فهرست
عالیشاخ!
عالیشاخ!

عالیشاخ!

آی اسپورت - شاید امید عالیشاه حتی یک لحظه هم تصورش را نمی‌کرد مصاحبه عجیب و غریب او بعد از بازی پرسپولیس و پیکان چنین بازتاب وسیعی پیدا کند و تا این حد به ضرر خودش تمام شود. او در روزهای خوب تیمش، نسنجیده‌ترین حرف‌های ممکن را زد تا با شورش دسته‌جمعی هواداران مواجه شود. پشیمانی عالیشاه از همان دقایق اول بعد از مصاحبه مشخص بود؛ جایی که رسانه منتشر‌کننده این گفت‌وگو احتمالا با درخواست‌های مکرر خود امید چندین بار اقدام به تغییر و تعدیل نسبی تیتر مصاحبه کرد، اما دیگر کار از کار گذشته بود و آب در فضای مجازی، این کاسه به آن کاسه می‌شد. حالا امید رسما رودرروی برانکو قرار گرفته و رجوع به موارد مشابه 4سال گذشته، از آینده نه‌چندان جالب چنین مواجهه‌ای حکایت دارد. برانکو در طول دوران کارش روی نیمکت پرسپولیس برخوردهای چکشی و بسیار قاطعی با بازیکنان زیاده‌خواه داشته که آخرین آنها محسن مسلمان بوده است؛ بهترین پاسور لیگ که در کشاکش محرومیت و اوج تنگدستی پرسپولیس کنار گذاشته شد. بنابراین عجیب نیست که به سرعت شایعاتی در مورد حذف امید از تیم و یا حداقل نیمکت‌نشینی او تا پایان فصل مطرح شود.

بازی دو سر باخت

مشخص نیست موقع انجام این مصاحبه عجیب چه چیزی در ذهن عالیشاه گذشته، اما در هر صورت او به وضوح یک بازی باخت- باخت را شروع کرده است. پرسپولیس روزهای بسیار حساس پایان فصل را با رؤیای موفقیت در 3 جام پشت سر می‌گذارد. در هر سه جام هم رقابت سرخپوشان با رقبای گردن‌کلفت، کاملا میلی‌متری پیگیری می‌شود. بنابراین اگر تیم در ادامه مسیر به مشکل بخورد، هیچ‌کس از جای خالی عالیشاه سخن نخواهد گفت، بلکه عمدتا از نقش او در بحران‌آفرینی برای یک مجموعه موفق سخن به میان می‌آید. در نقطه مقابل اگر پرسپولیس به کسب نتایج خوب ادامه بدهد و فصل را با خوشی به پایان برساند، باز این خود امید است که ضرر کرده؛ کسی که خودش را از چشم برانکو و هواداران انداخته و شاید دیگر آینده‌ای در این تیم نداشته باشد.

واقعا مصدوم بود؟

مصاحبه اعتراضی عالیشاه اما پرونده یک ابهام قدیمی را هم دوباره به جریان انداخته است. یک روز پیش از نخستین بازی این فصل لیگ قهرمانان برابر پاختاکور، مشخص شد عالیشاه جایی در ترکیب اصلی ندارد. به این ترتیب او در میانه‌های آخرین تمرین تیم، ورزشگاه را به بهانه کمردرد ترک کرد. در آن زمان شایعه شد عالیشاه مصدوم نبوده و چون از نیمکت‌نشینی‌اش ناراحت شده اقدام به ترک تمرین کرده. در آن زمان امید واکنش بسیار تندی به شایعات نشان داد و گفت از حاشیه‌سازان شکایت می‌کند، اما حالا که نارضایتی او علنی شده، هواداران در مورد آن مصدومیت هم به شک افتاده‌اند. آیا عالیشاه بازی با پاختاکور را واقعا به‌دلیل مصدومیت از دست داد؟

به سود رقبا

نکته آخر اینکه ناز و کرشمه عالیشاه در برهه‌ای اتفاق می‌افتد که خطوط میانی و هجومی پرسپولیس مملو از بازیکنان مدعی و مستعد است. به این ترتیب شانه خالی کردن امید از رقابت، به سود سایر رقبا تمام خواهد شد؛ بازیکنانی مثل سیامک نعمتی، مهدی شریفی یا حتی سعید کریمی و محمد امین اسدی که ممکن است بیش از قبل به بازی گرفته شوند.

همشهری ورزشی

 

۱۶ ۳  
آی اسپورت
2019-04-07 18:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
هنک شریدر
يكشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸، ۱۹:۲۷
عالیشاه دیگه از چشم هوداران افتاده ، امیدوار بودم برانکو بخاطر مصاحبه اش کنار بذارش ، که گذاشت ، و الان امیدوارم آخر فصل بیرونش کنه ، که احتمالا پروفسور تو لیست مازاد میذارش ، پرسپولیس جای بازیکنان ناخاله نیست ، حالا میخوان ستاره باشن یا معمولی ، پرسپولیس یه فرمانده داره که اون هم برانکو ایوانکویچه ، هرسربازی که از دستورش پیروی نکنه جایی تو این تیم نداره
اسمان
يكشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸، ۲۰:۰۷
بجاست عالیشاه سریعا طی یک بیانیه از هواداران وبرانکو و کلا ازمجموعه پرسپولیس عذرخواهی کند.چون اینجا دیگه ایشون مقصرهستش.وبجای مصاحبه با روحیه ومصمم درتمرینات شرکت کند.
رامین
يكشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸، ۲۰:۴۷
عالیپوخ
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر