فهرست

به مناسبت یکصدمین گل کاکا‌: 10+1 گل به یاد ماندنی

کاکا در دیدار روز دوشنبه برابر آتالانتا با به ثمر رساندن نخستین گل مسابقه صدمین گل خود برای میلان را به ثمر رساند و به دهمین گل زن برتر تاریخ میلان تبدیل شد و تنها 12 گل تا رتبه ی 9ام فاصله دارد.
درخشش در دربی : نخستین گل کاکا با لباس میلان
 کاکا در حالی برای نخستین بار پا به دربی میلان گذاشت که قطعا از شروع درخشانش در آن شب بی خبر بود.5 اکتبر 2013تیم افسانه ای میلان در هفته ی پنجم رقابت های سری آ به مصاف اینتر رفت.در دقیقه ی 39 بازی سوپر پیپو دروازه ی اینتر را گشود تا میلان با دست پر نیمه ی نخست را به رختکن برود. لحظاتی بعد از شروع نیمه ی دوم پرونده ی درخشش کاکا و میلان باز شد. آندری شفچنکو با یک پاس کوتاه به گتوسو او را از سمت راست راه انداخت و ارسال او برای کاکا به معنی برتری 2-0 میلان برابر اینتر باشد. این نخستین گل کاکا برای میلان بود که سرانجام به پیروزی 3-1 میلان برابر اینتر انجامید.آندری شفچنکو سومین گل میلان در آن بازی را به ثمر رساند و سرانجام میلان در همان فصل قهرمان سری آ شد . 
 گل شماره ی 21 : قاتل اینتر میلان

ریکاردو کاکا در چهارمین بازی خود برابر اینتر سومین گل خود را به ثمر رساند.گلزنی در دو دربی نخست برای کاکا می تواند بسیار کارنامه ی درخشانی باشد اما گل دربی چهارم بسیار با ارزش تر و مهم تر بود.گلزنی کاکا سبب شد تا اینتر تنها یک امتیاز از 4 بازی را در برابر میلان بدست آورد.در بازی رفت نتیجه با تساوی 0-0 به پایان رسید. در هفته ی 26 دیدار برگشت درحالی آغاز شد که نلسون دیدا با درخشش در نیمه ی نخست تمام نقشه های اینتر برای رسیدن به پیروزی را برآب داد. اما کاکا قهرمان دربی فصل سری آ بود.سانتر ارسالی از سمت چپ بلاک شد و توپ به گنارو گتوسو رسید ضربه گتوسو در گوشه ی محوطه ی جریمه در اختیار کاکا قرار گرفت و سرانجام سومین پیروزی در چهارمین دربی پیاپی با گل کاکا بدست آمد.
گل شماره ی 28: شکست شکست ناپذیران


کاکا تا کنون تنها یک بار برابر یوونتوس موفق به گلزنی شده است و ان نیز در بهترین زمان به ثمر رسیده است.یوونتوس در حال در هفته ی دهم فصل 2005-06 به مصاف میلان می امد که در نه بازی نخست خود 27 امتیاز کامل را در اختیار داشت.تیم کاپلو خیلی زود قافیه را به میلان باخت و گل نخست را سیدورف وارد دروازه کرد. هنوز نیمه ی اول به پایان نرسیده بود که ریکاردو کاکا دروازه ی یوونتوس را باز کرد تا هواداران از پیروزی میلان مطمئن شوند.پیروزی 3-1 میلان برابر یوونتوس با گل پیرلو کامل شد.
گل شماره ی 49: بازگشایی گره لیگ قهرمانان


فصل 2006-07 در لیگ قهرمانان فصل درخشش ریکاردو کاکای برزیلی بود.
میلان در حالی به مصاف اندرلشت می رفت که در دور رفت با 7 امتیاز در صدر جدول قرار داشت اما امتیازات لیل و آآک یونان به شدت به میلان نزدیک بود. کاکا در دور رفت تنها گل تیمش برابر اندرلشت را به ثمر رسانده بود و در دیدار برابر آآک نیز از روی نقطه ی پنالتی به گل رسیده بود.کاکا در دقیقه ی 7 از روی نقطه ی پنالتی گل اول را به ثمر رساند. در دقیقه ی 22 مرد شماره ی 22 گل 2ام میلان را به ثمر رساند. این گل برای کاکا کافی نبود و ضربه ی از راه دور او برای سومین بار دروازه ی اندرلشت را گشود تا میلان در حالی هر دو بازی بعد مرحله ی بعد خود را واگذار کرد با ده امتیاز به عنوان تیم نخست به مرحله ی بعد برسد.گل های شماره ی 58 و 59 : حماسه ی اولترافوردمنچستر یونایتد هیچ شانسی برای مهار کاکا نداشت.هم تیمی سابق کاکا رونالدو خیلی زود در مرحله ی نیمه نهایی یونایتد ها را پیش انداخت. اما خیلی زود ریکاردو کاکا پاس ارسالی سیدورف را منجر به گل کرد. پس از دیریبل زدن هاینزه ضربه ی نهایی را طوری وارد کرد که فن درسار بلند قامت نیز به توپ نرسید.گل دوم در حالی به ثمر رسید که فلچر ٰاورا و هاینزه بار دیگر مغلوب مهارت های کاکا شدند و نیمه ی  اول در حالی به پایان رسید که میلان با نتیجه ی دو بر یک از حریف خود پیش افتاده بود.البته وین رونی در لحظات پایانی دو گل به ثمر رساند تا میلان دیدار رفت را با شکست پشت سر بگذارد

گل شماره ی 60 : تیر خلاص به قلب فرگی

کمتر هوادار میلان می تواند شب بارانی سن سیرو را به دست فراموشی برساند .میلان در حالی به مصاف یونایتد می رفت که بازی دور رفت را با شکست 3-2 پشت سر گذاشت. کاکا خیلی زود در دقیقه ی 11 با پاس سیدورف گل اول میلان را به ثمر رساند تا  تیر خلاص را به قلب یونایتد بزند البته این پایان کار میلان نبود. سیدورف و جیلاردینو نیز با گل های خود

درخششی که سبب قهرمانی میلان در لیگ قهرمانان و بردن توپ طلا شد.

گل شماره ی 71: فینال جام باشگاه های جهان

 باشگاه های زیادی موفق به فتح این جام نشده اند اما میلان با اقتدار به آن دست پیدا کرد.کاکا در حالی پا به میدان فینال گذاشت که ساعاتی بعد باید در زوریخ در جشن انتخاب بهترین بازیکن جهان شرکت می کرد.میلان در حالی که در فینال 2-1 از حریفش پیش بود با پاس اینزاگی  و ضربه ی نهایی کاکا 3--1 از حریفش پیش افتاد تا کاکا با دست پر به مراسم انتخاب بهترین بازیکن جهان برود.گل شماره ی 95: خداحافظ کاکادر حالی که میلانی ها می دانستند که کاپیتان و مربی افسانه ای خود را در پایان فصل از دست خواهند داد کاکا در آخرین بازی کاپیتان مالدینی خیلی زود میلان را پیش انداخت تا هواداران میلان با خیال راحت از آخرین دیدار کاپیتانشان لذت ببرند در حالی که آنان از آخرین بازی کاکا برای میلان بی خبر بودند.کاکا در حالی 95امین گل خود برای میلان را به ثمر رساند که به نظر می رسید با وجود انتقالا 65 میلیونیش به رئال مادرید آخرین گلش را برای میلان به ثمر رسانده است.
گل شماره ی 96 : بازگشت رویایی پسر طلائی


کاکا که بعد از 4 سال دوری از میلان  به خانه اش بازگشته بود به زمان زیادی برای گلزنی منتظر نماند و در دیدار برابر لاتزیو موفق شد تا بار دیگر هواداران میلان را به وجد بیاورد.

گل شماره ی 100 : آقای شماره ی صد


میلان به شدت به برد در آغاز سال 2014 نیاز داشت و قهرمان برزیلی میلان کارش را به خوبی بلد بود.کاکا در نیمه ی نخست با حرکتی از سمت چپ دروازه ی آتالانتا را باز کرد  تا شادی گلش را با به نمایش در آوردن پیراهنی با شماره ی 100 تقسیم کند.لحظاتی پس از گل شماره ی 100 کاکا گل 101 امش را نیز به ثمر رساند تا میلانی ها با برد سال 2014 را آغاز کنند.
     
آی اسپورت
2014-01-09 16:20:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر