتیس را قبول کرده بود، در پایان فصل این تیم را ترک کرد.

رؤیای دلامادونینا

استراماچونی خیلی زود توانست سکان هدایت یک تیم بزرگ را در دست بگیرد و سرمربی اینتر ایتالیا شود. او در دلامادونینا یعنی تقابل اینتر و میلان حضور پیدا کرد. مهم‌ترین بازی شهر میلان خاطرات رؤیایی را برای استرا بر جای گذاشته، چون او ۲ پیروزی و یک تساوی برابر رقیب سنتی در کارنامه دارد. دو نتیجه ۴ بر ۲ و یک بر صفر برد‌های استراماچونی در دلامادونینا است و یک تساوی یک- یک آخرین خاطره او از شهر میلان است.

باخت به دشمن ابدی

پاناتینایکوس و المپیاکوس مهم‌ترین و حساس‌ترین بازی فوتبال یونان را برگزار می‌کنند. این بازی آن‌قدر حساس است که به تقابل دو تیم لقب دشمنان ابدی را داده‌اند، هر چند دو تیم برای یک شهر نیستند. قطعاً باختن به دشمن ابدی اتفاق جالبی نیست، اما برای استراماچونی عادی شده است. سرمربی حال حاضر استقلال در تقابل دشمنان ابدی دو باخت ۳ بر صفر و ۳ بر یک را در کارنامه دارد که در حد فاجعه برای هواداران پاناتینایکوس به حساب می‌آید.

فرار از پراگ با تساوی

استراماچونی از دربی پراگ هم خاطرات خوبی ندارد. سرمربی ایتالیایی در زمان مربیگری اسپارتاپراگ به اسلاویا (همشهری) ۲ بر صفر باخت و در رقابت برگشت در دقیقه ۹۰ تیمش بازی را به تساوی ۳-۳ کشاند تا از شکست در پراگ فرار کند.

کالدرون در قطر و امارات هم مربیگری کرده، اما الوصل، بنی‌یاس و القطر بازی‌های مهم لیگ‌های کشورشان را برگزار نمی‌کنند و با این شرایط او در ۷ بازی مهم لیگ‌های عربستان و اسپانیا که ۲ تیم کری‌خوانی دارند، ۲ برد، ۳ تساوی و ۲ باخت دارد و آن‌طرف استراماچونی در ۳ کشور، این بازی‌های حساس برای هواداران دو تیم را با یک باخت بیشتر نسبت به کالدرون پشت سر گذاشته و ۳ باخت، ۲ تساوی و ۲ برد در کارنامه دارد. هر دو مربی خاطرات خوب و بد زیادی از این بازی‌ها دارند و باید دید چطور از تجربه گذشته خود در شهرآورد تهران استفاده می‌کنند.

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2019-09-22 09:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر