فهرست
وقتی مربیان خارجی استعدادهای پایه را پس می‌زنند!
وقتی مربیان خارجی استعدادهای پایه را پس می‌زنند!

وقتی مربیان خارجی استعدادهای پایه را پس می‌زنند!

آی اسپورت - در روزهایی که فوتبال ایران همچنان درگیر توهین‌های علنی هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس به لوگو و شخصیت تیم‌های رقیب است و فضای مجازی از شایعات زننده پیرامون موسسان این دو باشگاه پر شده، ذهن‌ها کمتر سراغ سوژه‌های تحلیلی می‌رود. هستند خبرهایی که نه‌تنها ارزش پیگیری و تحلیل دارند بلکه باید به آنها با ذره‌بین نگاه کرد و تا جایی که می‌شود درمورد آنها محتوا ساخت و منتشر کرد تا افکار عمومی به این موارد توجه کنند.  در روزهای گذشته دو خبر در فاصله‌ای بسیار کوتاه منتشر شد که بسیار به هم شبیه هستند؛ یکی اینکه کالدرون سرمربی پرسپولیس احمد احمدوند را رد کرده و دومین خبر اینکه مصطفی دنیزلی دست رد به سینه محمد مسلمی‌پور زده! همزمانی رد شدن دو بازیکن آینده‌دار توسط دو سرمربی خارجی باتجربه و ریزبین از آن‌دست نکته‌هایی است که باید به آن توجه کرد.

درمورد احمدوند حرف برای گفتن زیاد است. او بازیکن استقلال بود که باید با تیم بزرگسالان تمرین می‌کرد، اما به دلیل عدم‌توجه مدیران باشگاه، به خاطر بند قراردادش تیم را ترک کرد و به رقیب پیوست، درحالی که هواداران استقلال از دست دادن بازیکن جوان‌شان را برنمی‌تابیدند، خود او در مصاحبه‌ای اعلام کرد که پیوستنش به استقلال اشتباه بود و از اول باید به پرسپولیس می‌رفت. مصاحبه‌ای که خشم هواداران استقلال را برانگیخت و علیه این بازیکن جوان و گمنام فضای بدی را ایجاد کرد.  او حتی با بوسیدن پیراهن پرسپولیس در تمرین و انتشار عکسش کوشید تا در دل هواداران این تیم برای خود محبوبیتی به دست آورد، اما درنهایت با قلم قرمز کالدرون مواجه شد تا استقلال و پرسپولیس را در کمتر از یک ماه از دست بدهد. اینکه یک بازیکن جوان توسط مربی خط بخورد، امر عجیبی نیست، اما بازیکنان جوان فوتبال باید بیاموزند در برای آنها همیشه روی یک پاشنه نمی‌چرخد و پل‌های پشت‌سر را هیچ‌وقت نباید خراب کنند.

خط‌خوردن احمدوند که به نظر بازیکن آینده‌داری است، این سوال را ایجاد می‌کند که آیا مدیران پرسپولیس به کیفیت فنی این   بازیکن توجهی نکرده بودند که خریدشان باید در کمتر از دو سه هفته این‌گونه برگشت بخورد؟ از سوی دیگر خط خوردن محمد مسلمی‌پور هم است؛ مسلمی‌پور مدافع تیم المپیک تازه به تراکتورسازی پیوسته بود، اما بعد از چند هفته تمرین با همان سرنوشت احمدوند دچار شد و از سوی مربی خط خورد. خط خوردن دو بازیکن جوان با رزومه خوب توسط مربیان خارجی کاربلد نگران‌کننده است. آیا مدیران این باشگاه‌ها خرید بازیکن جوان را بلد نیستند؟ آیا کسی به بازیکنان جوان لزوم جدیت در تمرین زیرنظر مربی سختگیر خارجی را یادآوری نکرده؟ آیا هر دو از حضورشان در تیم آنقدر مطمئن بودند که تمرینات را جدی نگرفته‌اند؟ آیا کیفیت بازیکنان پایه فوتبال ایران پایین آمده؟ یادمان باشد استراماچونی هم تا امروز خیلی به بازیکنان زیر 23 سال استقلال روی خوشی نشان نداده که این موضوع هم باید در جای خود بررسی شود. آیا کیفیت نسل پایه‌های ما تا این اندازه نگران‌کننده است؟

 

فرهیختگان 

۶ ۳  
آی اسپورت
2019-08-10 13:45:00
نظر دهید

۳ نظر
ali
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۳۰
خبر خط خوردن این دو بازیکن رو خود فرهیختگان از خودش دراورد و الان تحلیلشم میکنه .بازیکنی که خط میخوره روز بعدش تو بازی دوستانه فیکس میشه و گل هم میزنه ؟
۱
bahar
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۴۲
خود مسلمی پور تو اینستاش گفته چون هم پست حاج صفی و میثم تیموری هستم و دیدم زیاد بازی بهم نمیرسه با باشگاه و رسول خطیبی صحبت کردم برم ماشین تا ثابت بازی کنم و تجربه....
۱
Redarmys
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۵۷
خرذوقی بشکه عن رو نیگاااا
خبر تکذیب شد
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر