فهرست
بهترین تیم برد، اما آن پنالتی...
بهترین تیم برد، اما آن پنالتی...

بهترین تیم برد، اما آن پنالتی...

آی‌اسپورت – ابری از شک و تردید روی فینال باقی ماند، به خاطر اعلام آن پنالتی مشکوک و جنجالی. اما در نهایت هیچ شکی وجود ندارد که تیم برتر زمین فرانسه بود و لایق پیروزی و قهرمانی.

تیمی که آرژانتین با لیونل مسی را شکست دهد، تیمی که اروگوئه را با لوئیس سوارز و دیگو گودین، آن تیم وحشتناک را شکست دهد، و تیمی که بلژیک را با ادن آزارد و کوین دبروینه و روملو لوکاکو را از پیش رو بر دارد، از تمام آزمون‌های ممکن سربلند بیرون آمده.

فرانسه نشان داد قادر است بازی‌هایی با شرایط مختلف را ببرد. این تیم فقط ستاره‌های تکنیکی‌ای مثل کیلین امباپه و آنتوان گریزمن ندارد که آسمان جام جهانی را درخشان می‌کنند، بلکه تیمی بسیار مقاوم و مستحکم هم شده است.

کروات‌ها حق دارند ناراحت باشند و حسی از بی‌عدالتی داشته باشند. تصمیم وار به ضرر آن‌ها بسیار سختگیرانه بود. اما به نظر من حتی اگر این اتفاق هم نمی‌افتاد فرانسه توان پیروزی در این بازی تحت هر شرایطی را داشت.

کرواسی لایق نهایت احترام بود و هست. اما این بازی شبیه جدال مشت‌زنی میان‌وزن با مشت‌زنی سنگین‌وزن بود. فرانسه از هر نظر قدرت بیشتری داشت و مدام ضربه پشت ضربه به کرواسی وارد می‌کرد.

ما مدت‌ها بود عادت کرده بودیم مالکیت بالا را به عنوان برتری در بازی ببینیم، به خاطر مکتب پپ گواردیولا و اسپانیا در این سال‌ها. اما فرانسه در فینال نشان داد این دید در جام جهانی کاملا تغییر کرده. در واقع ضربات آن‌ها به کرواسی روی ضدحمله‌هایشان، به خصوص در نیمه دوم بود، ضرباتی که در نهایت تیم دالیچ را ناک اوت کرد.

نباید دچار این اشتباه بشوید که چون کرواسی مالکیت بیشتری داشت پس سوار بر بازی بود. نه، کنترل جریان بازی در نهایت از آن فرانسوی‌ها بود، تیمی که بهترین تیم جام بود و قطعا لایق قهرمانی.

۸    
آی اسپورت
2018-07-16 14:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر