فهرست
آنالیز ویژه: 3 سيستم برای بارسای والورده
آنالیز ویژه: 3 سيستم برای بارسای والورده

آنالیز ویژه: 3 سيستم برای بارسای والورده

آی اسپورت- ارنستو والورده پیش از حضور روی نیمكت بارسلونا برنامه‌های متنوعی برای تیم جدید و پرطرفدارش تدوین كرده بود. او كه در تیم‌هایی مثل اتلتیك‌بیلبائو، والنسیا، المپیاكوس، ویارئال و اسپانیول سابقه خرید بازیكن بزرگ و ولخرجی را نداشته و بودجه‌اش هم محدود بوده، می‌تواند در بارسلونا روزهای متفاوتی در نقل‌و‌انتقالات را سپری كند و شاید به اندازه تمام دوران مربیگری‌اش پول خرج كند. برای ساختن بارسلونای رؤیایی و فراموشی فصل ناامیدكننده گذشته، والورده لیست خریدی به باشگاه كاتالانی ارائه كرده كه هزینه زیادی روی دست باشگاه خواهد گذاشت. والورده می‌خواهد یك ماه دیگر وقتی تمرینات بارسلونا از سر گرفته می‌شود تیمش كامل شده باشد تا سیستم مورد نظرش برای فصل بعد را بتواند زودتر مشخص كند.

جانشین دنی آلوس

اولین خواسته والورده از باشگاه بارسلونا جذب یك مدافع راست است. او هكتور بیرین آرسنالی را می‌خواهد و بازیكن سابق بارسا هم علاقه‌مند به حضور در تیم سابقش است. اگرچه بیرین با آرسنالی‌ها قرارداد دارد و ونگر هم به راحتی حاضر به از دست دادن او نمی‌شود اما والورده او را بهترین جانشین برای دنی آلوس می‌داند. مربی جدید بارسا نمی‌خواهد مثل انریكه از سرخی روبرتو در پست دفاع راست استفاده كند و این بازیكن به خط میانی بازخواهد گشت. والورده یك گزینه دیگر هم دارد كه سزار آسپلیكوئتا بازیكن ارزشمند چلسی است. او در لیگ برتر فوق‌‌العاده بود و به همین دلیل بعید است كونته راضی به از دست دادن یكی از بهترین مهره‌های خودش شود.

هافبك‌های میانی توانا

گزینه بعدی یك هافبك میانی است و برای این منظور 2 بازیكن در لیست والورده قرار دارند. ماركو وراتی ایتالیایی كه گفته می‌شود با پیشنهاد بارسلونا‌ ساز جدایی كوك كرده و حتی كاتالان‌ها حاضر شده‌اند 100 میلیون یورو برای قطعی كردن حضورش در نوكمپ بپردازند. احتمال حضور وراتی بیش از گزینه دوم یعنی فیلیپه كوتینیو است. ستاره برزیلی لیورپول اخیراً گفته به تیمش تعهد دارد و به جدایی فكر نمی‌كند. والورده این بازیكن را برای جانشینی آندرس اینیستا در فصل‌های آینده زیر نظر گرفته و شاید سال بعد او را باز هم در لیست خریدش قرار دهد. بسیاری معتقد هستند حضور كوتینیو پشت‌سر MSN خط آتش بی‌نظیری برای بارسا خواهد ساخت.

وینگر برای پلن B

خواسته بعدی والورده جذب یك وینگر است. او می‌خواهد پلن B بهتری داشته باشد و در صورت بسته بودن دفاع رقبا یك وینگر را به زمین بفرستد. البته اگر والورده بخواهد با سیستم 1-3-2-4 تیمش را آرایش كند برای تركیب اصلی حتماً نیاز به بازیكن در این پست خواهد داشت. هنوز مشخص نیست والورده برای این منظور كدام بازیكن را زیر نظر گرفته اما رسانه‌ها نام عثمان دمبله از دورتموند، داگلاس كاستا از بایرن‌مونیخ و ریاض محرز از لسترسیتی را مطرح كرده‌اند. البته جرارد دئولوفئو بازیكن سابق بارسا كه در میلان توپ می‌زند هم گزینه دیگری بود كه به دلیل درخواست تضمین برای حضور در تركیب ثابت بازگشتش به نوكمپ منتفی شده.

سیستم‌های مورد نظر والورده

ارنستو والورده برای تیمش سیستم‌های متفاوتی را ترسیم كرده. اینكه بارسلونا فصل را با چه تركیبی آغاز كند بستگی به شرایط تیم در نقل‌و‌انتقالات خواهد داشت. سیستم بارسا با انریكه 3-3-4 بود و والورده در بیلبائو از سیستم 1-3-2-4 استفاده می‌كرد اما بعید هم نیست سیستم بارسلونا را به 3-4-3 تغییر دهد. البته پیاده كردن سیستم 3-4-3 كمی دور از ذهن به نظر می‌رسد چراكه ایده‌آل‌ترین بازیكن‌ها برای این سیستم آسپلیكوئتا و كوتینیو هستند كه كمترین شانس بارسایی شدن را دارند. بیشترین احتمال بازی كردن بارسلونا با همان سیستم 3-3-4 است كه انریكه هم استفاده می‌كرد. در این سیستم بیرین در دفاع راست قرار می‌گیرد و وراتی جای اینیستا یا راكیتیچ را در تركیب اصلی خواهد گرفت. برای پیاده‌سازی سیستم 1-3-2-4 بارسا نیاز به یك وینگر دیگر دارد و هافبك‌هایی مثل اینیستا و راكیتیچ هم احتمالاً نیمكت‌نشین خواهند شد. برای این سیستم بازیكنانی مثل محرز، دمبله و كاستا شانس پیوستن به تیم والورده را دارند و همچنان نظر مربی فصل بعد كاتالان‌ها برای دفاع راست روی بیرین خواهد بود.

 

۳    
آی اسپورت
2017-06-15 15:28:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر