فهرست
نوزده‌وسی به بیست؛ دوئل با غول آخر غرب!
نوزده‌وسی به بیست؛ دوئل با غول آخر غرب!

نوزده‌وسی به بیست؛ دوئل با غول آخر غرب!

آی اسپورت – چهارم مهرماه سال هزار و سیصد و نود و شش آفتابی، می‌تواند عصری آرام، غروبی پرهیجان و شبی دلچسب داشته باشد، اگر بر و بچه‌های پرسپولیس، هر آنچه دارند را به نمایش بگذارند. آنها از ساعت نوزده‌وسی دقیقه، راند اول جدال نفسگیر با الهلال را آغاز خواهند کرد. الهلال در تمام سال‌های اخیر برای فوتبال ایران حکم غول آخر بازی را داشته. نه اینکه با این تیم در فینال مسابقه‌ای داشته باشیم اما رقابت با این تیم، حکم دوئل نفسگیر فیلم‌های وسترن را داشته و دارد. یعنی یک نبرد آخر آرماگدون‌وار.

در لیگ قهرمانان امسال، این دو تیم در گروه مرگ حضور داشتند و دوبار به مصاف هم رفتند که هر دو بازی به تساوی انجامید. تساوی دو تیم در حالی که پرسپولیس بازیکنان جدیدش یعنی رسن، شجاع و منشا را در اختیار نداشت، برای برانکو نتیجه خوبی بود. بخت یار پرسپولیس بود که بعد از بازی‌های متوسط و نتایج ضعیف دور رفت، توانست در دور برگشت به هر ضرب و زوری که شده از گروه صعود کند. پرسپولیس به تقویت نیاز داشت و با جذب چند بازیکن جدید به تیمی قدرتمند‌تر تبدیل شد.

آنها با تعویض‌های خوب برانکو،  موفق به حذف الاهلی و صعود به نیمه‌نهایی آسیا شدند. حالا در شرایطی که مهدی طارمی محروم است و کمال کامیابی‌نیا به دلیل اخراج کودکانه در بازی قبل، در این مسابقه حضور ندارد، برانکو دشوارترین روزهای خود را سپری می‌کند. او نمی‌داند که اجازه استفاده از احمد نورالهی را به‌عنوان هافبک میانی دارد یا نه و این ندانستن بیشتر روی او فشار می‌آورد تا نتوانستن! برانکو اگر بداند که هافبکی برای میانه میدان ندارد یک دفاع را در آن پست بازی می‌دهد و وقتش را صرف چیدمان تیم برمبنای ترکیب جدید خواهد کرد. ولی وقتی تا دقیقه 90 ندانی که این بازیکن را می‌توانی در ترکیب بگذاری یا به‌عنوان ذخیره وارد زمین کنی یا نه، تمام تفکراتت به هم می‌خورد! مشکل پرسپولیس در بازی امشب با الهلال خلأ یک هافبک میانی آماده است که بتواند در پازل تیم جا بگیرد. شاید ربیع‌خواه یا ماهینی در این پست بازی کنند و شاید هم برانکو به تدبیر دیگری متوسل شود تا غیبت یک مسابقه‌ای کمال را پوشش دهد.

غیبت طارمی در ترکیب به نفع پرسپولیس است؟ طارمی روی اعصاب... طارمی گل نزن... طارمی موقعیت خراب کن هوادارکش! شاید نبودش باعث شود تا منشای فرصت‌طلب بیشتر برای درخشش فرصت داشته باشد اما یادمان باشد، وقتی منشا باید فیکس بازی کند دیگر منشایی روی نیمکت نمی‌ماند که بخواهد در یک‌سوم انتهایی بازی به میدان بیاید و گل طلایی بزند. نقش منشا و رسن در اندیشه‌های برانکو در این مسابقه خاص دوچندان خواهد بود.

حالا، در چهارمین روز از مهرماه سال یک هزار و سیصد و نود و شش آفتابی، به عصری آرام، بعدازظهری پرهیجان و شبی دلنشین می‌اندیشیم. اگر برانکو بتواند پروفسوروار، معادله ترکیبش را حل کند؛ معادله‌ای که می‌تواند عین عدد طلایی فیبوناتچی، به ظرافت ختم شود. یک ترکیب باوقار، متجانس و موزون که کمک می‌کند تا راند اول دوئل مرگبار با غول یکی مانده به آخر بازی را با نتیجه‌ای دلخواه پشت سر بگذاریم.  به فال نیک بگیریم اینکه بازی در نوزده و سی برگزار می‌شود و پروفسور، عین معلم‌های سختگیر این نوزده و سی را به عدد آرمانی بیست برساند. غایت کمال در نظام آموزشی یا در تیمی که سرمربی‌اش لقب پروفسور را یدک می‌کشد.

 

فرهیختگان

۴ ۳  
آی اسپورت
2017-09-26 10:36:00
نظر دهید

۳ نظر
.... ام جیگرم
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۰۹
ای برادران عزیز سعودی ! ای شیران آبی پوش و دو ستاره الهلال ریاض! امروز به تیم پلشت.... رحم نکنید . از روی جنازه شون با تانک رد شوید که دعای ۴۰ میلیون تاجی باشماست....
فرزاد مهریار پاره پاره..... بقیشو خودت حدث بزن
خخخخخخخخ
محسن
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۰۷
مرد حسابی این چه جور گرا دادنه!!!! نابود کردی رفت!!!
فرهاد
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۰۵
اتفاقا این غول اول بود که بهش برخوردید حریفان قبلی موش بودند نه غول. برابر همان موشها هم 3 بار با شانس از حذف شدن فرار کردید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر