فهرست
روزِ بدِ کینگ؛ مسی هم انسان است
روزِ بدِ کینگ؛ مسی هم انسان است

روزِ بدِ کینگ؛ مسی هم انسان است

آی اسپورت- بازی می‌توانست خیلی متفاوت دنبال شود اگر پنالتی لیونل مسی در دیدار بارسلونا با اسپانیول در دور رفت مرحله یک‌چهارم‌نهایی جام حذفی اسپانیا گل می‌شد اما او برابر دیگو لوپس ناکام شد و تیم دوم کاتالونیا بارسلونا را شکست داد. اینکه در چنین بازی حساسی برابر تیم همشهری پنالتی خراب شود روی شماره 10 افسانه‌ای بارسا اثر منفی می‌گذارد اما او هم انسان است. بدون حضور دو همکارش، خوردی آلبا و لوییس سوارس که یکی از آنها اواخر بازی اضافه شد، مسی اثرگذاری جادویی همیشگی خود را نداشت بخصوص مقابل لوپس روی فرم. حالا او بزرگترین رقیب مسی در ضربات پنالتی است، هیچ دروازه‌بانی نتوانسته بود دو بار پنالتی اعجوبه آرژانتینی را بگیرد. مرتبه قبل هم 10 سال پیش در جام حذفی بود که به‌عنوان گلر ویارئال مقابل مسی ایستادگی کرد.
 
در مجموع مسی از 81 پنالتی‌اش 63 تا را گل کرده و شاید با استعدادی که در او سراغ داریم، آمار 77 درصد چندان جالب نباشد. مسی در این فصل از شش پنالتی تنها سه تا را گل کرده و از این بابت در فصل 2018-2017 یک رکورد نامطلوب به نام او ثبت شده. فشار ورزشگاه RCDE هم باعث شد میزبان به این برد تاریخی برسد و بخصوص بعد از هدررفتن پنالتی روحیه مضاعفی بگیرد. هواداران میزبان در ابتدای بازی، ارنستو والورده را به خاطر سابقه کاری‌اش در اسپانیول تشویق کردند اما بعدا اشیایی را به سمت یاسپر سیلسن دروازه‌بان بارسلونا پرتاب کردند و وقتی در فاصله دو دقیقه مانده به پایان توسط اسکار ملندو به گل پیروزی رسیدند، وحشیانه شادی کردند.
 
مثل بازی با سلتاویگو، دنیس سوارس یک موقعیت مسلم گلزنی را روی پاس عالی لوکاس دینیه از دست داد و با این وضع همچنان بازیکنی است که فقط در سیستم چرخشی به کار می‌آید. رافینیا شاید برای آخرین بار آن هم بعد از 9 ماه بازی نکردن به ترکیب بارسلونا برگشت، گفته می‌شود به اینترمیلان می‌رود و والورده برای نشان دادن حسن نیت به جای دنیس سوارس از او استفاده کرد. ریکاردو دی بورگوس داور بازی هم با آرون مماشات کرد و هنگامی که متوجه شد یک کارت زرد دارد، کارت دوم را که مستحقش بود، نشان نداد و کیکه سانچس فلورس بلافاصله تعویضش کرد.
 
بارسلونا بعد از 28 بازی طعم شکست را چشید و اسپانیول برای نخستین بار بعد از فوریه 2009 که در لالیگا در نوکمپ بارسا را 2 بر یک شکست داد، مقابل غول قدرتمند کاتالان پیروز شد. بازی برگشت پنج‌شنبه این هفته در نوکمپ برگزار می‌شود.
 
۲    
آی اسپورت
2018-01-20 18:28:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر