فهرست
الهلال – اوراوا؛ چه تیمی به سومین قهرمانی می‌رسد؟
الهلال – اوراوا؛ چه تیمی به سومین قهرمانی می‌رسد؟

الهلال – اوراوا؛ چه تیمی به سومین قهرمانی می‌رسد؟

آی اسپورت - دور رفت مسابقه فینال لیگ قهرمانان آسیا امشب برگزار می‌شود و طی آن الهلال، نماینده غرب آسیا در ریاض و ورزشگاه سلطان عبدالله با پشتیبانی هواداران خود مقابل اوراوا، نماینده شرق آسیا قرار خواهد گرفت. این دیدار تکرار فینال سال ۲۰۱۷ لیگ قهرمانان آسیاست که طی آن نماینده ژاپن موفق شد قهرمانی را از آن خود کند و حالا الهلال به دنبال انتقام است. این در حالی است که فارغ از هر نتیجه‌ای در مجموع دو دیدار رفت و برگشت فینال امسال، اتفاقی تاریخی رقم خواهد خورد. دو تیم پیش از این موفق به کسب دو عنوان قهرمانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شده‌اند و برنده به سومین قهرمانی خود خواهد رسید تا در کنار پوهانگ استیلرز تبدیل به پرافتخار‌ترین تیم تاریخ شود.

سابقه

اوراوا اولین بار در سال ۲۰۰۷ و با شکست دادن سپاهان قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرد. آن‌ها دو سال پیش نیز با شکست دادن رقیب امسال به دومین قهرمانی رسیده‌اند و با توجه به اینکه قهرمان سال گذشته این تورنمنت نیز کاشیما از ژاپن بود، فشار زیادی برای ادامه موفقیت تیم‌های ژاپنی در این تورنمنت روی اوراوا قرار دارد. نکته مثبت در مورد اوراوا این است که تیم ژاپنی هر بار به فینال لیگ قهرمانان رسیده توانسته عنوان قهرمانی را از آن خود کند. الهلال در حال حاضر با دو قهرمانی و ۴ نایب‌قهرمانی دومین تیم پرافتخار در قاره است و اگر قهرمان شود تبدیل به پرافتخارترین تیم تاریخ این تورنمنت می‌شود. آن‌ها اولین بار در سال ۱۹۹۱ به قهرمانی رسیدند و در سال ۲۰۰۰ نیز این عنوان را تکرار کردند. این تیم علاوه بر سال‌های ۱۹۸۶ و ۱۹۸۷ که به عنوان نایب‌قهرمانی رسید، دو بار نیز در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷ پا به فینال رقابت‌ها گذاشت، اما در کسب سومین عنوان قهرمانی ناکام ماند.

پیش‌بینی سبک دو تیم

شاگردان رزوان لوچسکو با بهره‌گیری از ستاره‌هایی نامدار نظیر گومیس و جووینکو به دنبال گلزنی در این دیدار خانگی خواهند بود. الهلال در مسابقات این فصل ۲۳ بار گلزنی کرده و به عنوان هجومی‌ترین تیم این فصل لیگ قهرمانان پا به دیدار فینال خواهند گذاشت. با این حال اوراوا با این امید پا به ریاض گذاشته که به روند شکست‌ناپذیری خود در مسابقات خارج از خانه این فصل لیگ قهرمانان ادامه دهد. آن‌ها که با سیستم دفاع و ضد حمله تا این مرحله پیش آمده‌اند، قطعاً در این دیدار نیز به دنبال تکرار این تاکتیک خواهند بود. شینزو کورکی مهاجم این تیم، ستاره بی‌چون و چرای تیم ژاپنی خواهد بود.

ستاره‌ها چه می‌گویند؟

گومیس ستاره الهلال در مورد بازی مهم امشب تیمش گفت: «بازی در فینال لیگ قهرمانان آسیا برای سومین بار در ۶ سال اخیر باعث شده تا بازیکنان دیگر زیر فشار این مسابقه قرار نداشته باشند چرا که تجربه حضور در این شرایط را دارند. هنگامی که به الهلال آمدم، یکی از اهدافم قهرمانی در لیگ قهرمانان بود و می‌خواهیم به این عنوان برسیم.» توموکی ماکینو، مدافع اوراوا نیز می‌گوید: «اوراوا دو سال پیش قهرمان شد و بعد هم کاشیما این عنوان را کسب کرد. به همین خاطر فشار زیادی روی ماست تا نماینده شایسته‌ای برای ژاپن باشیم، اما سعی می‌کنیم بی‌توجه به این فشار‌ها کار خودمان را انجام دهیم.»

     
آی اسپورت
2019-11-09 09:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر