فهرست
لوپتگی؛ از ولوز تا مادرید
لوپتگی؛ از ولوز تا مادرید

لوپتگی؛ از ولوز تا مادرید

آی‌اسپورت – خولن لوپتگی بعد از پایان جام جهانی روسیه هدایت رئال مادرید را به عهده خواهد گرفت، خبری که برای همه شگفت‌انگیز بود و هیچکس انتظارش را نداشت. البته مسئله اینجاست که بعد از خط خوردن نام سه گزینه اولِ فلورنتینو پرز، یعنی موریسیو پوچتینو، یورگن کلوپ و آنتونیو کونته، به دلایل مختلف، پیش‌بینی گزینه بعدی واقعا سخت بود.

در این میان پوچتینو اصلا فرصت بله یا خیر گفتن به پیشنهاد مادرید نداشت، چون رئالی‌ها اصلا قید مذاکره با دنیل لیوی را زده بودند. در مورد کلوپ هم پرز خیلی زود متوجه شد ارتباط او با باشگاه لیورپول بسیار نزدیک است و مجاب کردنش برای ترک آنفیلد بی حاصل. پرز درباره کونته هم به این نتیجه رسید که او مربی‌ای نیست که در حال حاضر رئال نیاز دارد.

بعد از کنار رفتن این نام‌ها همه شروع به حدس و گمان کرده بودیم و البته هیچکدام لوپتگی را اصلا وارد این معادلات هم نکردیم، چون مشخصا تمرکزمان در مورد او روی جام جهانی و تیم ملی اسپانیا بود. لوپتگی همچنان با تیم ملی قرارداد داشت.

اما اگر از منظر رئال به این داستان نگاه کنید می‌بینید که پرز واقعا گزینه‌های زیادی نداشت و لوپتگی مربی‌ای است که کارنامه‌ای عالی روی نیمکت تیم ملی داشته. او 20 بازی بدون باخت را با لا روخا پشت سر گذاشته و به همین خاطر هواداران رئال از حضور او به عنوان جانشین زین‌الدین زیدان، مربی‌ای که سه سال پیاپی چمپیونز لیگ را فتح کرد، استقبال خواهند کرد.

من لوپتگی را از نزدیک می‌شناسم. او معرف بسیار خوبی برای هر تیمی که برایش کار می‌کند است. لوپتگی روندی بسیار چشمگیر را با اسپانیا پشت سر گذاشته و با وجود چند نتیجه نه چندان دلخواه در بازی‌های دوستانه قبل از شروع جام جهانی، فوتبالی فوق‌العاده برای این تیم طراحی کرده است.

برای همین می‌گویم رئالی‌ها از این انتخاب کاملا راضی خواهند بود، به خصوص اینکه شوک رفتنِ زیدان برایشان بسیار بزرگ بود و باید سریع به آن واکنش نشان می‌دادند. البته دو هفته طول کشید تا رئال جانشین زیدان را پیدا کند، ولی در نهایت این انتخاب با استقبال هوادارانشان مواجه خواهد شد، چون دقیقا می‌دانند لوپتگی کیست و چه چیزی به تیم‌شان اضافه خواهد کرد.

نکته جالب و شاید عجیب درباره لوپتگی اینجاست که او سال 2016 در یک قدمی مربیگری ولوز قرار داشت. او به پورتو رفت و عملکرد خوبی در این تیم داشت، اما در پایان فصل به شکل غیر منتظره‌ای اخراج شد. بعد از این اتفاق لوپتگی پیشنهادی از ولوز و مالکین جدیدش داشت. او این پیشنهاد را پذیرفت و از جوانب مختلف هم با باشگاه به توافق رسید، اما در حالیکه حتی چمدان‌هایش را برای سفر به انگلیس بسته بود به ناگاه تماسی از سوی تیم ملی داشت.

در واقع شرایط حال حاضر او هم شباهتی با همین وضعیت دارد. لوپتگی با فدراسیون فوتبال اسپانیا برای تمدید دو ساله قراردادش تا یورو 2020 به توافق رسیده بود، اما رئال که موفق به شکار پوچتینو نشده بود از راه رسید و تصمیم گرفت در فاصله چند روز به شروع جام جهانی این خبر را اعلام کند.

۲    
آی اسپورت
2018-06-13 10:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر