فهرست
شایستگی مودریچ؛ توپ طلا را به او بدهید
شایستگی مودریچ؛ توپ طلا را به او بدهید

شایستگی مودریچ؛ توپ طلا را به او بدهید

آیی‌اسپورت- ستاره‌ی رئال مادرید، مودریچ در رسیدن تیمش کرواسی به فینال جام جهانی نقش بسیار مهمی ایفا کرده و یکی از شانس‌های کسب کفش طلای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است. امسال سالی است که حاکمیت دوگانه بر توپ طلای فیفا می‌تواند سرانجام به پایان برسد. در یک دهه‌ی گذشته، جایزه‌ی پرافتخار دنیای فوتبال یا در اختیار لیونل مسی و یا در اختیار کریستیانو رونالدو قرار گرفته. ولی این بار ممکن است توپ طلا، برنده‌ی دیگری داشته باشد.

با توجه به این که رونالدو و مسی هر دو در مرحله‌ی یک‌هشتم نهایی جام جهانی حذف شده و به خانه برگشته‌اند و هیچ یک از آنها نتوانست در بزرگ‌ترین صحنه‌ی فوتبالی دنیا، نشان دهد در اوج آمادگی قرار دارد، حالا این فرصت به وجود آمده که در ماه دسامبر، توپ طلا به دستان فوتبالیست دیگری سپرده شود.

در بنگاه‌های شرط‌بندی، رونالدو همچنان بخت اول فتح توپ طلا به حساب می‌آید چرا که او در ماه می به رئال مادرید کمک کرده برای سومین سال پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا به قهرمانی برسد و در روسیه هم برابر تیم ملی اسپانیا یک هت‌تریک عالی داشت. مسی هم در فصل ۱۸-۲۰۱۷ به بارسلونا کمک کرد تا هم در لالیگا و هم در کوپا دل‌ری به قهرمانی برسد. او هم در جام جهانی روسیه در مقابل نیجریه گلی زیبا به ثمر رساند و در جریان شکست تیمش در مقابل فرانسه هم دو پاس گل به هم‌تیمی‌هایش داد.

ادن هازارد، ستاره‌ی بلژیک در آستانه‌ی بازی تیمش با فرانسه در مرحله‌ی نیمه‌نهایی گفت: «توپ طلا را یا به رونالدو می‌دهند یا به مسی. یادم می‌آید یک سال فرانک ریبری همه‌ی افتخارهای ممکن را به دست آورد ولی توپ طلا نصیبش نشد.»

کریستیانو رونالدو که مثل مسی تا کنون پنج بار فاتح توپ طلا شده در سال ۲۰۱۸ به هیچ وجه در حد و اندازه‌‌ی سال‌هایی که با اقتدار عنوان بهترین فوتبالیست دنیا را به دست آورده ظاهر نشده است. مسی هم با این که امسال در بارسلونا عمل‌کرد فوق‌العاده‌ای داشته ولی کارشناسان بعید می‌دانند یک بار دیگر به توپ طلا برسد. همه انتظار داشتند امسال توپ طلا به نیمار برزیلی تعلق بگیرد ولی مصدومیت او در نیم‌فصل دوم لیگ فرانسه و حذفش از جام جهانی روسیه در مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی، احتمال تصاحب توپ طلا توسط نیمار را هم بسیار کاهش داده.

به نظر می‌رسد در حال حاضر هیچ فوتبالیستی به اندازه‌ی لوکا مودریچ، کاپیتان ۳۲ ساله‌ی کرواسی شایسته‌ی دریافت توپ طلا نباشد. مودریچ یکی از اصلی‌ترین عوامل صعود کروات‌ها به فینال جام جهانی ۲۰۱۸ بوده و در کنار راکیتیچ، ستاره‌ی بارسلونا در روسیه یکی از باکیفیت‌ترین زوج‌های فوتبالی را ساخته. بسیاری از کارشناسان معتقدند اگر امسال توپ طلا به مودریچ تعلق گیرد، واقعا حق به حق‌دار رسیده است. کارشناسانی که تعدادشان روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شود. باید تا ماه دسامبر صبر کرد و دید در نهایت جایزه‌ی پرافتخار توپ طلا به دست کدام فوتبالیست خوش‌اقبال داده خواهد شد.

 

ورزش سه

۸ ۲  
آی اسپورت
2018-07-13 00:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
فروبی
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۰۲:۲۸
"کریستیانو رونالدو که مثل مسی تا کنون پنج بار فاتح توپ طلا شده در سال ۲۰۱۸ به هیچ وجه در حد و اندازه‌‌ی سال‌هایی که با اقتدار عنوان بهترین فوتبالیست دنیا را به دست آورده ظاهر نشده است"؟!
رونالدو تو سال 2018 34 گل در 29 مسابقه زده و بهترین گلزن سال محسوب میشه. به نظر میرسه بیشتر از اینکه به دنبال این باشی که مودریچ توپ طلا رو ببره نگران این هستی که نکنه رونالدو ببره و بازیکن محبوبت جا بمونه :)
۱
مجیدپرسپولیسی
جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷، ۰۸:۳۳
کیروش قرار بود تو چهل روز مودریچ درست کنه ولی استاد اسدی هم درست نکرد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر