فهرست
گزارش ویژه: پادشاه رس و رؤیای «دسيما»
گزارش ویژه: پادشاه رس و رؤیای «دسيما»

گزارش ویژه: پادشاه رس و رؤیای «دسيما»

آی‌‌اسپورت- «پادشاه رس» آماده حكمراني دوباره است. درست است كه آخرين قهرماني از قهرماني‌هاي 9 گانه نادال در رقابت‌هاي اوپن فرانسه در سال 2014 به دست آمد اما بعد از يكي، دو فصل سخت، ستاره اسپانيايي آماده است دوباره شكست‌ناپذير شود و به «دسيما» يا دهمين قهرماني خود در رولان گروس برسد.

نوواك جوكوويچ، مدافع عنوان قهرماني اين رقابت‌ها، بر اين باور است كه شكست دادن نادال در اين تورنمنت بسيار سخت است و خيلي‌ها نيز هم‌نظر با اين ستاره صربستاني هستند: «او بازي‌هاي فوق‌‌العاده‌اي را امسال ارائه كرده. بدون ترديد شكست دادن او براي همه سخت است. هميشه در خاك رس شكست‌ناپذير بوده و هست، به ويژه در رولان گروس.»

هيچ بازيكني در تنيس مدرن دنيا نتوانسته تعداد قهرماني‌هايش در يك گرند‌اسلم را دو رقمي كند اما نادال حالا شانس رسيدن به اين موفقيت را دارد. راجر فدرر و پيت سمپراس 7 بار در ويمبلدون قهرمان شده‌اند، مارتينا ناوراتيلووا هم 9 بار اين جام را برده. نادال اما در تورنمنت پاريسي رولان گروس با 9 قهرماني يكه‌تاز است، تورنمنتي كه از سال 2005 كه 19 ساله بود و تازه استارت زده بود تا حالا فقط در دو مسابقه آن طعم شكست را چشيده است.

با 3 قهرماني در اين فصل و فقط يك شكست در خاك رس، فوق‌ستاره اسپانيايي كه چند روز ديگر 31 ساله خواهد شد، آمادگي خود را «عالي» توصيف مي‌كند. او هفته گذشته اولين شكست خود در رقابت‌هاي خاك رس اين فصل را در يك چهارم نهايي رقابت‌هاي مسترز رم تجربه كرد و با شكست مقابل دومنيك تيم، روند 17 مسابقه بدون شكست او پايان يافت.

اما به غير از اين شكست، او در بقيه رقابت‌ها فوق‌العاده ظاهر شد و قهرماني در بارسلونا، مادريد و مونت كارلو را به دست‌ آورد. رافائل با اينكه مي‌گويد قهرماني در مونت كارلو و بارسلونا (‌كه در هر دو به دهمين قهرماني‌هاي خود رسيد) بسيار اهميت دارند اما تأكيد دارد نمي‌تواند احساس ويژه‌اي كه نسبت به رولان گروس دارد را توصيف كند: «هر زماني كه در اين رقابت‌ها حضور مي‌يابم به گذشته برمي‌گردم، به روزهاي خوبي كه در اين زمين و در اين تورنمنت داشته‌ام. سعي مي‌كنم از تك‌تك لحظاتم در رولان گروس لذت ببرم و هر سال كه بتوانم به اين بازي‌ها برگردم و رقابت كنم، احساس ويژه‌اي دارم.»

كسب دسيما براي نادال تا چه حد اهميت دارد؟ خودش در اين مورد مي‌گويد: «صادقانه مي‌گويم از كسب 9 قهرماني هم بسيار خوشحالم.» اين ستاره اهل مايوركا ادامه مي‌دهد: «نهايت تلاشم را مي‌كنم كه موفقيت‌هاي بيشتري را به دست بياورم اما همين حالا هم خيلي بيشتر از آنچه در تصوراتم داشتم، به جام و موفقيت رسيده‌ام.»

آمادگي نادال، در كنار دردسرهايي كه اندي ماري و نواك جووكويچ، شماره‌هاي يك و 2 تنيس جهان اخيراً داشته‌اند و همچنين با توجه به غيبت راجر فدرر همه دست به دست هم داده‌اند تا نادال از نظر بسياري از كارشناسان شانس اول بلند كردن جام گرند‌اسلم فرانسه باشد.

 فرخ حسابی/خبرورزشی

۱    
آی اسپورت
2017-05-28 15:19:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر