فهرست
گزارش روز: پرسپولیس و چک هایی که پاس نمی شوند/ اسپانسر نامرئی!
گزارش روز: پرسپولیس و چک هایی که پاس نمی شوند/ اسپانسر نامرئی!

گزارش روز: پرسپولیس و چک هایی که پاس نمی شوند/ اسپانسر نامرئی!

آی اسپورت - درست در اولین ثانیه های بعد از پیروزی ارزشمند سرخپوشان در قم، بازیکنان این تیم داستانی را به میان کشیدند که توقع نمی رفت در این فصل نیز گریبان این تیم را گرفته باشد. آن ها همانند همیشه، از وضعیت مالی تیم شان گلایه داشتند. خیلی زود مشخص شد مبالغی که در ابتدای فصل به پرسپولیسی ها پرداخت شده، مربوط به فصل گذشته بوده است و آن ها هنوز پرداختی های مربوط به این فصل را در حساب خود ندیده اند. البته که با توجه به این مبالغ مربوط به فصل گذشته و مبلغ پاداش پیروزی برابر تیم صمد مرفاوی، گزاره مورد استفاده بازیکنان مبنی بر عدم دریافت «یک ریال» در فصل جاری طبعا درست ترین شکل حقیقت نیست اما مهره های تیم دایی توقع دارند باشگاه هر چه زودتر اقداماتی را برای فراهم کردن درصدی از  قرارداد آن ها برای لیگ چهاردهم انجام دهد و موجبات رضایت آن ها را فراهم بیاورد. توقعی که به ویژه بعد از پیروزی ها به مراتب پررنگ تر جلوه خواهد کرد.

 

بدقولی دوباره اسپانسر این فصل پرسپولیس و پاس نشدن چک جدید 5 میلیاردی این اسپانسر، از آن دست اتفاق هایی ست که شاید تنها مختص فوتبال ایران باشد. سوال اصلی در این ارتباط این خواهد بود که آیا وزارت ورزش به هنگام انتخاب این اسپانسر برای پرسپولیس و پذیرفتن شرایط آن، تضمین ها و تعهدهای لازم را نگرفته است تا این اسپانسر امروز به ساده ترین شکل ممکن سرخپوشان را قال نگذارد؟ این شرکت در چند ماه اخیر با استفاده از نام پرسپولیس و قرار دادن نامش روی پیراهن این باشگاه، شهرت بسیار زیادی را در ایران به دست آورده است اما متقابلا حاضر به تقبل وعده های مالی اش نشده تا در پروسه ی تقریبا رایگان، به بهترین شکل ممکن برای خود تبلیغ کند. مدیران قرمزهای تهران که در اولین روزهای ورود این حامی مالی از پایان مشکلات مالی در تیم شان سخن گفته بودند، در فصل نقل و انتقالات بودجه کافی برای خریدهای گرانقیمت در اختیار نداشتند و حالا نیز با پاس نشدن چک جدید، به بحرانی تازه نزدیک شده اند.

 

در روزهای اخیر علیرضا رحیمی به بازیکنان تیمش وعده داده است تا با ورود اسپانسر جدید، مبالغ مورد انتظار آن ها را به مرحله پرداخت برساند. او از مدت ها پیش به دنبال تغییر اسپانسر پرسپولیس بود و به نظر می رسد با برگشت خوردن این چک تازه، بهانه را برای مجاب کردن وزارت ورزش برای رضایت دادن به این تغییر به دست آورده است. با این وجود در چنین مکانیزمی بعید نیست که اسپانسر قبلی نیز بدون تضمین های سخت و جدی، در میانه راه تصمیم به عدم حمایت مالی از پرسپولیس بگیرد.

 

امیررضا خادم، همچنان از اظهارنظر در مورد مسائل درونی پرسپولیس خودداری می کند، با این وجود به نظر می رسد خود او و همکارانش مسئولیت رقم خوردن بخشی از این ماجرا را بر عهده دارند. به نظر می رسد او همانند روزهایی ابتدایی فصل که به صورت مداوم در حوزه تصمیم سازی برای پرسپولیس ظهور پیدا می کرد و در تعیین این اسپانسر بدقول نیز نقش داشت، بار دیکر وارد گود شود و این اسپانسر را تغییر دهد و شرایط محکم تری را نیز برای اسپانسر تازه این باشگاه وضع کند. در شرایط فعلی، حقیقت آن است که اوضاع پرسپولیس علیرغم حرف ها و شعارهای ابتدای فصل، هیچ تغییری نسبت به فصل گذشته نکرده است و حالا تنها به حجم بدهی های این تیم اضافه شده است.

 

 

 

 

  ۳  
آی اسپورت
2014-09-02 18:49:18
نظر دهید

۳ نظر
-
سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳، ۲۳:۱۵
برای خادم و وزارت فقط اس دق لال مهمه
-
سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳، ۲۳:۱۵
برای خادم و وزارت فقط اس دق لال مهمه
-
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۱۰:۱۵
لنگ مافیایی ارزش نداره، فوتبال ایرانو به گند کشیده لنگ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر