فهرست
ژنرالِ رکورددار، پیروز دوئل امپراتور و پروفسور
ژنرالِ رکورددار، پیروز دوئل امپراتور و پروفسور

ژنرالِ رکورددار، پیروز دوئل امپراتور و پروفسور

آی اسپورت - هفته هفدهم فرصتی برای دو تیم صدرنشین جدول رده بندی بود تا با یک تیر چند هدف را نشانه بگیرند. امیر قلعه نویی و برانکو تنها مربیان فصل جاری رقابت های لیگ برتر به شمار می روند که تا پیش از این هفته بدون باخت بازیها را پشت سرگذاشته بودند. ۱۶ بازی متوالی بدون شکست، این دو مربی سابق تیم ملی را در کنار یکی از دیگر مربیان سابق تیم ملی قرار داده بود تا هر سه به طور مشترک در این زمینه رکورددار باشند. برانکو و قلعه نویی امکان بهبود این رکورد را در هفته هفدهم داشتند، در حالیکه قطبی نمی توانست کاری برای رکوردش انجام دهد؛ اما سرمربی فولاد خوزستان این شانس را داشت تا با پیروزی بر پرسپولیس، به پروفسور کروات اجازه ندهد تا رکورد بیشترین بازی متوالی بدون باخت را به نام خودش ثبت کند.

پرسپولیس پس از ۱۶ بازی سرانجام اولین شکست در لیگ برتر هجدهم را تجربه کرد تا برانکو ایوانکوویچ نتواند به رکورد بیشترین بازی متوالی بدون باخت در تاریخ لیگ برتر دست یابد. افشین قطبی با غلبه بر پرسپولیس اجازه نداد تا مربی کروات این رکورد را از چنگ او خارج کند، اما این فرصت را در اختیار قلعه نویی قرار داد تا با کسب یک تساوی، رکورددار بیشترین بازی بدون باخت در تاریخ لیگ برتر (از شروع مسابقات) شود.

قطبی آنچه که از دستش بر می آمد برای حفظ رکورد خودش انجام داد و تنها شکست خانگی سپاهان باعث می شد تا نام او در کنار برانکو و قلعه نویی به عنوان رکوردداران مشترک در این زمینه باقی بماند. اما همه چیز بر وفق مراد ژنرال پیش رفت؛ برانکو مغلوب شد و سپاهان در سکوت نقش جهان، فریاد پیروزی سرداد تا قلعه نویی به هفدهمین بازی بدون شکست برسد. به این ترتیب، امیر قلعه نویی به تنهایی رکورد بیشترین بازی متوالی بدون شکست را در اختیار گرفت.

اما نتایج بازی های امروز سبب شد تا سپاهان اصفهان حداقل تا هفته هجدهم تنها تیم بدون باخت لیگ برتر شناخته شود؛ پیش از این، پرسپولیس و سپاهان اصفهان تنها تیم های بدون باخت بودند که سرخپوشان با شکست برابر فولاد، دیگر عدد صفر را مقابل تعداد باخت هایشان نمی بینند.

و سرانجام باخت قهرمان دو فصل اخیر لیگ برتر و پیروزی پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر باعث شد تا جای دو تیم در جدول رده بندی جابجا شود؛ پرچم زرد در صدر جدول برافراشته شد و سرخپوشان تهرانی با امتیاز برابر با پدیده، و به خاطر تفاضل گل بهتر، در رده دوم قرار گرفتند.

از لحاظ رکورد باشگاهی، پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر با ۲۶ بازی متوالی بدون باخت رکورددار است؛ سرخپوشان پس از شکست ۴-۳ در هفته بیستم لیگ برتر ششم، روند بازی های بدون باخت را آغاز کردند و تا هفته شانزدهم لیگ برتر هفتم برابر هیچ حریفی مغلوب نشدند. سپاهان اصفهان در هفته هفدهم لیگ هفتم به این روند خاتمه داد و با برتری ۲-۱ مقابل سرخپوشان، این رکورد را در عدد ۲۶ برای پرسپولیس متوقف کردند.

رکورد شکست ناپذیری در یک فصل به طور مشترک در اختیار سه تیم است که به ۲۱ بازی متوالی بدون باخت ختم می شود؛ سایپا در لیگ برتر پنجم، سپاهان اصفهان در لیگ برتر دهم و پرسپولیس در لیگ برتر پانزدهم (بدون در نظر گرفتن بازیها از شروع مسابقات).

پرسپولیس در کل تاریخ فوتبال ایران هم رکورددار بیشترین بازی متوالی بدون باخت است؛ این تیم درسال های ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۳ موفق شد در ۴۳ دیدار متوالی بدون باخت زمین را ترک کند تا رکوردی جاودانه را در تاریخ فوتبال باشگاهی ایران به نام خود ثبت کند.

نود

۱۱۰    
آی اسپورت
2019-02-10 22:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر