فهرست
فریم به فریم با نورالهی؛ درخشش در روزهای تاریک
فریم به فریم با نورالهی؛ درخشش در روزهای تاریک

فریم به فریم با نورالهی؛ درخشش در روزهای تاریک

آی اسپورت - بعد از دو باخت پیاپی مقابل سپاهان و پدیده، پرسپولیس امروز سرانجام به پیروزی رسید و کمی از فشار فاصله گرفت. هر چند نمایش آن‌ها به خصوص در نیمه دوم، چندان راضی کننده نبود و نتوانستند موقعیت‌های پرتعدادی روی دروازه حریف ایجاد کنند. بسیاری از بازیکنان پرسپولیس نسبت به فرم فصل پیش، افت کرده‌اند اما یک نفر در این تیم هنوز، می‌تواند تفاوت‌ها را رقم بزند. بازیکنی که امروز گل برتری تیم کالدرون را زد و با نمره 7.63 از متریکا، بهترین بازیکن زمین بود.

احمد نوراللهی، طراح و بازیساز اصلی پرسپولیس کالدرون است. کاری که فصل پیش در تیم برانکو انجام می‌داد و اخیرا، در تیم ملی هم همین نقش را اجرا می‌کند. علاوه بر این در نبود کامیابی‌نیا، او وظایف دفاعی بیشتری هم دارد و امروز، بیشترین قطع پاس را بین همه هم تیمی‌هایش داشت. پرسپولیسی‌ها در بیشتر دقایق بازی، بلافاصله بعد از بازپس‌گیری توپ، آن را به نوراللهی می‌رساندند تا بازیسازی را انجام دهد. مرور چند صحنه بازی، تاثیر نوراللهی روی حملات پرسپولیس را بهتر نشان می‌دهد.

دقیقه 33، پرسپولیسی‌ها توپ را از بازیکنان پیکان پس می‌گیرند و بلافاصله، به نوراللهی می‌دهند.

1
1

نوراللهی که گزینه خوبی برای پاس ندارد، چند متر با توپ تا میانه میدان حرکت می‌کند و بعد استارت زدن شیری، با پاس عمقی پرسپولیسی‌ها را در موقعیت مناسبی برای ضد حمله قرار می‌دهد.

2
2

3
3

دقایق پایانی بازی که پرسپولیسی‌ها بخاطر یک بازیکن کمتر تحت فشار بودند، باز هم به شماره هشت برای خارج شدن از پرس حریف امید داشتند. او در این صحنه با وجود اینکه توسط بازیکنان حریف پرس می‌شد با یک پاس بلند و دقیق، توانست توپ را به شیری برساند.

4
4

5
5

روی صحنه گل هم نوراللهی، همان نقش همیشگی را داشت. با این تفاوت که نیاز پرسپولیس به گل دوم، باعث شد او بعد بازیسازی جلو بکشد و خودش ضربه نهایی را بزند. او ابتدا، در یک سوم دفاعی حریف صاحب توپ شد و منتظر ماند تا در موقعیتی مناسب به علیپور پاس بدهد.

6
6

بعد از رساندن توپ به مهاجمین، به خط حمله اضافه شد و زمانی که بازیکنان پیکان دیگر مهاجمین پرسپولیس را مهار کرده بودند، خودش را به محوطه جریمه رساند و ضربه نهایی را زد. گلی که فعلا، فشار را از روی پرسپولیس برداشته و بردهای تیم کالدرون را، بیشتر از باخت‌هایش کرده است.

7
7

8
8

در روزهایی که مهاجمان پرسپولیس روی فرم نیستند، درخشش نوراللهی نعمت بزرگی برای کالدرون است. بازیکنی که برتری میانه میدان در بیشتر بازی‌ها را، به پرسپولیس می‌دهد و زمانی که لازم باشد، در نقش گلزن و گل‌ساز ظاهر می‌شود.

نود

 

 

 

 

۸ ۱  
آی اسپورت
2019-10-20 21:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
محسن
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸، ۰۸:۱۲
و جالبه 45 دقیقه رو نیمکت ملی ذخیره یه بازیکن تمام شده بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر