فهرست
عوامل شکست فوتبال ایرانی
عوامل شکست فوتبال ایرانی

عوامل شکست فوتبال ایرانی

آی اسپورت - فوتبال ایران در عرصه‌های مختلف و به خصوص تیم‌های پایه همچنان به شکست‌های خود ادامه می‌دهد. قضیه شکست‌های ما حالا به جایی رسیده است که کی‌روش با طعنه می‌گوید آخرین باری که ایران در جام ملت‌های آسیا قهرمان شده است مربوط به زمانی است که او به دنیا نیامده بود که با توجه به سن و سالش این مسئله یک شوخی ناخوشایند است و از طرفی او یادش رفته در دوره گذشته و ناکامی ما خودش سرمربی تیم ملی بوده است. چرا ما می‌بازیم؟ به دلایل سرمربی تیم ملی نوجوانان بنگریم:

چمنیان: پوشش هواداران اندونزی برای بازیکنان ما غیرعادی بود! تماشاگران حاضر در ورزشگاه عادی نبودند، بخشی از آنها صرفا برای تماشای فوتبال نیامده بودند و به صورت هماهنگ شده و با صدای بلند تیمشان را تشویق می‌کردند. نزدیک به ۴۰۰۰ هوادار پوشش خاص داشتند که برای بازیکنان ما عجیب بود.

می‌پرسیم تماشاگرانی که برای تماشای تیم ملی کشورشان در ورزشگاه حاضر می‌شوند چه کار غیرعادی دارند و اصولا چه کاری غیر از تشویق تیم خودشان دارند که این قضیه برای جناب سرمربی عجیب است؟ مسئله دوم اشاره به پوشش غیرعادی تماشاگران اندونزیایی است که از عوامل شکست یاد شده است!

می‌پرسیم آیا ما می‌توانیم از فیفا بخواهیم تماشاچیان حریف با دایره نگاه بازیکنان ما تعیین شود و شاید در کنار آماده‌سازی بازیکنان‌مان، باید فدراسیون در کنار مشکلات بیشماری که در تهیه البسه و تدارکات و بازی‌های تدارکاتی دارد باید اقدام به استخدام تماشاچیانی کنند که با دیدگاه‌های این آقایان نزدیک باشد.

آقای سرمربی تیم ملی نوجوانان بازیهای جام جهانی را دیده‌اید؟ آیا متوجه شدید از سراسر دنیا تماشاچیان با هر پوششی حضور داشتند و البته نه دختران ریش مصنوعی گذاشتند و نه کشور روسیه زنان خویش را ممنوع‌الورود کرد و بقیه را راه داد و آنجا مردم تیم‎های‌شان را تشویق کردند و هیچکس به این عامل تعیین‌کننده به زعم سرمربی تیم ملی نوجوانان در موفقیت و ناکامی تیم‌ها اشاره نداشت.

جناب چمنیان! مشکل بزرگ در این است که ما هیچگاه به دنبال علت‌ها نمی‌رویم و فقط بهانه می‌گیریم همان طوری که حالا این بهانه‌ها به جایی رسیده است که نوع پوشش و تغذیه دیگران برای ما الگو شده و در بسیاری از اوقات همان نوع پوشش علت شکست‎هایی می‌شود که براساس سومدیریت و بی‌برنامگی و اصرار بر ادامه این روند حاصل می‌شود. ما باز هم می‌بازیم زیرا از عوامل منطقی هیچگاه یادی نمی‌شود و تنها عاشق باخت و بازنده‌ها هستیم.

۷۸۹    
آی اسپورت
2018-10-02 13:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر