فهرست
بازگشت موفق شماره هشت؛ گمشده پرسپولیس
بازگشت موفق شماره هشت؛ گمشده پرسپولیس

بازگشت موفق شماره هشت؛ گمشده پرسپولیس

آی اسپورت- نوراللهی با سانترهای کلیدی بارها دروازه استقلال خوزستان را تا آستانه فروپاشی برد و فقط بدشانس بود که پاس گلی به نام‌اش ثبت نشد. احمد خلاقیت‌اش را باز هم به رخ برانکو کشید تا شاید یک قدم دیگر به حضورش در زمین نزدیک‌تر شده باشد.

 برانکو بالاخره بعد از نمایش قابل قبول نوراللهی در دقایق پایانی بازی با السد رضایت داد که از شماره ۸ قرمزها در ترکیب اصلی و به جای ربیع‌خواه استفاده کند و هافبک دفاعی بازی‌های گذشته را یک خط عقب‌تر و به قلب خط دفاع ببرد. البته شاید هم این تغییر به خاطر کمبود بازیکن دفاعی اتفاق افتاد و باید منتظر ماند و دید در روز حضور حسینی و خلیل‌زاده هم برانکو به پای نوراللهی می‌ایستد یا باز هم ربیع‌خواه را به او ترجیح می‌دهد؟ احمد اما در همین حضور نه چندان طولانی خود را اثبات کرده است.

نوراللهی در دیدار برابر استقلال خوزستان با خلاقیت و سانترهای مواج خود بارها بهترین فرصت‌ها را برای پرسپولیسی‌ها ساخت و فقط بدشانسی مانع این شد که پاس گلی به نام احمد ثبت شود. سانتر زیبای او روی کرنر دقیقه ۲۵ با ضربه سر بسیار خطرناک شایان مصلح به تیر دروازه همراه شد. دقیقه ۵۲ هم نوراللهی روی سانتری که از حوالی نقطه کرنر انجام داد موقعیتی عالی برای مصلح ساخت که این بار ضربه مدافع بلندقامت پرسپولیس در چارچوب بود و از دروازبان استقلال هم گذشت اما مدافع آبی‌پوش توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید تا نوراللهی و مصلح برای بار دوم ناکام بمانند. البته که این ناکامی با برد پرسپولیس به تلخ‌کامی بدل نشد و نوراللهی هم برای اثبات خودش همه کار کرد.

با نمایش موفق نوراللهی، وزن خلاقیت خط میانی پرسپولیس که در بازی‌های گذشته غالبا روی دوش امیری و احمدزاده بود این بازی بیشتر از قبل شده بود و البته با مشارکت نوراللهی بخش قابل توجه‌ای از فشار روی دو بال کناری هم برداشته شد. نوراللهی در بازی با السد هم که اواسط نیمه دوم به زمین آمده بود موفق به ثبت دو پاس کلیدی شد و بازی سنگین و سردرگم قرمزها را خلاقانه و هماهنگ کرد. باید دید برانکو با توجه به نیازش به خلاقیت به خصوص در بازی‌های آسیایی پیش رو چقدر به نوراللهی میدان خواهد داد. شماره ۸ طراحی که خلاقیت را با نظم و انسجام ترکیب می‌کند و این، گمشده‌ایست که تیم برانکو بارها از نبودش ضربه خورد.

۱۸ ۴  
آی اسپورت
2018-02-25 17:32:00
نظر دهید

۴ نظر
امید از تفت
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۴۷
هرچند ربیع خواه هم مهره متوسط و مفیدی برای تیم است ولی امیدوارم از دربی زوج کامیابی و نوراللهی را در مرکز زمین ببینیم تا قدرت و خلاقیت پرسپولیس در وسط زمین بیشتر بشه. نوراللهی فقط یه ایراد داره که گاهی وقتها سر به هواست و وظایف دفاعی خودش را فراموش میکنه. اونم باید بازی کنه تا به پختگی لازم برسه.
مسعود استقلالی
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۲۵
ربیع خواه بهترین بازیکن پرسپولیسه قدر این بازیکن زحمت کش را بدونید و خواهشا در بازی دربی حتما ازش استفاده کنید
ما که عاشق ربیع خواه و بیرانوند هستیم
بیرانوند که قول داده یه 3 تایی دیگه تقدیممون کنه
۲
بغداد بونجاح
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۵۶
گمشده ی پرسپولیس کی هست؟حتما تو بازی برگشت‌تو تیم‌باشه تا بعد از باخت اونوقت بره گم بشه
۱
شش ساله جام ندیده ها
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۱۸
تا مادر شوهر برانک, آقای ربیع گاه هست محاله کسی دیگه بزاره تو ترکیب
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر