فهرست
چرا از جام ملت‌ها استقبال نمی‌شود؟
چرا از جام ملت‌ها استقبال نمی‌شود؟

چرا از جام ملت‌ها استقبال نمی‌شود؟

آی اسپورت - جام ملت‌های آسیا با حضور 24 تیم در امارات در حال برگزاری است و با وجود آماری که از قبل منتشر شده بود و نوید بازی‌های پرتماشاگر را می‌داد، هنوز رکورد جالبی از نظر تماشاگر ثبت نشده است. امارات یک شاهراه و مرکز بزرگ تجاری در دنیاست که تجارت و کسب‌وکار افراد زیادی از کشورهای مختلف به آنجا ختم می‌شود. همچنین وقوع جنگ‌های داخلی در تعدادی از کشورهای خاورمیانه سبب مهاجرت تعداد زیادی از شهروندان این کشورها به امارات شده است.نگاهی کوتاه به تعداد پناهندگانی که در امارات ساکن هستند و تیم‌ملی کشورشان در جام حاضر است، ثابت می‌کند که این جام آنچنان که باید از آن استقبال نشده است و به اصطلاح مورد بی‌لطفی قرار گرفته است. به عنوان مثال با یک محاسبه می‌توان اثبات کرد که اگر ۱۰ درصد از فیلیپینی‌ها جهت حمایت از تیم‌ملی این کشور به استادیوم‌ می‌رفتند می‌توانستند دو ورزشگاه را پر کنند.

۱- دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از ساکنین امارات اهل کشور هند هستند.

۲- امارات میزبان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد، ولی آمار نشان می‌دهد که تبعه‌های پاکستانی ساکن در این کشور بیشتر از خود اماراتی‌ها هستند و از لحاظ جمعیت شهروندان امارات در رده سوم این پراکندگی جای دارند!

۳- برای انجام کار ۵۲۵ هزار فیلیپینی در امارات ساکن هستند.

۴- هموطنان ایرانی‌ ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت حال حاضر امارات را تشکیل می‌دهند.

۵- نزدیک به ۲۵۰ هزار سوریه‌ای در امارات زندگی می‌کنند.

۶- عراق و اردن مشترکا و نزدیک به ۲۰۰ هزار شهروند در امارات دارند.

و رتبه هفتم از نظر تعداد به فلسطین می‌رسد که آمار ۱۵۰ هزار نفری را ثبت کرده است.

این رتبه‌بندی فارغ از تعداد شهروندان یمن، قطر، عربستان و عمان شکل گرفته است که از لحاظ جغرافیایی دسترسی آسان‌تری به امارات دارند و با طی نمودن مسافتی کوتاه می‌توانند به این کشور سفر کنند.

۹ ۳  
آی اسپورت
2019-01-13 17:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
حامد
يكشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷، ۱۷:۵۵
چرا همه بازیارو بین جواد خیابانی و علیفر و شهاب قاسمی تقسیم کردن؟ کو عادل و مزدک و یوسفی و اینا
۹
پیمان
يكشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷، ۱۸:۰۶
البته این افراد مهاجر و یا در حال کار در امارات هستند و "پتاهنده" نیستند.
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۰۳
۲۴ تا تیم تو یه تورنومنت آسیایی معلومه که همین میشه! سطح نازل و بی کیفیت.
جالبه که مثلا همین ۲تا حریفی که ایران تاحالا باهاشون بازی کرده و با میروزیش جشن ملی راه افتاده لیگشون و تیم هاشون حتی صلاحیت حضور در جام باشگاه های آسیا رو ندارن!! خب تماشاگر واسه چیش بره ببینه بازیا رو؟! حتی کره و ژاپن هم یه جورایی با تیم دوم یا جوان شدشون وارد بازی ها شدن و این تورنومنتو یه آماده سازی و سرمایه گزاری برای جام جهانی ۲۰۲۲ میدونن.
این تیم ایرانو با این بازیکنا رو اتوپالت میذاشتی بی مربی قهرمان میشد میومد. چون جامیه که توش پر از تیمای مسخرس و تیم های بزرگشم دارن به حالت تدارکاتی پشت سرش میذارن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر