فهرست
مربی سابق تیم ملی ایتالیا به اصفهان می‌آید؟
مربی سابق تیم ملی ایتالیا به اصفهان می‌آید؟

مربی سابق تیم ملی ایتالیا به اصفهان می‌آید؟

آی اسپورت – استعفای طاهری از مدیریت و اخراج کرانچار، سپاهان را مجاب کرد تا رایزنی برای انتخاب یک مربی جدید را آغاز کند. مردی که بیاید، روی صندلی کرانچار بنشیند و سپاهان را از بحرانی که در آن قرار گرفته خارج کند. معمولا بعد از اخراج یک مربی، گزینه‌ها یکی یکی صف می‌کشند و نام شان در رسانه‌ها مطرح می‌شود. از منصور ابراهیم‌زاده و یحیی گل محمدی گرفته تا الکساندر نوری، علیرضا منصوریان و چند مربی خارجی. اینها تمام اخباری است که طی روزهای گذشته شنیده شده اما هیچ یک هنوز مورد تایید مدیران سپاهان قرار نگرفته.

تنها قدم برداشته شده از سوی سپاهان، انتخاب کریم قنبری به‌عنوان سرمربی موقت است. مربی کهنه کاری که سال‌ها حضور روی نیمکت سپاهان را به‌عنوان دستیار تجربه کرده و در یکی دو مقطع عنوان سرمربی موقت را نیز به دست آورده است. او در زمان مربیگری کرانچار نیز یکی از دستیارها بود و البته چندان از سوی سرمربی کروات مورد استفاده قرار نمی‌گرفت. حالا مسوولان سپاهان هدایت تیم در بازی با فولاد را به او سپرده‌اند تا زمان بیشتری را صرف توافق با مربی جدید خود کنند.

مسعود تابش که البته او نیز مثل کریم قنبری به صورت موقت مدیریت باشگاه سپاهان را بر عهده گرفته، در صحبت‌های خود از 2 گزینه نهایی گفته و اینکه یکی از آنها جانشین کرانچار خواهد شد. تابش نامی از مربیان مورد نظر سپاهان نبرده و فقط گفته که یکی از آنها خارجی است و دیگری ایرانی. از بین مربیان داخلی، نام علیرضا منصوریان و منصور ابراهیم‌زاده حذف شده، محرم نویدکیا و یحیی گل محمدی همچنان بخت دارند و الکساندر نوری هم گزینه اصلی است؛ سرمربی سابق وردربرمن در بوندس لیگا که در آخرین مصاحبه خود از حضور در لیگ ایران استقبال کرده است.

الکساندر نوری که گزینه سرمربیگری در تراکتورسازی تبریز هم بود، این روزها در تیمی مشغول به کار نیست و همین مساله مدیران سپاهان را به صرافت انداخته تا از او برای حضور در ایران و مربیگری در اصفهان دعوت کنند. نوری هنوز به پیشنهاد مدیران سپاهان پاسخ نداده و همین موضوع باعث شده تا آنها نامی از او در رسانه‌ها نبرند و همه چیز را به بعد از توافق موکول کنند. فعلا نوری و سپاهان در حال چک و چانه زدن هستند تا شاید روی زمان و مبلغ قرارداد به توافق برسند.

شاید بپرسید گزینه خارجی سپاهان چه کسی است؟ طی روزهای اخیر انواع و اقسام نام‌ها به مدیران سپاهان و در راس آنها مسعود تابش پیشنهاد شده اما یکی از آنها مورد موافقت او قرار گرفته است. تابش البته در صحبت‌های خود این کدها را هم داده: «مربی مورد نظر و خارجی ما تا به حال در ایران فعالیت نکرده است. او مربی شناخته شده‌ای است، حتی شناخته شده‌تر از شفر. من اسمی از کسی نمی‌برم اما گزینه خارجی ما یک مربی صاحبنام اروپایی است که سال گذشته نیز در یکی از تیم‌های ملی عضویت داشت. او مربی بنامی است و باید ببینیم شرایط برای آمدنش فراهم است یا خیر.»

گویا یکی از مدیربرنامه‌ها نام جامپیرو ونتورا، سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا را به مدیران سپاهان پیشنهاد کرده و با استقبال آنها مواجه شده. ونتورا 70 ساله از جولای 2016 به مدت 16 ماه سرمربی تیم ملی ایتالیا بود اما در نهایت موفق نشد این تیم مطرح را به جام جهانی 2018 برساند. همین ناکامی باعث شده تا هجمه سنگینی علیه او در ایتالیا شکل بگیرد و البته هیچ باشگاهی برای مربیگری سراغ او نیاید.

حالا سرمربی سابق اودینزه، کالیاری، ناپولی، مسینا، ورونا، پیسا، باری، تورینو و تیم ملی ایتالیا مورد توجه سپاهان قرار گرفته و بعید هم نیست به ایران بیاید و جانشین کرانچار شود. تمام کدهایی که تابش داده و اخباری که از اصفهان به گوش رسیده، به نام ونتورا ختم می‌شود؛ مربی باتجربه‌ای که تنها موفقیت بزرگش، نایب قهرمانی با تورینو در سری ب ایتالیا در فصل 2012-2011 است.

سپاهان مشغول رایزنی با دو گزینه اصلی‌اش است. جامپیرو ونتورا و الکساندر نوری. این 2 البته با جو فوتبال ایران آشنا نیستند و مشخص نیست آیا بتوانند در کوتاه مدت، سپاهان را از بحران خارج کنند یا نه؟ شاید همین عوامل در نهایت مدیران سپاهان را به استفاده از مربی ایرانی، با تجربه مربیگری در لیگ برتر مجاب کند. یکی مثل یحیی گل‌محمدی که هنوز هم نامش روی میز مدیران سپاهان است.

۵    
آی اسپورت
2018-01-23 12:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر