فهرست
پول خوشبختی نمی‌آورد
پول خوشبختی نمی‌آورد

پول خوشبختی نمی‌آورد

آی اسپورت - «پول خوشبختی نمی‌آورد» این حکایت را تا به امروز جام جهانی می‌توانیم به خوبی ببینیم .سه تیم آلمان و آرژانتین و برزیل در مقابل سه حریف نه چندان نامی موفق نبودند. این در حالی است که این  تیم‎ها گران‌ترین بازیکنان جهان را در ترکیب خود داشته و بسیاری همچنان معتقدند که  جام جهانی بار دیگر  نصیب تیم‎‌هائی با ستارگان گران‌قیمت می شود اما تا این لحظه این امید کم‌رنگ‌تر است بد نیست به برخی از دلایل این نظریه اشاره کنیم:

یک - باید گفت که لیگ‎های پرفشار و بازی‌های پرتعداد اروپائی که در انگلستان و اسپانیا  و...  وجود دارد می‌تواند باعث خستگی و فرسودگی بیش از اندازه ستارگان این تیم‎های بزرگ شده و به گونه‌ای بازیکنان آنها را با شرایطی مستهلک وارد رقابت‌های جام جهانی می‎‌کند و شاهدیم تیم‌هائی چون برزیل و آرژانتین بیشترین صدمه را از این مسئله دیده‌اند.

دو - عامل دیگر در مورد این تیم‎ها را می‌توان در انگیزه‌های بازیکنان جستجو کرد. مبالغ هنگفتی که باشگاه‌ها به بازیکنان می‌دهند باعث می‌شود که بسیاری از این بازیکنان نخواهند از حداکثر توان خود استفاده کرده و در بسیاری از موارد نگاهی به ساق‎های خود دارند زیرا بر فرض بازیکنانی که در چلسی و منچسترسیتی و رئال مادرید و بارسلونا و پاری‎سن‌ژرمن و منچستریونایتد و اینترمیلان و یوونتوس و بایرن مونیخ و... بازی می‌کنند شاید به سقف خواسته‌های خود رسیده و لزومی برای نمایش بهتر خود حداقل در جام جهانی نمی‌بینند.

سه - اختلاف خواسته‌های مربیان باشگاهی این بازیکنان با سرمربیان تیم ملی و زمان ناکافی برای تطبیق شرایط علی‌رغم این که این بازیکنان حرفه‌ای هستند می‌تواند باعث سردرگمی تاکتیکی این بازیکنان شود

چهار - ارتقاء روحی و فنی تیم‎هائی که روزگاری آنها را ضعیف و متوسط می‌دانسته‌اند هم می‌تواند عامل دیگر این نتایج باشد و بازیکنان این تیم‎ها که بسیاری از آنها در باشگاه‌ها و لیگهای این ستارگان عضویت دارند ترسی از آنها نداشته و از سوئی دیگر دارای انگیزه‌های روحی بیشتری هستند و با حداکثر تلاش خود پای به میدان رقابت‎ها می‌گذارند.

پنج - استفاده از تاکتیک‎های واکنشی و ضد حمله تا اینجای کار بسیار مثمر ثمر بوده و شاهدیم که تیمها خیلی راحت گل می‌زنند و از آن دفاع می‌کنند و یا حتی گلی را که خورده‌اند را جبران می‌کنند و استفاده از تاکتیک‌های تدافعی این تیم‎ها باعث فشار روحی زیادی به این تیم‌ها می‌شود.

شش - قدرت بدنی و محدودیت فضا حرف اول این جام است و بازیکنانی که قوای حمل توپ را دارند به راحتی در فضاهای بسته اسیر می‌شوند.

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-06-18 15:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
...
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۵۱
...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر