فهرست
مسی یا امباپه؛ کفش طلا برای کی؟
مسی یا امباپه؛ کفش طلا برای کی؟

مسی یا امباپه؛ کفش طلا برای کی؟

آی اسپورت - تکلیف کفش طلای ۲۰۱۸ امشب و با اتمام دیدار پی اس جی و رن مشخص خواهد شد.  از ساعت ۲۱:۰۵ به وقت فرانسه، پی اس جی در زمین رن به میدان می رود و کیلیان امباپه برای گذر از مسی نیاز به زدن ۵ گل دارد و با زدن ۴ گل هم به طور مشترک با مسی برنده کفش طلا خواهد شد. در حال حاضر فوق ستاره آرژانتینی ۳۶ گله است و امباپه ۳۲ گل برای پاری سن ژرمن به ثمر رسانده است. شاید تنها یک معجزه باعث شود تا کفش طلا به مسی نرسد.

روز گذشته توماس توخل، سرمربی پی اس جی در نشست خبری خود گفت که امباپه تلاشش را خواهد کرد ولی گفتن اینکه او موفق به زدن 5 گل خواهد شد، نوعی بی احترامی به باشگاه رن محسوب می شود. پس از مسی و امباپه، فابیو کوالیارلا، ستاره سامپدوریا کارش را با زدن ۲۶گل به اتمام رساند و روبرت لواندوفسکی، صلاح، مانه و اوبامیانگ هم هر کدام ۲۲ گل به ثمر رساندند.

باید توجه داشت که فصل جاری امباپه در هفته نهم برابر لیون موفق به زدن ۴گل شده و در مجموع شش بازی تیمش را به دلیل محرومیت از دست داده است. او برابر نانت و استراسبورگ هم با تصمیم فنی توخل به میدان نرفت و این مساله نقش مهمی در اختلاف ۴گله او با مسی دارد. امباپه در ۲۸ بازی توانسته ۳۲ گل به ثمر برساند و متوسط گلزنی او ۱.۱۴ گل در هر بازی است و متوسط گلزنی مسی ۱.۰۵ گل در هر بازی.

مسی سه هت تریک و هشت دبل در این فصل از لالیگا داشت و در هشت هفته متوالی نیز موفق به زدن ۱۲ گل شد. این می تواند ششمین کفش طلای مسی باشد و پس از او رونالدو با ۴کفش طلا قرار دارد. رونالدویی که فصل جاری نتوانست بیش از ۲۱ گل برای یووه به ثمر برساند.

 

ورزش سه

۱    
آی اسپورت
2019-05-24 15:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر