فهرست
احتمال قریب به یقین؛ «بنیادی‌فر» داور دربی
احتمال قریب به یقین؛ «بنیادی‌فر» داور دربی

احتمال قریب به یقین؛ «بنیادی‌فر» داور دربی

آی اسپورت – کمیته داوران فدراسیون فوتبال در  چند سال گذشته رویه‌اش اینطور بوده که برای داور دربی پایتخت از یک هفته قبل قضاوتی نمی گذارد تا او به قرنطینه برود و بتواند با تمرکز بالا مسابقه حساس استقلال و پرسپولیس را سوت بزند. در این شرایط اسامی داوران هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال اعلام شد که در این بین اکثر داوران رسمی نام‌شان وجود دارد و با توجه به این فهرست می‌شود داور دربی 86 را حدس زد.

بر اساس اعلام سازمان لیگ علیرضا فغانی، بیژن حیدری، محمدرضا اکبریان، اشکان خورشیدی و حسین زرگر، 4 داور باتجربه و بین المللی که شانس بالایی برای قضاوت دربی تهران داشتند در هفته بیست و چهارم سوت خواهند زد و همین موضوع عملا شانس آنها را برای داوری در دربی از بین می‌برد.

در هفته بیست و چهارم علیرضا فغانی به عنوان داور دیدار سیاه جامگان و سپاهان انتخاب شده و برای قضاوت به مشهد خواهد رفت. اشکان خورشیدی دربی نفتی‌ها میان نفت تهران و نفت آبادان را سوت می‌زند. حسین زرگر در رشت جدال حساس میان سپیدرود و سایپا را داوری می‌کند و بیژن حیدری داور دربی رفت قضاوت مسابقه فولاد خوزستان و استقلال تهران را برعهده خواهد داشت. همچنین محمدرضا اکبریان داور ذوب آهن و پدیده است.

با توجه به اینکه این 5 داور باتجربه در هفته بیست و چهارم قضاوت دارند، به نظر می‌رسد آنها عملا شانس سوت زدن دربی پایتخت را از دست داده‌اند و قضاوت این مسابقه در هفته بیست و پنجم به داوری می رسد که تابه حال دربی را سوت نزده است.

از سوی دیگر داوران مطرحی که نام‌شان در بین داوران قضاوت کننده در هفته بیست و چهارم نیست، موعود بنیادی فر، محمدحسین زاهدی فر، حمید حاج ملک و مهدی سیدعلی هستند که از این جمع شانس موعود بنیادی فر برای قضاوت دربی بسیار بیشتر از سایرین خواهد بود.

بنیادی فر 32 ساله و جوان که چند سالی است در فوتبال ایران مشغول قضاوت است و عملکرد خوبی نیز داشته، در لیست الیت نفر دوم ایران در حال حاضر محسوب می‌شود و به همین خاطر احتمالا برای داوری در مسابقه حساس استقلال و پرسپولیس انتخاب خواهد شد. البته کمیته داوران تا یکی، دو روز مانده به مسابقه داور دربی را معرفی نمی‌کند؛ اما با توجه به چیزی که از شواهد بر می‌آید، باید انتخاب بنیادی فر را تا حدودی قطعی بدانیم.

 

ورزش سه

۱ ۲  
آی اسپورت
2018-02-21 10:54:00
نظر دهید

۲ نظر
آنتی شومن
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۰۲
عدالت داره؟یا برا کله پا کردن استقلال توجیه شده؟.لنگیها روز سختی دارن.
خاطره السد
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۰۰:۰۱
واویلا از حالا می خوان برد رو به لنگ تقدیم کنن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر