فهرست
راز این همه کلافگی؛ قلعه در خطر پایان دوره!
راز این همه کلافگی؛ قلعه در خطر پایان دوره!

راز این همه کلافگی؛ قلعه در خطر پایان دوره!

آی اسپورت - معلوم نيست ايده اوليه حاضر نشدن در زمين برای بازی با پرسپولیس را اولین بار كدام سپاهانی مطرح كرد، اما جاهایی كه امیر قلعه‌نویی كار كرده، خیلی بعید است كسی غیر از او این قبیل تصمیمات را بگیرد یا اوكی كند. تیم‌های قلعه‌نویی به شدت «مربی محور» هستند و در آنها معمولا خود امیر حرف اول و آخر را می‌زند. بنابراین چندان دور از ذهن نیست كه امضای ژنرال پای سناریوی عجیب اصفهان درج شده باشد؛ داستانی كه به شكست سه بر صفر سپاهان انجامید و پرسپولیس را در فاصله‌ای نزدیك تا پوكر قهرمانی قرار داد. چنانكه می‌بینید، بعد از اعلام رای كمیته انضباطی مبنی بر پیروزی پرسپولیس، شاهد هیاهو، تقلا یا اعتراض چندانی از سوی مدیران سپاهان نبوده‌ایم؛ آنچه شاید معنایش این باشد كه خود آنها هم فهمیده‌اند حساب و كتاب‌شان اشتباه بود.

اگر تصمیم نهایی در مورد عدم حضور سپاهان در زمین را قلعه‌نویی گرفته باشد، شاید این مورد را باید جزو سه اشتباه بزرگ امیر در دوران مربیگری دانست؛ آنچه احتمالا باعث خواهد شد سال‌های دوری پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر از جام قهرمانی این مسابقات به هشت سال برسد. آخرین بار در پایان لیگ دوازدهم بود كه قلعه‌نویی با استقلال قهرمانی در لیگ را جشن گرفت. از آن زمان تا كنون، نه استقلال دستیابی به این عنوان را تكرار كرده و نه قلعه‌نویی. این برای امیر یك شكست بزرگ است؛ كسی كه زمانی برای فتح جام‌ها حتی احساساتی هم نمی‌شد و افتخارش این بود كه با كاپ قهرمانی عكس یادگاری ندارد، اما حالا همان خاطرات برایش حكم یك رویای دست‌نیافتنی را پیدا كرده است.

بهترین تصویر از قلعه‌نویی این روزها، سیمای او لحطاتی بعد از پایان شهرآورد اصفهان است؛ مسابقه‌ای كه به قول امیر با گل «پفكی» دقیقه آخر ذوب‌آهن به تساوی انجامید. سرمربی سپاهان در اوج استیصال و درماندگی یك لگد به نیمكت ذخیره‌ها زد و بعد با دستان باز رو به زمین برگشت؛ بدون اینكه بداند دقیقا به چه كسی باید اعتراض كند. این سیمای سرگردان مردی است كه در خطر «پایان دوره» قرار گرفته و با همه وجودش قصد مبارزه با این فرضیه را دارد. او به خوبی می‌داند امسال در اصفهان كسی به كمتر از قهرمانی راضی نمی‌شود و پایان این رویا، آن هم به همین زودی قابل قبول نخواهد بود. آیا دوره قلعه‌نویی تمام شده؟ شاید هنوز برای جواب دادن به این سوال زود باشد.

همشهری ورزشی 

 

۲۳ ۲  
آی اسپورت
2020-03-02 01:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
یک طرفدار تیم پیروزی
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸، ۰۱:۴۴
اگر با این نگاه که دوره قلعه نوعی تمام شده بریم جلو که بقیه مربیان اصلا دوره ای نداشتن
۱
فرهاد
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸، ۱۱:۲۰
بزرگتریممربی ایران همیشه در قلب سپاهانی ها هستی اگر تیم دهم هم شود فدای سرت
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر