فهرست
سئوال روز:دادکان پای سوگندش می ماند؟
سئوال روز:دادکان پای سوگندش می ماند؟

سئوال روز:دادکان پای سوگندش می ماند؟

آی اسپورت- مناظره محمد دادکان و امیر خادم در هفته های گذشته به اندازه کافی سوژه بود.امروز و با گذشت مدتی از آن مناظره ، یک موضوع دیگر جلب توجه می کند.اظهارات مهدی تاج درباره میزان رقم هزینه شده در لیگ برتر همه را به سمت سوگند دادکان در آن مناظره سوق می دهد. تاج گفته است«مهدی تاج برای رقابت‌های لیگ برتر چهاردهم فوتبال ایران جمعا یکصد و شصت و چهار میلیارد و هفتصد و چهل میلیون تومان هزینه شده است.» این یعنی حتی پایین تر از 170 میلیارد تومانی که خادم می گفت و البته دادکان ارقامی در این حدود را سرگرم کردن مردم می دانست. مرور آن بخش های مناظره می تواند جالب باشد:

 
خادم: من به شما یک نکته دیگر را هم بگویم طبق مستنداتی که مهدی تاج رئیس سازمان لیگ اعلام کرده است کل هزینه های در نظر گرفته شده برای باشگاه لیگ برتری در امسال 150 میلیارد تومان است. حال مسائل دیگر را هم به این قراردادها اضافه کنید و رقم 170 میلیارد تومانی را در نظر بگیرید. برای نمونه می‌گویم پرسپولیس سال پیش 30 میلیارد و امسال زیر 18 میلیارد، استقلال سال قبل 30 میلیارد و امسال رقمی حدود نصف این مبلغ و سپاهان 33 میلیارد و امسال حدود 15 میلیارد هزینه کرده‌اند آیا این مبالغ نشانه کاهش قراردادها نیست آقای دکتر؟


 
دادکان: این کاهش قیمت ها سرگرمی ای برای مردم است زیرا اهل فوتبال می‌دانند نه تنها یک ریال هم هزینه‌ها کمتر نشده بلکه بیشتر هم شده است.
خادم: یعنی همه ما دروغ می‌گوییم و شما راست می‌گویید. 
دادکان: آقای خادم چیزی را گردن سازمان لیگ نیندازید یک بار به خاطر مردم هم که شده از آقای تاج بخواهید تا بیایید و با صراحت اعلام کند، مبلغ هزینه شده در امسال 150 میلیارد تومان بوده است. اگر ایشان چنین چیزی را اعلام کند، من دیگر حرف نمی‌زنم و اگر این موضوع را تایید نکرد، شما و آقای وزیر دیگر صحبت نکنید. به روح رسول الله قسم اگر آقای تاج این 150 میلیارد تومان را قبول کند تا زنده هستم دیگر حرف نمی‌زنم اما اگر فردا مشخص شود این مبلغ بیشتر بوده، شما و وزیر دیگر حرف نزنید. 
خادم: من هم قبول می‌کنم. طبق اعلامی که به ما شده است امسال حدودا 159 میلیارد تومان هزینه شده و همانطور که گفتم با پول‌هایی که صرف هزینه سفر و موارد دیگر می‌شود، حدود 170 میلیارد تومان برای فوتبال هزینه شد. آقای دادکان شما هنوز پاسخ من را نداده‌اید چه راهکاری را پیش روی ما می‌گذارید که بتوانیم این مشکلات را حل کنیم؟


 
حالا تاج مبلغ را اعلام کرده و معتقد است کاهش هزینه ها وجود دارد.دادکان آیا به سوگندش پایبند می ماند یا ممکن است مثلا بگوید منظور من فقط عدد 150 میلیارد تومان بود و عدد اعلام شده به هر حال بیش از 150 میلیارد است؟! استدلالی که البته بعید است مطرح شود زیرا خادم تا 170 میلیارد هم گفته و دادکان کوتاه نیامده بود.
  ۹  
آی اسپورت
2014-09-02 23:30:52
نظر دهید

۹ نظر
-
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۱۱
تاج رقمی رو گفته که از مجموع قراردادهای دروغین به دست اورده پس حرف دادکان درسته
پیام
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۰۱:۵۴
خدایی میشه قبول کرد بازیکنایی مثل اندرانیک یه میلیارد گرفته و پیشنهاد عربها رو که بالای دو میلیارد بوده رو ول کرده.
-
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۰۷:۵۲
شک نکنید حرف دادکان درسته. استقلال بالای 20 میلیارد و سپاهان بالای 25 میلیارد هزینه کردند در حالی که سقفشون 15 میایرد بوده. یعنی 15 میلیارد اضافه فقط برای دو باشگاه. ولی دیگه از حرفهای دادکان خوشم نمیاد. هدفش شلوغ بازی و تخریبه
-
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۰۷:۵۴
کدوم احمقی باور می کنه اس دق لال و سپاهان ١٥ میلیارد هزینه کردن
-
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۰۷:۵۴
کدوم احمقی باور می کنه اس دق لال و سپاهان ١٥ میلیارد هزینه کردن
ahmad
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۱۰:۲۲
من استقلالیم.ولی شما قبول میکنی رقم قرارداد تیموریان 1میلیارد باشه؟؟یعنی 2میلیارد به استقلال تخفیف داده!!!!!!نه تنها تیموریان،بلکه خیلی از بازیکنای ایران اینطوری بوده قراردادشون.تاج هم یکیه مثل بقیه
علی
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۱۱:۳۷
لطفا دکتر دادکان را باین افراد(وزیر ومعاونش) مقاسیه نکنید خواهشا
علی
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۱۱:۳۷
لطفا دکتر دادکان را باین افراد(وزیر ومعاونش) مقاسیه نکنید خواهشا
4444
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳، ۱۱:۴۲
اگه مرد باشه باید پای حرفش واسه.دیگه بهانه آوردن و فرافکنی معنی نمیده.هر چی باشه تاج از قراردادها و بودجه باشگاهها بهتر از هر کسی خبر داره.نکنه دادکان ادعاش میشه که خودش بهتر از تاج خبر داره.دادکان جان ما منتظریم پای حرفت وایسی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر