فهرست
روایت اخراج عجیب‎ زیدان؛ از زبان داور
روایت اخراج عجیب‎ زیدان؛ از زبان داور

روایت اخراج عجیب‎ زیدان؛ از زبان داور

آی اسپورت - یکی از به یاد ماندنی ترین صحنه‌های تاریخ جام‌های جهانی، ضربه سری بود که در فینال سال ۲۰۰۶ زین الدین زیدان به سینه مارکو ماتراتزی زد و با کارت قرمز مستقیم داور بازی، آقای هوراسیو الیزوندو از بازی اخراج شد. در حالیکه خیلی‌ها از اینکه آقای الیزوندو چطور این صحنه را دیده است تعجب می‌کردند، داور آرژانتینی می‌گوید که آقای لوئیز مدینا کانتالخو، داور چهارم اسپانیایی بازی، این صحنه را گزارش کرده است.

او در صحبت‌های اخیر خود گفت: «دیدم که ماتراتزی ۳۰ یا ۴۰ متر آنطرف‌تر روی زمین غلت می‌خورد، بنابراین بازی را نگه داشتم. سپس از خودم پرسیدم که 'اوه، چه اتفاقی ممکن است رخ داده باشد؟' بلافاصله از طریق گوشی، از کمک‌هایم پرسیدم که چه اتفاقی افتاده است؟ به طرز عجیبی آنها هم گفتند که چیزی ندیده‌‌اند. و درست وقتی که تصور می کردم به مشکل خورده‌ام، فرشته نجاتم، که مدینا کانتالخو (داور چهارم بازی) بود، ظاهر شد. او به من گفت، 'هوراسیو، هوراسیو، یک ضربه سر وحشتناک از طرف زیدان به سینه ماتراتزی وارد شد، وقتی ویدیوی صحنه را در هتل ببینی باورت نمی‌شود!'

سپس وقتی به صحنه جرم رسیدم، با تمام این اطلاعات چاره‌ای جز اخراج زیدان از زمین مسابقه نداشتم. بعد از اخراج زیدان بازی به ضربات پنالتی کشیده شد و ایتالیا در آن ضربات از سد فرانسه عبور کرد و به جام قهرمانی رسید.

۶    
آی اسپورت
2018-07-19 10:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر