فهرست
آمار عجیب اسپانیا در گلزنی؛ ۴۱ ماه، همراه با گل!
آمار عجیب اسپانیا در گلزنی؛ ۴۱ ماه، همراه با گل!

آمار عجیب اسپانیا در گلزنی؛ ۴۱ ماه، همراه با گل!

آی اسپورت - تیم ملی اسپانیا مدت هاست که هیچ مشکلی برای گلزنی ندارد و می‌تواند به آسانی دروازه رقبای خود را باز کند. لاروخا این موضوع را در دیدار برابر رومانی نیز به اثبات رساند؛ تنها ۸ دقیقه زمان لازم بود تا فابین رویز هافبک ناپولی قفل دروازه رومانی را باز کند. در پایان نیمه اول اسپانیا با نتیجه 4-0 از تیم تحت هدایت کاسمین کونترا پیش افتاده بود و گل لحظات پایانی میکل اویارزابال موجب شد تا اسپانیا با برتری 5-0 دور مقدماتی را به پایان برساند؛ آن هم تنها ۳ روز بعد از آن که اسپانیا با ۷ گلزن متفاوت توانسته بود با نتیجه ۷-۰ مالت را شکست دهد.

برای یافتن آخرین دیداری که اسپانیا نتوانست دروازه یک رقیب را باز کند، باید به سه سال و نیم قبل بازگشت؛ زمانی که تیم تحت هدایت ویسنته دل‌بوسکه با شکست ۲-۰ برابر ایتالیا در مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۱۶ از گردونه رقابت ها کنار رفت. پس از آن مسابقه اسپانیا در ۴۰ مسابقه (رسمی و دوستانه) به میدان رفته و در تک تک این مسابقات موفق به گلزنی شده است. این بهترین روند گلزنی در تاریخ تیم ملی اسپانیا است و به نقل از میسترچیپ، سومین روند طولانی گلزنی در بین تمامی تیم های ملی محسوب می‌شود.

بهترین رکورد در این زمینه متعلق به تیم رویایی مجارستان است که در سال های ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۷ در ۶۶ بازی متوالی موفق به گلزنی شد. آمار بعدی متعلق به انگلیس است که در سال های ۱۸۸۴ تا ۱۹۰۱در ۵۲  بازی پی‌در‌پی موفق به گلزنی شد. تیم بعدی اسپانیا است و البته در این آمار، یک شریک هم دارد؛ کنگو که در سال های ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۵در ۴۰ بازی متوالی گلزنی کرد و اسپانیا در صورت گلزنی در مسابقه بعدی خود، از این رکورد سبقت خواهد گرفت.

اسپانیا در این ۴۰ مسابقه تحت هدایت جولن لوپتگی، فرناندو هیرو، لوئیس انریکه و روبرت مورنو به میدان رفته و ۲۷ برد، ۱۱ تساوی و ۲ شکست در کارنامه خود ثبت کرده است. اسپانیا در این ۴۰ بازی ۱۱۶ بار موفق به گلزنی شده تا میانگین عالی ۲.۹ گل در هر مسابقه را ثبت کرده باشد. پیروزی ۸-۰ برابر لیختن‌اشتاین، ۶-۰ برابر کرواسی، ۶-۱ برابر آرژانتین، ۷-۰ برابر مالت و ۵-۰ برابر کاستاریکا و رومانی بهترین پیروزی های اسپانیا در این بازه زمانی ۴۱ ماهه بوده است.

ایسنا

     
آی اسپورت
2019-11-19 22:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر