فهرست
لیگ نوزدهم قهرمان نیم فصل ندارد!
لیگ نوزدهم قهرمان نیم فصل ندارد!

لیگ نوزدهم قهرمان نیم فصل ندارد!

آی اسپورت – بر اساس برنامه ریزی انجام شده از سوی سازمان لیگ بازی های امسال از این پس به صورت کاملا فشرده خواهد بود و به جز یک ماهی که در دیماه مسابقات به دلیل رقابت های مقدماتی المپیک و البته دیدارهای دوستانه ملی لغو خواهد شد، دیگر زمانی برای استراحت وجود ندارد. نکته قابل توجه این است که تعطیلات نیم فصل فوتبال ایران امسال بعد از پایان هفته پانزدهم لیگ نیست و بعد از انجام دو هفته از مسابقات دور برگشت مسابقات از تاریخ 6 دیماه تعطیل خواهد شد.

در کنار این موضوع 6 مسابقه معوقه لیگ برتر هم دردسر جدیدی برای سازمان لیگ ایجاد کرده است. از هفته یازدهم لیگ برتر دیدارهای گل گهر- ماشین سازی، پارس جنوبی- پیکان، تراکتور- شهرخودرو و نفت آبادان- سپاهان برگزار نشد و از هفته دوازدهم نیز دو مسابقه پرسپولیس- نساجی و پیکان- تراکتور به دلیل آلودگی هوا لغو شد.

از آنجایی که تا تعطیلات زمستانی تیم ها زمانی برای برگزاری این مسابقات در تقویم وجود ندارد، عملا سازمان لیگ مجبور است بازی های معوقه را در دیماه برگزار کند. یعنی درست زمانی که 17 هفته از بازی ها گذشته است.

از این رو در بین بازی های معوقه تراکتور دو مسابقه اش عقب افتاده و پرسپولیس، شهرخودرو و سپاهان هرکدام یک بازی عقب افتاده دارند. یعنی 5 بازی تیم های مدعی لغو شده است. پس با توجه به اینکه قهرمان نیم فصل باید بعد از هفته پانزدهم معرفی شود و مسابقات معوقه احتمالا بعد از هفته هفدهم برگزار خواهد شد، می توان به این نتیجه رسید که لیگ برتر نوزدهم قهرمان نیم فصل نخواهد داشت.

البته این مساله در صورتی که یکی از تیم های مدعی در چند بازی آینده خود صدرجدول را با اقتدار به دست آورد منتفی خواهد شد اما بعید است رقابت میان بالای جدولی ها تا قبل از هفته پانزدهم از دست برود تا امسال تنها لیگی باشد که به نوعی قهرمان نیم فصل نخواهد داشت!

 

ورزش سه 

۴    
آی اسپورت
2019-12-02 13:21:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر