فهرست
هفت ماه تا افشاگری بزرگ ونگر/ بقا در آرسنال یا ترک
هفت ماه تا افشاگری بزرگ ونگر/ بقا در آرسنال یا ترک

هفت ماه تا افشاگری بزرگ ونگر/ بقا در آرسنال یا ترک

آی اسپورت- 20 سال از مربی گری آرسن ونگر در آرسنال گذشت و هر طور که به این دوران نگاه کنید متوجه می شوید که او مربی موفقی بوده است. در پایان این فصل اما مربی فرانسوی با علامت سوال بزرگی مواجه است، باید قراردادش را تمدید کند یا نه؟ اگر این کار را نکند توپچی ها برای اولین بار در دو دهه اخیر باید به دنبال مربی باشند.

خود ونگر هم اعلام کرده که در ماه می تصمیم می گیرد و همه چیز بستگی به این دارد که این فصل اوضاع آرسنال چطور پیش برود. اما چه آرسنال در انگلیس جام ببرد و چه در اروپا یا این که اصلا جامی نبرد، سرنوشت ونگر کاملا در دستان خودش است.

قرارداد قبلی او هم در سال 2014 و در شرایطی که تنها یک ماه مانده بود به پایان برسد تمدید شد، بعد از این که برای اولین بار بعد از 9 سال تیم جام آورد. شاید این اوضاع دوباره تکرار شود.

در سراسر دنیا باشگاه هایی مانند پاری سن ژرمن منتظر تصمیم ونگر هستند و به خاطر احترام به قراردادش است که تا به حال سکوت کرده اند. اما ونگر مطمئنا بدش هم نمی آید که در تیمی قدرت بیشتری داشته باشد. او می داند که روزهای حضورش در آرسنال به شماره افتاده و عملکرد بازیکنان و احساسات هواداران هم این را به او می فهماند. پس چه خوشش بیاید چه نه باید تصمیم بگیرد.

3 عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلیس، 6 عنوان قهرمانی جام حذفی انگلیس، یک دوره حضور در فینال لیگ قهرمانان و البته انتقال به ورزشگاه امارات که ونگر در آن نقش مهمی داشته دستاوردهای او در باشگاه لندنی است. او مربی ای است که در سطحش برای مدتی طولانی تداوم داشته و این موضوعی است که همه باید به آن احترام بگذارند. بله، تیم ونگر باید جام های بیشتری می برد، اما ونگر همه تلاشش را برای بردن جام و انگیزه دادن به بازیکنانش کرد.

چندین ماه است که پشت پرده آمادگی برای زندگی بعد از ونگر در باشگاه شروع شده است و ایوان گازیدیس، مدیر اجرایی آرسنال، اقداماتی کرده و خودش را برای یک تحول بزرگ آماده کرده است. ادی هو، سرمربی بورنموث، اصلی ترین گزینه برای جانشینی ونگر است، مربی ای که سبک تهاجمی دارد و همچنین انگلیسی هم هست، چیزی که توپچی ها آن را می خواهند و یکی از شروطشان بوده است.

اما اصلی ترین دغدغه هوادارانی که گران ترین بلیت ها را می خرند هنوز هم جام آوردن است و حالا باید 7 ماه منتظر بمانند تا ببینند چه خواهد شد. بازیکنانی مانند تئو ولکات، الکسیس سانچس و سانتی کاسورلا شدیدا تحت تاثیر این مسائل هستند و جوانانی مانند ایووبی، بیرین و دیگران هم در سطح انتظاری که از آن ها است ظاهر شده اند.

در تمام این سال ها ونگر به فلسفه فوتبالی اش وفادار بوده و جای تعجب نیست که تیم ملی انگلیس برای به خدمت گرفتن او اقدام کرده باشد. ونگر درباره این پیشنهاد پاسخی واضح نداده است. او گفته اگر آزاد باشد و قرارداد نداشته باشد شاید قبول کند و از طرفی هم گفته برای انگلیس بهتر است یک مربی انگلیسی داشته باشد. بدون توجه به این که او کجا خواهد بود، ونگر مربی پرتوقعی است و آرسنال باید همه تلاشش را برای نگه داشتن او بکند، البته اگر سرمربی فرانسوی بتواند حداقل یک جام این فصل کسب کند.

۷ ۳  
آی اسپورت
2016-10-11 13:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
برزو
سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۹
ونگر جام بيار نيس
۳
توپچی
سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۵۱
خداکنه بره. سالهاست نمی تونه جامی مطرح بیاره و هدف اول و آخرش کسب سهمیه است.
۱
آنزان
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵، ۰۶:۴۲
درسته که نتونست جام های زیادی بیاره ولی بزرگترین خدمت ها رو به آرسنال کرد..در زمان ونگر آرسنال از لحاظ توان مالی بصورت چشمگیری به یک قدرت تو جزیره تبدیل شد در حالی که قبل از اون یه تیم معمولی بود همچنین آمار آرسنال قبل از ونگر ضعیف بود و برد های خفیفی بدست میاورد و جایگاه متزلزلی تو جدول داشت ولی ونگر این تیم رو به یک تیم قدرتمند تبدیل کرد بگونه ای که آرسنال در پایان هر فصل پایین تر از رده چهارم قرار نگرفت..باید به ونگر احترام گذاشت بخاطر ورزشگاه امارات،بخاطر سبکش،بخاطر رکوردهاش و بخاطر شخصیتش
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر