فهرست
وریا، ترابی و متوهمان مجازی
وریا، ترابی و متوهمان مجازی

وریا، ترابی و متوهمان مجازی

آی اسپورت - فوتبال ایران با «شایعه» زنده است؛ زمزمه‌های غیررسمی و داستان‌سرایی‌های بی‌پایان که بعضی از آنها به ذهن خالقان شرلوک هلمز و پوآرو هم نمی‌رسد! مثلا بعد از آنکه اسم وریا غفوری از فهرست قبلی تیم ملی برای بازی با کامبوج و بحرین خط خورد، خیلی‌ها این نظریه را رواج دادند که او به‌خاطر اظهارنظرهای سیاسی و اجتماعی‌اش تحریم شده و به ویلموتس گفته‌اند دعوتش نکن! حتی یک عده «فوق‌اندیشمند» در فضای مجازی یادی از استقلال و آزادگی کی‌روش کردند و گفتند اگر او بود زیر بار این ننگ نمی‌رفت و تن به حذف دستوری وریا نمی‌داد. بنابراین، آه‌ ای بهار آزادگی چه زود تبدیل به خزان شدی! حالا کاری نداریم که اصولا حذف غفوری از تیم ملی را خود کارلوس در جام‌جهانی و جام ملت‌ها آغاز کرد، اما نکته مهم‌تر این است که بعد از عبور از دوران افت و ارائه چند نمایش درخشان از سوی وریا در هفته‌های اخیر، حال او دوباره برای بازی با عراق به تیم ملی دعوت شده است؛ درست مثل قلی‌زاده و کاوه رضایی. حالا بروید داستان بسازید.

نکته اینجاست که دروغ‌هایی مثل «تیم حکومتی» یا عزل فتاحی به‌دلیل رابطه با هدایتی(!) را عمدتا هواداران کم‌سال و تهی‌مغز فوتبال ایران می‌سازند؛ کسانی که سواد چندانی ندارند اما در عین حال ژست روشنفکری هم نمی‌گیرند و در توییتر و اینستاگرام طوری وانمود نمی‌کنند که انگار با تیزبینی و هوشمندی‌شان، فلک و فردوس را شکافته‌اند. خیانت این گروه دوم اما عمیق‌تر و اثرگذارتر است. اینها که ادعای سواد و تعمق دارند، با کمترین اشراف به مسائل فوتبالی، مثلا حذف وریا را به دختر آبی ربط می‌دهند و نتایج فیلسوفانه می‌گیرند. در حقیقت کیفیت چند‌ماه پیش غفوری طوری بود که شاید اقوام درجه یک او هم حاضر نمی‌شدند وریا را با آن فرم فنی به تیم ملی دعوت کنند، اما تغییر پست، بهبود شرایط کلی استقلال و البته تلنگری که به غفوری خورد باعث شد این بازیکن دوباره اوج بگیرد و به تیم ملی دعوت شود؛ به همین راحتی. در عین حال جالب است که یکی مثل ترابی که هم‌اکنون شاید جزو 5 بازیکن آماده لیگ باشد، باز هم به تیم ملی دعوت نشد و پشت در اردو ماند. ترابی امسال3گل برای تیم کالدرون زده و با 3 پاس گل، جزو پاسورهای برتر لیگ است. او به تنهایی 6امتیاز خالص برای پرسپولیس کسب کرده، اما با وجود آن شادی گل هم به تیم ملی برنگشت. خوشحال می‌شویم تحلیل باریک‌بینانه مغزهای متفکر مجازی در این مورد را بخوانیم و مستفیض شویم!

آیا فوتبال ایران تحت‌تأثیر مسائل سیاسی است؟ بله، مثل بقیه جاهای دنیا و بعضی اوقات حتی بیشتر از دیگر جاها. با وجود این، اینکه گاه و بیگاه بی‌ربط‌ترین مسائل را سر هم کنیم و قصه تخیلی بسازیم، رسم روشنفکری نیست. این درست که به‌خاطر کمبود شفافیت در برخی حوزه‌ها، مردم طالب این سناریوها (اعم از درست و غلط) هستند، اما قرار نیست سر شکم شبه‌روشنفکران هم منبع الهام آنها شود!

۲۲ ۹  
آی اسپورت
2019-11-11 00:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
دیدگاه
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۰۱:۳۵
بعد از این متن که البته کم توهین توش نیست، ترابی به تیم ملی دعوت شد.
KEAN
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۰۲:۱۹
مغز پر !ترابی همین امروز دعوت شد ،تو داری از سر تعصب که مغزتو پوک کرده مینویسی ،این نوشته ات دفاع از پیروزی بود یا مقاله بیطرفانه در نقد توهم مجازی؟مطمئنا ترابی بعداز اون شادی مصونیت خودش و تیمش چند برابر قبل خواهد شد،،،، که تیم حکومتی هم توهمه؟اگر هر تیمی غیراز تیم محبوب شمادر مظان این اتهام بود بازم مینوشتی؟حکومتی به چی میگن؟به اینکه برای حل مشکل تیم محبوب ،رییس جمهور به اردوغان التماس میکنه و برای تیم دیگه وزیر میگه هیئت مدیره دارن ب ما مربوط نیست مشکل خودشونه،یا وزیر برای بازیکن سرباز تیم حکومت ب دیدار رییس نیروهای مسلح میره،از وزیر و وزرا تا مذاکره کننده هسته ای از تیم حکومت میگن ،یا ماجرای کمک اون مقام بلندپایه برای حفظ بیرانوند حالا ببین اینا توهمه یا تعصب تو بیجاست که چشماتو کور کرده و مغزتو سرشار از چرندیات
كنت دراكولا
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۰۳:۱۶
دو تا كيسه كش دراز گوش اينجا اومدن و زير اين نوشته عر عر كردن،اگه كسي بياد نظر شخصي خودش رو راجع به بالاترين مقام يك كشور بگه ميشه حكومتي!!!!ببين نظر خودشو گفته و ميشه حكومتي!!ولي اگه يادگاران رييس همون حكومت طرفدارت باشه نميشه حكومتي!!!!ياالعجب از اين همه خريت!!!!در ثاني خريت شاخ و دم نداره چون رييس جمهور اگر صحبت كرده باشه راجع به بخشش و طلب بود كه بخشيدن بهتر از دادن جريمه هست مگه غير از اين هست الاغ!!؟؟حكومتي اونجاست كه بازيكن از لاليگا ميارين و پولشو فدراسيون دولت وقت ميده تا تيمتون قويتر بشه!!حكومتي اونجاست كه بازيكن اسطورتون فرت و فرت به ملاقات اعجوبه ي قرن احمدي نژاد ميره !!حكومتي اونجاست كه تو دربي همگي دوپينگ كردين و اجازه نميدن به مسئولان پرسپوليس شكايت به فيفا و كاس كنيم ولي براي شما اين اجازه صادر ميشه تا به كاس شكايت كنين!!!!در ضمن خود كيسه كش خرت هم ميدوني شايد بيش از ٦٥ در صد جمعيت ايران طرفدار پرسپوليس باشن و يا تعلق خاطري داشته باشن و كار رييس جمهور هم مگه غير از اين هست كه به نظرات اكثريت اهميت بده!!!!و در اخر اگه وزير براي حل مشكل سربازي بلند ميشه از فلان خيابان تهران به بهمان خيابان ديگه ي تهران ميره اما براي تيم شما بلند ميشه تا مالزي هم ميره تا با afc و سرانش صحبت كنه تا نذاره تيمش حذف بشه!!!!اخه كيسه كش الاغ يه سوزن به خودت بزن يه جوالدوز به مردم!!!!تكمله هم عرض كنم هر شخصي مختاره طرفدار تيم و يا چيزي ووو باشه همونطور كه يادگاران خميني طرفدار شماست ممكنه كه كس ديگه طرفدار ما باشه و يا احمدي نژاد نامي طرفدار شما باشه خاامي نامي طرفدار ما ميشه پس خفه شو كيسه كش دراز گوش.
۵ ۲
KEAN
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۹:۰۱
عرعر هات مفهوم نیست ، میزدثل آدمیزاد حرف بزن بفهمیم نه تربیت خانوادگی
۳
KEAN
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۹:۰۵
میبینم که از آبا و اجدادت یاد کردی تو کامنتت ،خب چرا میترکی؟ تیم حکومتی هستید یکی بگه چرا جر میخوری ؟اینهمه لطف که بد نیست با اسنپ براتون جام میفرستن،اینکه یه جاییت آتیش گرفت با گفتن حکومتی و از نیاکانت برای توهین استفاده کردی ،خودش همه چیه
۳
مهدی
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۰۳:۵۰
یک متن پر از توهین نوشته این آقا، توهین به کسایی که این آقا رو نه میشناسن نه حتی سر سوزنی بهش اهمیت میدن، همین آقا از دسته ای بود که یقه خودش رو پاره کرده بود که آی ملت ببینین امیر قلعه نوعی به کسایی که به ناموسش فحش میدن توهین کرده، لعنت به من اگر از این به بعد مطلبی توی رسانه های ایرانی بخوام بخونم
۱
آزاد
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۰۷
جناب رسول بهروش آنچه شایعه و توهم است هویت شماست.
هرکسی میداند وریا غفوری یک قهرمان ملی است و دقیقا بخاطر حمایتش از ملت از یه مدت تیم ملی محروم شد.البته هر گاوی این را نمیداند.
۶
رضا
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۳۷
منظورت گل از پنالتی هست دیگه
۱
کیسه کش بودن بیماریست نه جرم
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸، ۱۴:۳۷
رسول جان از گناه این بیچاره ها بگذر
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر