فهرست
کی‌روش و برانکو، دشمنانی با سرنوشت مشترک
کی‌روش و برانکو، دشمنانی با سرنوشت مشترک

کی‌روش و برانکو، دشمنانی با سرنوشت مشترک

آی اسپورت – برای کارلوس کی‌روش در کلمبیا تنها ۱۲ بازی طول کشید تا با انتقاد هواداران فوتبال این کشور روبه‌رو شده و متوجه شود که حضور در آمریکای‌جنوبی سختی‌های خاص خودش را دارد. سرمربی سابق تیم ملی ایران سه‌شنبه‌شب در دیداری دوستانه با الجزایر شکست تلخی را متحمل شد و تیمش با سه گل شکست خورد. نتایج اخیر کلمبیا چندان به مذاق هواداران خوش نیامده و در شبکه‌های اجتماعی هشتگ «کی‌روش باید اخراج شود» خیلی زود ترند شد. البته این شکست شاید در قیاس با نتایجی که کی‌روش در دیدارهای قبلی گرفته قابل چشم‌پوشی باشد اما نمایشی که تیم او ارائه کرده برای کلمبیایی‌ها که به دنبال فوتبال تهاجمی و زیبا هستند قابل قبول نیست.

شباهت با مربی کروات

حالا کی‌روش هم در مسیری گام بر می‌دارد که پیش از این برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سابق پرسپولیس آن را پیموده و خیلی زود در خارج از ایران به پایان خط رسید. برانکو نیز همانند کی‌روش در ایران دوران موفقی را طی کرد و حتی بیش از او محبوب هواداران بود اما درنهایت تصمیم گرفت از پرسپولیس جدا شده و راهی لیگ عربستان شود. با این حال حضورش در این کشور خیلی طول نکشید و پس از چند نتیجه ضعیف از کار برکنار شد. البته کلمبیایی‌ها قطعا همانند عربستانی‌ها کم‌حوصله نیستند و به این زودی برای برکناری سرمربی خود تصمیم نمی‌گیرند اما ادامه این شرایط شاید آنها را مجبور کند تا تصمیمی جدی بگیرند. مرد پرتغالی خیلی زود با هواداران کلمبیا به مشکل خورده و حتی عده‌ای از آنها خواستار برگرداندن پکرمن، سرمربی سابق این تیم شده‌اند. همان اتفاقی که حالا در پرسپولیس هم افتاده و برخی هواداران با انتقاد از نتایج کالدرون، چاره کار را برگرداندن برانکو به نیمکت این تیم می‌دانند.

۵ بازی بدون پیروزی

سرمربی پرتغالی در مدت حضورش روی نیمکت تیم جدیدش تنها دو شکست را در جریان بازی تجربه کرده که هر دو در دیدارهای دوستانه بوده و در کوپا آمه‌ریکا نیز در یک‌چهارم نهایی و در ضربات پنالتی به شیلی باخت و پیش از آن در دور مقدماتی با سه پیروزی(ازجمله برتری برابر آرژانتین) نمایش خوبی در این تورنمنت داشت. با این حال تیم او در پنج بازی اخیرش نتوانسته پیروز شود و اگرچه برابر برزیل به تساوی 2 – 2 رسیده اما شکست اخیر کافی بود تا دوباره مورد انتقاد رسانه‌ها و هواداران قرار گیرد.

بدترین بازی در عصر کی‌روش

کلمبیا در شهر لیل فرانسه برای نخستین بار در تاریخ خود مقابل الجزایر قرار گرفت و کی‌روش تصور نمی‌کرد این دیدار چنین سرنوشت تلخی برای او و تیمش داشته باشد. قهرمان آفریقا با درخشش ریاض محرز، ستاره منچسترسیتی سه بار دروازه داوید اوسپینا را گشود تا روزنامه «ال‌تیمپو» به این صورت واکنش نشان دهد:«این بازی را باید فراموش کرد. شکست ۳-۰ برابر الجزایر برای کلمبیا و به‌خصوص کلمبیای کی‌روش اصلا عادی نیست. تیم‌ها همیشه روزهای بد دارند اما کلمبیا در این دیدار بدترین بازی خود را در عصر کی‌روش ارائه داد. ارائه یک نمایش پر از بی‌نظمی و درهم ریخته که هرچه این مربی پرتغالی در این مدت ساخته بود را از بین برد. همین کلمبیا برابر برزیل ۲-۲ متوقف شد و باوجود تساوی مقابل اکوادور و شیلی در دیدارهای دوستانه، در هر دو مسابقه شایسته برد بود، اما دیدار با الجزایر حکایت دیگری داشت و یک فاجعه بود. در غیاب خامس، تیم غیبت یک هافبک را به خوبی حس می‌کرد و کسی نبود که توپ را به فاز هجومی برده و حملات را سامان دهد.»

غیبت محسوس دو ستاره

به جز خامس، غیبت فالکائو نیز در این دیدار به خوبی محسوس بود و به نظر می‌رسد کی‌روش در غیاب دو ستاره تیمش کار سختی برای پیدا کردن جانشین آنها دارد. کلمبیا در این بازی ۵۸ درصد تصاحب توپ داشت و با ۴۰۵ پاس و دقت پاس ۷۷ درصد آمار نسبتا خوبی ثبت کرد. آنها چهار شوت داخل چارچوب داشتند که هیچ‌کدام به گل تبدیل نشد و این شاید مهم‌ترین مشکل مرد پرتغالی در این دیدار بود. البته خود کی‌روش به سبک مصاحبه‌های دوران حضورش در ایران معتقد است که تیمش شایسته چنین شکست سنگینی نبوده و این نتیجه واقعیت اصلی این بازی نبود.

 

فرهیختگان 

۳ ۲  
آی اسپورت
2019-10-17 13:33:00
نظر دهید

۲ نظر
حرف حساب
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۰۵
از نظر شما در ایران موفق بود کیروش؟؟ میشه نام ببرید؟ صود به جام جهانی اون هم تو گروهی هلو و آسان رو حتما موفقیت حساب کردید؟ یا شاد هم صعود به نیمه نهایی جام ملتهای آسیا با بازی با تیمهایی مثل یمن و ویتنام و هند؟؟!! فقط از نظر خبردلارها و کیروشی پور کیروش در ایران موفق بوده!
Redarmys
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۰۹
کارما یعنی دکلی که از کیرتووش ساختن به همین زودی سر خودشان خراب بشه
#تخمه_ژاپنیا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر