فهرست
در حمایت از تیم ملی: نام این تیم چیست؟
در حمایت از تیم ملی: نام این تیم چیست؟

در حمایت از تیم ملی: نام این تیم چیست؟

آی اسپورت – تیم ملی با «دی‌اکتیو» و «ممنوع المصاحبه کردن خود» صدای اعتراضش را به گوش همه رساند. در دوشنبه بارانی تهران، ملی‌پوشان دیواری شیشه‌ای بین خود و رسانه‌ها کشیدند. در نگاه اول می‌توان گفت اینگونه رفتارها شایسته نیست، چراکه به هر حال بستن پیج‌ها به روی مردم، به نوعی بی احترامی به هواداران به حساب می‌آید. آنها همواره حامی تیم‌ملی بوده‌اند و مشکل «حمایت» آنها نیست چون طرفداران همواره حامی تیم ملی بوده‌اند.

فارغ از این موضوع،  یک بخشی از حرف‌های ملی‌پوشان درست است. تیم‌ملی این روزها با ریاضت اقتصادی روبروست. مشکلات اقتصادی به حدی است که تیم ملی نمی‌تواند حتی در یک هتل شیک در تهران اردوی خود را برگزار کند، هتلی که امکاناتش به مراتب از امکانات هتل آکادمی بیشتر باشد. این حس در تیم ملی وجود دارد که انگار متعلق به «ایران» نیستند و تنها در گوشه‌ای از شهر جمع می‌شوند و تمرین می‌کنند. با وجود این همه تلاش و کوشش، تیم‌ملی در ماه‌های اخیر بیشتر از هر زمان دیگری دچار حاشیه شده که بی‌شک خود کی‌روش هم در شکل گیری آنها نقش داشته است ولی آیا این حواشی دلیل می‌شود از اصل مطلب دور شد و به تیم ملی یک کشور حتی نگاهی نیانداخت؟!

چیزی که حالا به وضوح مشاهده می‌شود همان حس فراموشی نسبت به تیم‌ملی است. انگار نه انگار تیم‌ملی وجود دارد. تنها دو ماه به شروع جام ملت‌ها باقی مانده. همه مدام می‌گویند ایران باید قهرمان آسیا شود. بعضی‌ها می‌گویند این تیم حتی یک جام به ایران بدهکار است. فراموش نکنید تیم‌ملی 42 سال است قهرمان آسیا نشده و حالا تصور می‌کنیم باید قهرمان شود چون بهترین تیم ماست. در این شرایط آیا درست است توقع قهرمانی داشته باشیم و در مقابل به جای حمایت، تیم را به حال خود رها کنیم؟

اوضاع جالب به نظر نمی‌رسد. مسئولان فدراسیون دنبال ماندن در راس کار هستند. وزارت ورزش هم به دنبال اجرای صحیح قانون بازنشسته‌هاست. دیگر نهادهای نظارتی هم منتظرند تا تخلفی در این بین صورت گیرد وارد مهلکه شوند. فیفا و afc هم منتظر هستند تا اینجا اتفاقی خلاف قانون بیفتد و فوتبال ایران را تعلیق کنند. با این وضع، تیم ملی شبیه به یک بچه سرراهی شده. جالب اینجاست همین مسئولان بلندپایه ورزش ایران تا چند وقت پیش مدام در مصاحبه‌های خود می گفتند تیم ملی قهرمان آسیا می‌شود ولی همین مسئولان به خود زحمت نداده و یک بار در تمرین تیم‌ملی آفتابی نشده اند. این سومین اردوی ایران در تهران است، آیا این دوستان تصور نمی‌کردند یک بار فقط برای چند دقیقه به کمپ تیم‌ملی بروند و اوضاع و احوال بازیکنان را بپرسند؟ آیا اینقدر برای آنها سخت بود به تیمی که توقع قهرمانی از آن را دارند، سر بزنند؟ قهر این مسئولان با تیم ملی، هیچ سنخیتی با خواسته‌هایشان دارد.

چیزی که درباره این تیم می‌توان گفت آن است که بهترین نتایج تاریخ ما را در جام جهانی گرفته، حالا با هر کیفیتی؛ هجومی یا دفاعی. این تیم آنقدر خوب بوده که شیخ سلمان روبروی وزیر ورزش بگوید: «عملکرد ایران باعث افتخار آسیاست.» الان همه باور دارند در 7 سال گذشته ایران بهترین تیم آسیا بوده است. همه به موفقیت‌هایش در این سال‌ها افتخار کرده‌ایم. یادمان باشید چیزی که دو ماه بعد در جام ملت‌ها درو خواهیم کرد، چیزی است که الان می‌کاریم. قرار است این بچه‌ها به اسم «ایران» به جام ملت‌ها بروند. قرار است وقتی آنها بردند همه خوشحال شویم و شادی کنیم. اگر می‌خواهیم واقعا تیم ملی موفق باشد و عکس‌های یادگاری قشنگ در روز موفقیتش بگیریم، باید حداقل‌ها را برای تیم ملی مهیا کنیم نه اینکه طوری رفتار کنیم که انگار وجود خارجی ندارند.

 

خبر آنلاین 

۹۷۵ ۲۶  
آی اسپورت
2018-11-14 13:32:00
نظر دهید

۲۶ نظر
آبی آسمانی
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۳:۳۸
وزارت ورزش و فدراسیون دغدغه شون موفقیت تیم ملی لنگه و اصلا تیم ملی براشون مهم نیست. الان تئوریسین اصلی فوتبال ایران و برنامه ریز کل فدراسیون جناب دلال کروواته. اونوقت سید بلال دوپینگی مدام میاد از کم توجهی ناله میکنه. آقازاده چون نگران لنگن پس باید به لنگ اهمیت بدن ،
Hasan
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۰۱
مگه ما تیم ملی هم داریم این تیم کیروش و رفقاس نه تیم ملی باخت و بردش کمتدین اهمیت رو برای هوادارای فوتبال داره
بهزاد
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۳۵
این حرف که تیم ملی باخت و بردش اصلا اهمیت نداره مثل این میمونه که مادرت هر کار نامربوطی کرد برات اهمیت نداره.
کسری
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۱۰
حیوون بهزاد,قیاس مع الفارق کردی کار نامربوط رو مادر تو کرد که تورو پس انداخت تو که اینقدر غیرت داری چرا وقتی قطری اومد تو تهران شورت مادرتو با خودش برد کاری نکردی؟؟چرا چهار سال پیش تیم ملی مهم نبود براتون الان مهم شده؟؟لابد کیروش خرج مادر جانت رو میده الان؟!حالا مهم شده؟؟تقصیر تو نیست چون مثل مادر جانت از ماله این و اون بالا میرین
....
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۳۶
به کسری
واقعا خدا موقع تقسیم شعور و ادب تو و فرزاد مهریار را از قلم انداخته.من فکر میکردم شما یه ادم منتقد با شعور هستید ولی گویا چاله میدونی هستید.و برخودم واجب دونستم که دیگه جواب کامنتهای شما را ندهم و از بقیه کاربران هم خواهش میکنم که شما دو نفر را بدلیل توهین های زشت تا عذر خواهی در بایکوت قرار بدهند.
۶
کسری
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۵۹
اقای چهار نقطه که جرات گذاشتن اسمتم نمیکنی (لابد ممکنه هر پدری یه اسم روت گذاشته باشه و ندونی کدوم درست هست)اینو بدون جواب های ,هوی هستش من بی احترامی نمیکنم مادامی که کسی بی احترامی به خودم و یا به دوست پرسپولیسیه خودم بکنه تو که لالایی بلدی چرا خوابت نمیبره!!؟؟یه کامنت بالا تر اون حرف چرتی که زدن کور بودی و ندیدی؟؟یه سوزن به خودتون بزنین یه جوالدوز به مردم.اما راجع به اینکه کیسه ها بایکوت کنن!!واقعا خنده دار حرف زدی یا تو کیسه ها رو نشناختی یا اینکه اینطور با اطمینان گفتی بایکوت کنن لابد همشون خودتی خخخ کسی که وا... رو قسم میخوره به چیزی که مطمعن نیست نمیشه چیزی ازش گفت حداقل قسم میخوری خدارو نیار وسط اما راجع به کاربر مهیار ایشون فرد محترمی هستن و هیچ موقع حتی تو عصبانیت هم توهین نکرده ولی اینو بدون همه یه جور نیستن از نظر من جواب های دو تا هوی هستش.
mehdi
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۰۳
افتخارات فوتبالمون صفر صفر ... بدون هیچ جامی...بدون صعود از گروه در جام جهانی درست مثل سایر بخشهای کشور ..فوتبال اقتصاد سیاست فرهنگ ...عقب مانده ترین کشور دنیا..با ملتی بی فرهنگ و عقب مانده
اکبر
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۰۴
این دیوار بی اعتمادی که بین تیم ملی و ملت صاحب تیم کشیده شده محصول کاشته های جناب سرمربی و انفعال فدراسیونه. جالبه که در اوج گرفتاریها و انتظارها، بحای اینکه در یکدلی رو بسوی مردمی که از این تیم انتظار دارن باز کنه، در یک بازی بچه گانه جدید همون معدود درهای باقطمانده رو هم بسته. این وسط هم یک عده برای بدست هوردن منافع رنگی و شخصی خودشون مکرر آدرس غلط میدن. از صمیم قلب امیدوارم تیم قهرمان بشه.اما با این رویه فعلی که در پیش گرفتن و داستان سرایی های جعلی بیرون از اردو، بیشتر به نظر میرسه که دنبال بهانه برای روز مبادا میگردن. همون اندازه که باید خواستار تدارک خوب برای تیم ملی بود، همون قدر هم باید از همین حالا در بهانه جویی ها رو بست. دیگه بعد از ۸ سال همه همدیگه رو خوب میشناسن.
.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۰۴
تیم میلی کیروش
بهزاد
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۳۷
کی روش عشق ماست. تیم ملی هم محبوبترین تیم ملی تمام دورانه. تا جشمت درآد
بهزاد
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۳۷
کی روش عشق ماست. تیم ملی هم محبوبترین تیم ملی تمام دورانه. تا جشمت درآد
.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۲۹
کیسه کش مستاصلی که به هر دکلی چنگ میندازه عاشق نیست
علی پرسپولیسی
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۰۹
"الان همه باور دارند در 7 سال گذشته ایران بهترین تیم آسیا بوده است"
تو این ((همه)) شما، ما هم قرار داریم یا خودتون با رفیقاتون میشید ((همه))؟!! این باور شماس که تو کله یه مشت فوتبال نفهم هم فرو کردید. اگه تو ۷ سال گذشته بهترین آسیا بودید پس‌برید قهرمان آسیا بشید بیاید دیگه چرا گریه زاری میکنید؟!
البته که هیچ رقمه آرزوی موفقیت برای شماها و این تیم میلی کیروش نمیکنم. با آرزوی شکست و تحقیر برای این تیم‌ ملی یا هر اسمی که روشه. تنها راه خلاصی از شری به نام کیروش همینه.‌مرگ یه بار شیون هم یه بار.
بهزاد
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۴۰
ما که میدونیم کجات میسوزه. این آرزویی که آخر سر کردی آرزوی یه مشت عقده ای عوضی به نام حاج رضایی، کریمی، مایلی کلنگ، قلعه مرغی، ذوالفقارمشنگ و خیلیای دیگه هم هست. دقیقا فرق کی روش و سایرین علی الخصوص دلال کروات همینجاست که الان 8 سال با این موج منفی کسی جرات نداره کنارش بزاره چون نتیجه میگیره . اما میشناسم بعضیارو که بعد از 3 سال 3 تا از مکزیک میخورن و 2تا از پرتغال و آنگولای بدبختم شانس میارن که جلوش نمیبازن و از در پشتی فلنگو میبندن تا با بهترین بازیکنای تاریخ ایران این فضاحتو به بار میارن و
....
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۵۹
فقط میتونم به این همه تعصب کورکورانه امثال تو که به حماقت بیشتر شبیه هست بگم متاسفم.اخه یه مربی حرفه ای مثل کیروش چطور ممکنه همچنین کاری کنه.این تیترها در ای اسپورت در حکم تحریک کردن ذهن بیمار و شکست خورده امثال تو از فینال باد آورده هست.بله داستان و افسانه پوشالی برانکو که تا تونست توی این مسیر به تیم ملی ضربه زد تموم شد.شما که بعد از یه عمر بطور کاملا شانسی و در عدم اقتدار باشگاههای عربستانی رفتید فینال هضم این شکست و قبول ناتوانی برانکو برایت سخته.اینحاست که برانکو مصداق این ایه هست ومکرو و مکرالله والله الخیر الماکرین.خوشحالم که ماه این کروات پشت ابر نموند.من به شخصه از باخت پرسپولیس ناراحتم ولی برانکو رو مربی در حد پرسپولیسی که بخواد جام باشگاههای اسیا را بیاره نمیدونم.در واقع دانش برانکو فقط در حد لیگ داخلی که مربیان درجه سه حضور دارن بدرد میخوره.پس خیلی دل خودت رو صابون زده بودی.والله کاشیما تو تهران بخاطر متشنج نشدن جو ورزشگاه تمایلی به برد نداشت وگرنه تو تهران هم زیر دو تا گل نمیزد.کاملا حرفه ای برانکو رو انداختن تو باتلاق
۵
اسمان
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۳۴
کیروش کاری کرده که محبوبیت تیم ملی دربین مردم ازبین رفته.ازلج بازی بازیکنانی نظیر کنعانی زادگان وخانزاده رابه تیم ملی دعوت میکنه.درصورتی شجاع خلیل زاده بهتراز این دونفرهست.کیروش تیم ملی را ملک خصوصی خودکرده وبه هیچ کس اجازه سوال وجواب نمیدهد.ویقین داشته باشین تیم ملی درجام ملتها نتیجه نخواهدگرفت.
بهزاد
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۴۳
شجاع خلیل زاده به درد راز بقا میخوره. تیم ملی بازیکن میخواد نه جفتک انداز
حسن
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۱۰
اساسا بعضی ها علاقمندن تا از مال دیگران بالا برن. الان بخش بزرگی از طرفداران کیروش رو اونهایی تشکیل میدن که دستشون از همه جا کوتاهه و با آویزون شدن از طناب تیم ملی میخوان بیشتر از این زمین نخورن. از اونجایی هم که کلا با جعل و دروغ و فوتوشاپ بار اومدن همون شیوه رو در دفاع از کیروش بکار میبرن. ما اتفاقا دوست داریم تیم ملیمون قهرمان آسیا بشه تا یه ذره از باجهایی که به ارباب کیروش داده شد تو این ۸ سال جبران بشه. اما اون دوستانی که از سر نداری آویزون کیروش شدن هم بهتره نون بازوی خودشونو بخورن تا مجزور نشن با مال این و اون آویزون بشن
علی پرسپولیسی
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۱۶
بهزاد؛
خودتو پاره کردی زیر نظر هر کسی یه گل واژه ای تفت دادی.
تو به هر کسی که زیر نظرش ریپلای زدی و حرف زدی ۴تا دری وری و فحش و توهین کردی. اسم اونایی که دوسشون نداری رو مسخره کردی و احساس باحالی احتمالا بهت دست داده وقتی این کارو کردی . اونوقت به من میگی : ((عوضی عقده ای)) ؟! خخخخ. لات مجازی جراتشو داری رو در رو تو چشام نگاه کنی و فحاشی کنی؟!
علی اهواز
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۴۲
Hasan جان عزیز ، دوست گرامی من نمیدونم شما چند سالته! اما خیلی از هموطن هایی که مثل شما فکر میکنن رو دیدم(چه سرخ چه آبی) بیش از 90 درصدشون سنی زیر 26 - 27 دارند. واقعا تاسف میخورم از نوجوان و جوان هایی که همچین فکر میکنن و به خیال خودشون به باشگاهشون تعصب دارن.واقعا با مملکت ما چه شده؟چه جوان هایی تربیت کردیم؟ جوان هایی با این سطح فکر پایین که باشگاهشون رو به تیم ملی ترجیح میدن!
از آینده ی ایران باید ترسید که همچین بچه هایی داره تربیت میکنه.
دوم اینکه من خودم برای سه بازی جام جهانی روسیه بودم. از نزدیک شاهد بودم که بچه های تیم ملی با تمام وجود تا آخرین نفس جنگیدند.به نظر من اون هایی که بیشترین انتقاد بهشون شد بیشترین زحمتو تو روسیه کشیدن (سردار آزمون و طارمی).
هیچوقت یادم نمیره بازی با اسپانیا من پشت دروازه اسپانیا بودم ردیف اول. دقیقه 80 به بعد آزمون قلب خودشو گرفته و می دوید. یجا داد زد مهدی قلبم گرفت برگرد.طوری بود که منه تماشاچی نگران قلبش بودم اواخر بازی.
این اتحاد و همدلی رو هیچوقت توی تیم های ملی مون ندیدم. کیروش هر بدی که داره و هر انتقادی که بهش وارده اما از نظر من بزرگترین دستاوردش از بین بردن بازیکن سالاری توی تیم ملی بود.بازیکن سالاری که تیم 2006 که پر ستاره ترین تیم تاریخ ایران بود رو نابود کرد.
اگه هم توی این جام قهرمان نشیم (نبایدهم همچین انتظاری داشته باشیم) این تیم شایسته ی احترامه.
شاهین
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۴۷
زنده بـاد کــــــــــــی روش !! همین که حرص این خرسپولیسیارو درمیاره اندازه 100تا قهرمانی تو جام جهانی ارزش داره :)
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۵۲
آقای اکبری ؛ اولا هتل آکادمی یک هتل ۴ ستاره تاپ هست که به علت نزدیکی به کمپ تیم‌های ملی یک مزیت فوق‌العاده ای نسبت به هتل های لاکچری تهران داره . حالا اگر «شاه کی‌روش لنگی کش کبیرتون» هوس هتل اسپیناس پالاس داره اون دیگه مشکل کسی نیست .
دوماً وزیر ورزش در اردوی قبلی تیم ملی به بازیکنا و سرمربی تیم ملی سر زدن . الان دقیقاً باید چه کاری انجام بشه؟!
سوما سیاسیون بنا به درخواست استاد کی‌روش قصد دارن تیمهای ملی آذربایجان و بلاروس رو راضی کنن که به تهران بیان . پس وضع تیم ملی خوب است و نیازی به زنجه موره های شما و جعفر مومنی نداره
Fem
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۱۷
ادمین سایت نظرات این ابله بهزاد رو بخون ببین داری چی رو تایید میکنی .
مهدی
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۲۹
بسیار عالی
ممنون
۱
نظر:
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۱۲
تیم مغضوبان و مطرودان ؟؟؟
حسون
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۳
یه دوستی داشتم، در نوع خودش نابغه ای بود. سر امتحان جواب آخرو از یکی میگرفت و برای اون جواب یک راه حل طولانی و تخیلی مینوشت که استاد حوصله نمیکرد جواباشو بخونه، و آخر مثلا به جواب میرسید. و درسش پاس میشد.
یاد اون میوفتم وقتی کیروش میگه ما تیم اول آسیا هستیم.
فقط کیروش میتونه تیم اول بلا منازع، آسیا در این همه سال رو، مانع قهرمانیش بشه.
کیروش عزیز، ما دیگه نمیخوایم توی رنکینگ اول باشیم. امکانات تیم ملی ما هم این همه سال دیدی دیگه، بهتر نمیشه همینه. باشگاه ها هم همکاریشون در همین حده، بازیکنامون هم کیفیتشون همینه، رقیبا هم میدونیم امکاناتشون بهتره، بازیکناشون توی لیگای معتبر بازی میکنن.
تو رو به روح پدرت این دفه که قطعا قرمان نمیشی، جون هرکی دوس داری یه بهانه جدیدتر بیار. از الان بهش فک کن. اصلا توی اینستاگرام فراخوان بزار، که هر کس یه بهانه بتراشه برات بفرسته، جواب میگیری، ما مردم بپیچونی هستیم، همیشه در حال بهانه تراشی هستیم، ایده های جذابی گیرت میاد. حتی اگه بعد از ایران بری تیم ملی فرانسه رو به خاک سیاه بنشونی براش بهانه ناب سوغات ایران خواهی داشت.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر