فهرست
شباهت فوتبال و باغ‌وحش: جنگ ریاست
شباهت فوتبال و باغ‌وحش: جنگ ریاست

شباهت فوتبال و باغ‌وحش: جنگ ریاست

آی اسپورت- فوتبال شباهت خیلی زیادی به دنیای ما دارد، اما برخی از بخش‌های آن هم مانند باغ وحش است. در هر تیمی درست مانند هریک از قسمت‌‎های باغ وحش، همیشه تنش و جدال برای برترین بودن وجود دارد. تفاوت این است که در این ورزش برای قرار گرفتن نامشان روی صفحه اول روزنامه‌ها و کسب افتخارات فردی می‌جنگند.

شاید ارزش گلی که از روی نقطه پنالتی زده شود کمتر از این‌ها باشد، اما به هر حال یک گل است. برای زدن آن هم بازیکن باید سختی‌هایی را تحمل کند، مخصوصا که این احتمال هم وجود دارد که ناکام بمانی. اگر گل بزنی همه از گلت تمجید می‌کنند، اما باید انقدر جراتش را داشته باشی تا پشت آن بایستی، چون موقعیت 50-50 است. تنها 3 از 4 یا 2 از 3 وارد دروازه می‎شود. اگر نتوانی آن را بزنی هم معنی‌اش این است که خودت همه انتقادات را به جان خریده‌ای.

بعضی از بازیکنان معمولا از زیر زدن پنالتی فرار می‌کنند. درست مثل گربه از آب. اما برخی شجاع‌تر هستند، خیلی‌ها هم می‌خواهد چیزهایی را ثابت کند یا از چیزهایی دفاع کنند. درباره کاوانی و نیمار در تیم فرانسوی هم موضوع همین است.

پی‌اس‌جی دو پنالتی داشته. بر سر هر دوی آن‌ها هم بحث‌هایی شده. هر دو بار هم کاوانی ضربه را زده . او یکی را وارد دروازه کرد و دیگری توسط دروازه‌بان مهار شد. اگر به آمار و ارقام توجه کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که آمار هر دو بازیکن درباره پنالتی زدن‌ها مشابه است. 82.14% برای کاوانی گل زده و 80%  برای نیمار. برای این که بهتر بدانید این چه معنی‌ای دارد باید بگویم رونالدو 83.34%  پنالتی‌هایش را گل کرده و مسی 78.35% را. پس کاوانی و نیمار هر دو کارنامه خوبی در زمینه پنالتی زدن دارند.

پس چرا جدال؟ این چیزی است که هر مربی‌ای با آن مواجه می‌شود. در تاریخ فوتبال این اتفاق معمولا رخ داده است. بازیکنان دوست دارند پنالتی بزنند چون با این کار شانسشان را هم امتحان می‌کنند. اما وقتی درگیری به وجود می‌آید دلیلش این است که مربی از قبل تعیین نکرده چه کسی پنالتی‌ها را می‌زند. مربی می‌تواند چند بازیکن را انتخاب کند که بر اساس راست پا بودن یا چپ پا بودن پنالتی بزنند و همچنین چند بازیکن می‌توانند پنالتی‌زن‌های بعدی یک تیم باشند.

اگر این اتفاق بیفتد دلیلی برای جدال و دعوا برای تصاحب توپ نمی‌ماند. وقتی درگیری‌‎هایی اینچنینی به وجود می‌آید جلوه خوبی ندارد. اگر دو مهاجم ستاره مانند کاوانی و نیمار برای زدن پنالتی بجنگند، دلیلش این است که یک جای کار مشکل داشته است.

 

۷    
آی اسپورت
2017-09-20 17:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر