فهرست
بازگشت نجیب زادگان به اروپا؛ توپ پر میلانی‌ها
بازگشت نجیب زادگان به اروپا؛ توپ پر میلانی‌ها

بازگشت نجیب زادگان به اروپا؛ توپ پر میلانی‌ها

آی اسپورت - آخرین باری که گرگ پیر میلان دربی دلامادونینا را در اپرای ایتالیا تماشا می‌کرد، نمی‌دانست روزی نجیب زادگان میلان بر سر حضور دوباره در اروپا و رویای بودن در جمع ۳ تیم بالایی قاره سبز اپرا را قطع کرده، چراغ‌ها را خاموش و با خاطرات یک قرن خود خداحافظی می‌کنند.پسران ورزشی شهر میلان با نیم نگاهی به نقش کلیدی استادیوم آلیانز آرنا تورین در جریان موفقیت‌ها و درخشش بانوی پیر دراین فصل تصمیم دارند تا با پروژه ۲.۱ میلیون یورویی، استادیوم جدید شهر میلان را بنا کنند تا توسط ۲ تیم اداره شود.

طرح جذاب

طرح این استادیوم، ورزشگاهی با گنجایش۶۰ تا ۶۵ هزار نفر  است که درست در کنار ورزشگاه جوزپه مه‌آتزا و زمین‌های سن‌سیرو بنا و تا سال ۲۰۲۳ تحویل داده می‌شود. مجموعه‌ای که با هتل‌ها، چندین مرکزهمایش و مجتمع‌های خرید جایگزین تئاتر فوتبال تاریخی سن سیرو می‌شود. مدیرعامل میلان معتقد است آرسنال با درآمد سالانه ۱۲۰ میلیون یورو از محل فروش بلیط و بایرن و پی اس جی با درآمد صد میلیون یورو از همین محل، بسیار موفق‌تر از برادران میلانی با درآمد ۴۰ میلیون یورویی عمل کرده‌اند و ایده ساخت استادیوم جایگزین سن سیرو به مثابه یک طرح منطقی تجاری می‌تواند راهگشا باشد. به باور کارشناسان در حالی که هر ۲ باشگاه در حذف از رقابت‌های اروپایی درحال سبقت از هم هستند، ساخت این پروژه شاید به همه علاقه مندان فوتبال یادآوری کند باشگاه‌های شهر میلان زنده‌اند، نفس می‌کشند  و مشتاقند  به جایگاه اصلی خود در اروپا برگردند. نجیب زادگان میلانی سالهاست از دایره قهرمانان در اروپا به دور هستند. حالا ۱۲ سال از هفتمین قهرمانی میلان در لیگ قهرمانان اروپا و برد 2 بر صفر این تیم مقابل لیورپول در آتن ۲۰۰۷ می‌گذرد و اینتر بعد از شکست بایرن در سال ۲۰۱۰ و فتح لیگ قهرمانان و فتح دوگانه ایتالیا درهمان سال با مورینیو مدت‌های طولانی است درحوالی فینال‌ها آفتابی نشده.صرف نظر از اینکه ساخت ورزشگاه جدید در بلند مدت تا چه حد می‌تواند در سرزبان افتادن تیم‌های میلانی در قاره سبز موفق باشد، مالکان جدید هر ۲ باشگاه امیدوارند تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سلطه یوونتوس بر سری A خاتمه دهند.

مربیان جدید ، رویکردهای متفاوت

تیم‌های میلانی در فصل جدید رقابتها با ۲مربی جدید در کنار هم قرار می‌گیرند؛ مربیانی که در اولین نشست خبری خود در هفته گذشته اشاره‌ای به بازی سنتی شهر میلان نداشتند اما هر ۲وعده قهرمانی دادند. آنتونیو کونته سرمربی سابق ایتالیا چلسی و یوونتوس گفته الان زمانی است که اینتر باید سرش را به زیر انداخته و به سختی رکاب بزند.تعبیر او از کار، نظم و عرق ریختن به عنوان فاکتورهای مهم برای رسیدن به پیروزی نشان از آن دارد که در فصل آتی اینتر شاید جایی برای ۲ بازیکن پر حاشیه این تیم یعنی مائورو ایکاردی آرژانتینی و راجا ناینگولان بلژیکی نباشد و در طرف مقابل مارکو جامپائولو سرمربی سابق سمپدوریا و جدید میلان در پاسخ به سخنان کونته به پسران خود فرمان داده سر خود را بالا بگیرید و فوتبال بازی کنید.هر چند او با نگاهی فلسفی به ممنوعیت حضور این تیم در رقابت‌های اروپایی امسال به دلیل نقض قانون فیرپلی مالی، این اتفاق را فرصتی دانسته برای تمرین بیش‌تر و کامل‌تر تیمش و حضور مقتدرانه در فصل بعدی لیگ‌های اروپایی. روسونری در دوران مدیران جدید خود و با داشتن دروازه‌بانی چون دوناروما، مدافعی مثل رومانیولی، هافبک تهاجمی برزیلی‌اش،  پاکتا، سوسو، بازیکن اسپانیایی و کریستف پیاتک مهاجم لهستانی خود با اتکا به ترکیبی جوان به دنبال فتح آسمان لاجوردی لیگ ایتالیاست.در مقابل نراتزوری با تکیه بر قدرت دروازه‌بان اسلوونیایی خودش، سمیر هندانوویچ، میلان اشکرینیار، مدافع سابق سمپدوریا، هافبک کرواتش، مارسلو بروزویچ، بازیکن کروات، ایوان پرشیچ و مهاجم آرژانتینی، لائوتارو مارتینس، با ترکیبی باتجربه و جنگجو به دنبال شروعی متفاوت در فصل جدید رقابت‌ها و فتح قله‌هاست.پرسش طرفداران میلانی اما همچنان پا برجاست. آیا ۲ مربی جدید جایگزین گتوسو و اسپالتی می‌توانند با ترکیب سنتی و قدیمی این 2 مربی، بهتر عمل کنند یا هر ۲ این مربیان پیش از موعد سرپرستی پسران خود را به فرد جدیدی می‌سپرند؟! گر چه گذر زمان همه چیز را مشخص می‌کند اما چشمان مادونینا، مریم مقدس بر فراز کلیسای جامع میلان نگران از روزهای پیش‌روی پسران خود، منتظر شکوه دوباره نجیب‌زادگان ایتالیایی در اروپاست.

 نود

۳    
آی اسپورت
2019-07-22 18:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر