فهرست
درآمدهای استقلال در فیفا دود شد!
درآمدهای استقلال در فیفا دود شد!

درآمدهای استقلال در فیفا دود شد!

آی اسپورت - فیفا روز گذشته مبلغ 430 هزار دلار از محل درآمد‌های باشگاه استقلال را به حساب پروپژیچ واریز کرد تا پرونده این بازیکن برای همیشه بسته شود. بازیکنی که اگر مسئولان باشگاه استقلال به موقع طلبش را پرداخت می‌کردند با رقم‌هایی بسیار کمتر از آن چیزی که دیروز از حساب استقلال کسر شده، ماجرا ختم به خیر می‌شد. اهمال‌های مدیران باشگاه استقلال اما در نهایت باعث شد تا فیفا جرایمی را برای باشگاه استقلال در نظر بگیرد و پروپژیچ که حتی راضی بود با دریافت 30 هزار دلار با باشگاه استقلال تسویه کند، در نهایت این مبلغ ناچیز به 430 هزار دلار ارتقا یابد و استقلال ضرر بزرگی را از جانب این تأخیر متحمل شود.

با توجه به اینکه استقلال بر سر این پرونده تا آستانه محرومیت‌های سنگین نیز پیش رفته بود اکنون جریان‌های پرداخت بدهی پروپژیچ را یک موفقیت برای باشگاه استقلال تلقی می‌کنند در حالی که اگر واقع بینانه به این قصه درام نگاه کنیم به این نتیجه می‌رسیم که باشگاه استقلال ضرر بسیاری در این ماجرا دیده است. اولاً اینکه پروپژیچ هرگز بازیکنی نبود که در استقلال از کیفیت فنی کافی برخوردار باشد و هیچ گاه نتوانست به بازیکنی محوری در این تیم بدل شود. پروپژیچ در همه روزهایی که پیراهن استقلال را به تن می‌کرد بازیکنی درجه دو حساب می‌شد در حالی که رقم‌های درج شده در قراردادش با بازیکنان سطح بالاتر که به استقلال آمده بودند، برابری می‌کرد و حتی از برخی از آنها نیز بیشتر بود. برای مثال جانواریو با آن همه تأثیرگذاری یا جی لوید ساموئل که یکی از بهترین‌های تاریخ باشگاه استقلال به حساب می‌آمد روی هم چنین مبلغی از باشگاه استقلال نگرفته بودند اما خطاها و تعلل‌های مکرر مدیران باشگاه استقلال دست به دست هم داد تا در نهایت باشگاه استقلال بخشی از سرمایه‌های خود در فیفا را این گونه از دست بدهد.

موضوعی که البته نباید جای شعف و خوشحالی داشته باشد و از سوی برخی جریان‌ها به‌عنوان پیروزی بزرگ باشگاه استقلال تلقی شود. گرچه کار به جاهای بد‌تر کشیده نشد اما پرداخت بدهی پرپژیچ باشگاه استقلال را از لحاظ مالی با ضرر بزرگی مواجه ساخت واگر روزی فیفا بتواند پول‌های بلوکه شده فوتبال ایران را بازگرداند قطعاً باشگاه استقلال از این بازگشت سودی نخواهد برد.

۵ ۱  
آی اسپورت
2019-12-05 01:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
KEAN
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸، ۱۳:۰۹
واینجاست که باید گفت لعنت به افشارزاده،فقط دود شدن در آمد نبودن ،پریدن پاتوسی هم بخاطر همین موضوع بود ،هر چی مدیر ساده لوح و احمق بود تو دولت بنفش اوردن تو استقلال،برای نابود کردن یه تیم یه مدیر احمق کافیه،باید هم کسی مثل فتح الله زاده تو این دوره به استقلال نیارن ،مدیران ساده لوحی مثل افتخاری و افشارزاده و همین فتحی بله قربانگو کافی بودن تا هر فصل نیم فصل اول نابود بشه،در مقابل اعتراض هوادارا نیم فصل تقویت بشه بهترین نتایجو نیم فصل دوم بگیره در حالیکه کار از کار گذشته بود، بعد شروع فصل بعدی همون آش و همون کاسه،تا خدای نکرده خدشه ای به جامهای سفارشی و اسنپی سوگلی وارد نشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر