فهرست
پرسپولیس، سنگ‌ها و سگها
پرسپولیس، سنگ‌ها و سگها

پرسپولیس، سنگ‌ها و سگها

آی‌اسپورت- این اسپانسر هم حکایت غریبی شده است. ندانم‌کاری را با تفرعن و تکبر ممزوج کنید، ماحصلش می‌شود همین اسپانسر سرخابی. شوربختانه چرخِ بازیگر شیشه‌ی عمر تیم محبوبمان را در سیطره‌ی این بدقواره جای داده تا به هر ساز ناموزونی به رقصمان وادارد. از شما عباسی و از ما رقاصی.

افسوس که کاربلدان و کاردانان و دادکانان! کنار نشستند تا شیرازی‌نامی از ناکجا‌آباد پیدایش بشود و شیره‌ی عمر تیممان را جیره‌بندی کند و تازه همان شیره و همین جیره را با هزار منت و سُنّت بدهد- تو گویی ارث پدرش است- و ما از ترس بدهیِ ژوزه و محرومیت و ممنوعیت و هزار بلای ناگفته و ناشنفته تنمان به لرز باشد و تکلیفمان جَزَع و فزع و بی‌صبری و بی‌قراری. که عنقریب حکم مرد پرتغالی و دستیارانش بیاید چه بایدمان کرد؟ تکلیف چیست؟ سرپنجه‌ترین تیم پس از انقلاب به قهقرا برود؟ فیفانشینان شوخی ندارند، این را پیشتر با نقره‌داغِ ناجور تراکتور و انفعال استقلال اثبات کرده‌اند. حال که پای ضرب‌الاجل ۴۵ روزه نیز وسط آمده است.

دلواپسیم. دلواپس تیمی که مقتدرانه بر عرش نشست و لابد به سیاقِ قهرمانانِ پیشین باید که بر فرش بنشیند. دلواپسیم. دلواپس هوادارانی که نعل وارونه می‌زنند. شتر را گم کرده‌اند و دنبال افسار شتر می‌گردند. بزرگواران! تسویه حساب با  اسپانسر خودرأی بماند به وقتش. امروز پرسپولیس در خطر است؛ گوشت قربانیِ این معرکه پرسپولیس است. بگذارید از مهلکه دورش کنیم، وقت برای خاک‌مالیِ پوزه‌ی دیگران بسیار است.

دلواپسیم. دلواپس دشمنانی که سنگ‌ها را بسته‌اند و سگ‌ها را رها کرده‌اند. آن طرف الاهلی با دلارهای نفتی ستاره‌ها را درو می‌کند تو گویی برای فینال مرگ و زندگی مهیا می‌شود. چه به درستی می‌داند که «الیوم تمام وهابیت مقابل بچه شیعه‌ها صف کشیده است» و از هیچ خاصه خرجی باک ندارد، سهل است که به حکم مفتی اعظم قانون را برایش پس و پیش می‌کنند که شش اجنبی بگیرد. آنوقت پرسپولیس در کشورش غریب است، هیهات.

دلواپسیم. دلواپس دوستانی که بجای آنکه یار شاطر باشند، بار خاطرند. آن طرف کل مملکت در خدمت صعود تیم سعودی و این طرف هرکدام زخمی می‌زنند و بجای نوشی، نیشی. تیم امید بازیکنت را به زور می‌گیرند و از چهار بازیکن رقیب می‌گذرد. صدا و سیما که پا روی شریان حیاتیِ باشگاه گذاشته و می‌فشارد. سازمان لیگ و تاج و فتاحی بجای گشایش کارشان فقط سنگ اندازی است.  نظام وظیفه همکاری و همیاری نمیکند تا احمد سه ماه دیگر عاطل و باطل بماند. انگار نه انگار که امروز وظیفه‌ی مقدس در زمین سبز است و خاکریزهای سلطان قابوس است که باید فتح شود.

دلواپسیم. دلواپس تیمی که ملجأ و مرجع غصه‌ها و قصه هایمان است. دلواپس تیمی که در این وانفسای خاکستری تنها دلیل لبخندهای کمرنگمان است، تنها یادآور خوشی‌های زودگذرمان. این لامروّت کشتی عشق‌مان است، یارب ناخدایش باش.

۳۲ ۹  
آی اسپورت
2017-07-17 14:51:00
نظر دهید

۹ نظر
علی
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۵
شوربختانه این طاهری مدیرعامل پرسپولیس هست که تمام تلاش خود را می کند تا این دربی مضحک برگزار شود!!
حالا اسپانسر هم به کنار!
۴ ۱
ehsan
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۳
اگه طلب ژوزه پرداخت نشه و تیم حذف شه هم همین حرفو میزنی??یا میخوای از جیب خودت پرداخت کنی
حرف حساب
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۵
دست مریزاد عالی بود ! مخصوصا این جمله: وقت برای خاک‌مالیِ پوزه‌ی دیگران بسیار است
وحید پرسپولیسی
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۶:۴۸
مطلب یکم پسیمیستی بود ولی جالب بود .. در مورد الاهلی لازمه یک مطلب ذکر بشه..اینکه توهم غول سازی از حریف آسیایی اشتباهی بود که استقلال کرد و پنداری با بارسلونا مصاف دارن با ترس و 9 دفاع به زمین رفتن و 6 بار منکوب حریفی شدند که امسال 4 ام لیگ شده و نتونست سهمیه آسیایی بگیره.. الاهلی یک تیم آسیایی هست و هرچقدر هم تقویت شده باشه ما پرسپولیسیم و شاکله تیممون بدنه تیم ملی ایران برترین تیم آسیاست.. درضمن این ریخت و پاشهای حریف (و البته استقلال) یک نوع ترس از قدرت پرسپولیس هست ..تیمی که با اقتدار قهرمان کشور شده.. در آخر #هیچوقت_یک_ایرانی_رو_تهدید_نکن ... یادتون باشه بچه های ایران تا پای جون پای پرچم ایران ایستادن و از هیچ حریفی نمیترسن...
حجت
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۵
آفرين حرف حق.اين اسپانسره مثل گاو ٩من شير ده مى مونه. هر چى كمك كرد تو اين ٢ سال رو با يه لگد زد و چپه كرد! حالا كه يه تيمش تا ٨ تاى آسيا رسيده تيمو ول كرده چسبيده به اون يكى تيم كه ٦ تا خورده! كه چى؟! كه يه وقت اقليت ناراحت نشن انصراف بدن از سامانه. جاش بيشتر از ١٥٠ هزارتا پرسپوليسي از سامانه انصراف دادن و اين يعنى دير يا زود طاهرى مجبوره بيخيال اينا شه
۶
شاهین
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۷:۵۳
مرسی قلم نویسنده..‌ شیر مادرت حلالت که درین وانفسا که همه شمشیرها را از رو بسته اند کنار ما هستی و می نویسی و دلمان به همین خوش است، قلبهایی که برای پرسپولیس می تپد و دستانی که یاری گر هستند... زنده باشید و مانا ❤❤
۷
jabi
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۲۱:۳۹
ممنون آقای غفوری از متن زیباتون. حرف همه همینه. پرسپولیس تنهاست . تنها با هواداراش. حتی خودی ها و فدراسیون نشین ها باهاش مشکل دارن. ما هوادارا این حرفارو همه جا گفتیم ولی چون تریبونی به وسعت شما نداریم صدامون به جایی نمیرسه. چه خوبه که شماها حرف ها درد دل ها و خواسته های ما هوادارارو به گوش اون بالاییا که چشم دیدن خوشحالی مردم و ندارن برسونی. دست مریزاد. امیدوارم ادامه داشته باشه تا حقمون و بگیریم .
۵
بهرام
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶، ۰۱:۲۵
تاج ، ساکت ، شیرازی ، صداوسیمای ضد ملی ، 3090 رانت خوار ، همه و همه یکصدا بر علیه ما . بگذریم از نظام وظیفه بی مسئولیت .و اون اقای باران چشمه که عضو هیئت مدیره تراکتور هم شده . حرف از مملکت ومنافع ملی و این چیزا برای این ادما جدا فقط جوکه
۲
ایمان
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶، ۱۰:۴۲
کلیت مطلب درست بود خیلی هم حرف درستی زده شد. ولی ای کاش بحث دین و مذهب و وهابیت و بچه شیعه رو نمیاوردین وسط. این مباحث تو فوتبال امروزی جایی نداره. به فرض گادوین منشا گل بزنه باز هم بچه شیعه گل زده؟ بابا بی خیال فوتبال مکتبی و مذهبی بشید. از خیلی راههای دیگه میشه به رقابت همیشگی ایران و سعودی اشاره کرد، نه از راه دین و مذهب.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر