فهرست

دورتموندی ها این بار خشمگین نیستند؟

در چند روز گذشته ها و با انتشار خبر انتقال روبرت لواندوفسکی از دورتموند به بایرن و با وجود پیش زمینه های قبلی در انتقال گوتزه انتظار می رفت که هواداران دورتموند با لولندوفسکی نیز به مانند گوتزه رفتار چندان مناسبی نداشته باشند اما عکس های مخابره شده از آخرین جلسه تمرینی تیم دورتموند نشان دهنده آن است که هواداران حاضر در کمپ این تیم پس از پایان تمرینات مشتاقانه به دنبال امضا و انداختن عکس یادگاری با لواندوفسکی هستند و این بار دیگر خبری از به آتش کشیدن پیراهن نیست.
به نظر می رسد این بار هواداران دورتموند بایرن را تنها مقصر این قضیه می دانند و آن ها به عنوان دزدان ستارگان خود معرفی می کنند. و باید بدان دقت داشت که بیشتر این خشم و نفرت ریشه در کینه سایر اقشار نسبت به قشر ثروتمند را دارد.
از مهمترین دلایل خشم کمتر هواداران دورتموند به لواندوفسکی نسبت به گوتزه باید به چند نکته اشاره کرد. نخست آن که زمزمه این انتقال مدت ها بود که در محافل ورزشی وجود داشت و به هیچ وجه به مانند انتقال گوتزه غیر منتظره نبود. دوم آنکه این انتقال در حالی که بیش از 5 ماه به پایان فصل باقی مانده و در تعطیلات نیم فصل علنی شد نه در آستانه بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا. و سوم آن تفاوت عمده لواندوفسکی و گوتزه در این است که گوتزه محصول آکادمی فوتبال دورتموند بوده و از 9 سالگی در این باشگاه حضور داشت حال آنکه لواندوفسکی تنها 3 سال قبل از لخ پوزنان به دورتموند پیوست.
در پایان باید گفت که به نظر می رسد لواندوفسکی در این زمینه از گوتزه بسیار خوش اقبال تر بوده است.
     
آی اسپورت
2014-01-07 18:56:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر