فهرست
ملوان 1 - استقلال خوزستان 1/ تساوی ملوان با داماشی ها!
ملوان 1 - استقلال خوزستان 1/ تساوی ملوان با داماشی ها!

ملوان 1 - استقلال خوزستان 1/ تساوی ملوان با داماشی ها!

آی اسپورت- 

هفته ششم لیگ برتر، ورزشگاه تختی انزلی، تماشاچی: 5هزار نفر

داور: امید سعیدفر، کمک ها: محمدرضا منصوری، مهدی شفیعی

ملوان: سیدحسین حسینی، ابوالحسن جعفری، احمدآهی، کنعانی، رمضانی، زحمتکش، یعقوبی، محسن یوسفی، سعید یوسف زاده، جلال رافخایی، مهرداد اولادی


سرمربی: نصرت ایراندوست

استقلال خوزستان: دیاکیته، موسی کولیبالی، محمد طیبی، عبدالهادی خنیفر، میثم مجیدی، میثم زورقی، رضا کاردوست، محمدرضا مهدوی، روح ا لله سیف اللهی، بوسانی، مهدی مومنی


سرمربی: عبداله ویسی


نیمه اول: 45 دقیقه و تنها یک موقعیت گل! این موضوع به تنهایی نشان می دهد با چه مسابقه ای روبرو بوده ایم. نکته بارز در مورد بازی ملوان، ضعف خط هافبک این تیم است. شاگردان ایراندوست در رساندن توپ به حط حمله کاملا ناکام بودند تا موجبات کلافگی جلال رافخایی و مربی تیم شان را فراهم آورند. در سمت مقابل، تیم ویسی به مهم ترین هدفش در نیمه اول دست یافته است. آن ها بعد از به ثمر رساندن گل، به پرس شدید حریف روی آورده اند اما در خلق ضدحمله موفق نبوده اند.

نیمه دوم: 

در پنجاهمین دقیقه مسابقه، ملوان فاصله ی با باز کردن دروازه حریف نداشت اما ضربه سر خطرنک مهاجم این تیم با اختلافی بسیار کمر از کنار دروازه به بیرون رفت. 

در حوالی دقیقه شصت، ملونی ها کاملا به بازی مسلط شده اند و استقلال اهواز راهکاری به جز دفاع مطلق انتخاب نکرده است. سانتر خوب اولادی این بار با خروج عالی دیاکیته دفاع شد اما ملوانی ها همچنام شغول حمله کردن هستند. در این دقایق خطا گرفتن از حریف در نزدیکی های محوطه جریمه، یکی از تاکتیک های اصلی ملوانی ها به شمار می رود. 

در دقیقه شصت و هشت، اولین فرار خطرنک رافخایی در عمق دفع حریف، او را با دیاکیته تک به تک کرد. در این صحنه تعادل جلال بر هم خورد و داور با اعلام پنالتی به سود ملوان، گلر استقلال را اخراج کرد. در تصاویر اینگونه به نظر می رسید که اعلام پنالتی سخت گیرانه بوده است. 

واکنش عالی پرویز کریمی ب کف دست در دقیقه 77، فرصت ایده آل گلزنی را از اولادی گرفت. دقایقی بعد، رافخایی با حرکت دست مدافع حریف درون محوطه جریمه سرنگون شد اما این بار دیگر خبری از اعلام خطا نبود.

هر چه به پایان بازی نزدیک شدیم، از فشار حملات ملوان کاسته شد. در واقع سفیدها به لحظ بدنی تحلیل رفتند و آبی ها توانستند با شوک ناشی ز 10 نفره شدن کنار بیایند. نکته جالب این مسابقه، تقابل 3 بزیکن سابق داماش گیلان با ملوان بود. سیف الهی، محمدرضا مهدوی و رضا کاردوست همانند فصل گذشته، در این فصل نیز در زمین ملوان به تساوی رسیدند. نتیجه ی که شاید برای تیم ویسی بد نبود اما آمار ناکامی های این تیم در راه کسب اولین پیروزی در لیگ چهاردهم را به عدد 6 رساند. 

شرح گل ها: 


1 ـ صفر(استقلال خوزستان): ارسال میثم مجیدی از جناح چپ با اشتباه مدافعان ملوان همراه بود تا توپ به روح اله سیف‌الهی برسد و مهاجم جوان خوزستانی‌ها با سرتوپی به موقع دو مدافع ملوان را از پیش برداشت و توپ را با پای چپ وارد دروازه انزلی‌چی‌ها کرد.


1-1 (ملوان) - کایپتان امروز ملوان در دقیقه 71 ز روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشاند. ضربه او بر خلاف جهت حرکت پرویز کریمی تازه وارد، به دورن دروازه رفت. 

جواشی:

مازیار زرع از روی سکوها به تماشای مسابقه نشسته است. 

انزلیجی ها استقبال نسبتا خوبی از این مسابقه به عمل ورده اند. 

نصرت ایرندوست با عصبانیت شدیدی از کنار زمین کار را دنبال می کند.   ۳  
آی اسپورت
2014-08-30 19:54:45
نظر دهید

۳ نظر
ملوانی
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۱۸:۴۱
نصرت ایراندوست دست گل جمعی کساییه مه منافع شخصی و سیاسی شون رو به منافع مردم یک شهر ترجیح دادند.
رضوانشر - میر جلال
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۵۱
پنالتی سوخته استقلال در دقایق اولیه بازی، پنالتی مشکوک برای ملوان و اخراج ناجوانمردانه دروازه بان استقلال، اعلام خطای نکرده مهاجم استقلال روی دروازه بان ملوان و گرفتن موقیت گل از تیم ده نفره میهمان در وقت اضافه و در نهایت یک امتیاز اهدایی داور به ملوان. بیاد داشته باشیم همیشه داوری به نفع ما نیست و جای دیگه سر ما رو می برن . خلاصه اینکه از این تیم ملوان نصرت خان آبی گرم نمیشه . از الان فانوس رو دادن دستمون.
-
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۵۹
عزیزم بازیو ندیدی. استقلال خوزشتان میتونست ده هیچ بازیو ببره. بسکه موقعیت داشت و مهاجماش....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر