فهرست
امی‌ین، تیم بی دفاع؛ بهترین پست قدوس کجاست؟
امی‌ین، تیم بی دفاع؛ بهترین پست قدوس کجاست؟

امی‌ین، تیم بی دفاع؛ بهترین پست قدوس کجاست؟

آی اسپورت - امی‌ین که در لیگ فرانسه وضعیت خوبی ندارد و به رده نوزدهم سقوط کرده چهارشنبه شب (ساعت 20:30) میزبان رن است و چاره‌ای جز پیروزی ندارد. رن همان تیمی است که در شروع فصل مشتری سامان قدوس بود، ولی او بعد از دردسرهایی که برای انتقالش وجود داشت در نهایت امی‌ین را انتخاب کرد. وضعیت رن در حال حاضر کمی بهتر از امی‌ین است و با 7 امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد، ولی تیم قدوس در صورت پیروزی در بازی امشب با این تیم هم‌امتیاز می‌شود.

امی‌ین شروع بدی در لیگ فرانسه نداشت، ولی دو بازی آخرش را به لیل و استراسبورگ باخت تا به منطقه سقوط برود. شکست سه بر یک شنبه چهارمین شکست امی‌ین در هفت بازی بود و از نگاه روزنامه محلی فرانسوی نشانه‌ای که این تیم هنوز آماده مسابقات نیست: «وقتی تیمی به طور جمعی دفاع نمی‌کند، باید انتظار بدترین اتفاق را داشت. در ورزشگاه منو همه بازیکنان در دفاع شرکت نمی‌کردند و خط دفاع در برابر موج حملات استراسبورگ تسلیم شد. به ندرت دیده بودیم که رجیس گونتر از مصاحبه خودداری کند، ولی دروازه‌بان امی‌ین ترجیح داد سکوت کند.»

آمار نگران‌کننده امی‌ین

امی‌ین موفق شده بود نیمه اول را با برتری به پایان ببرد، ولی تلاش نیمه دوم بازیکنان برای دفاع از این گل کافی نبود. خبرنگار «کوریه پیکار» ادامه می‌دهد: «این تیم از شروع فصل یازده گل خورده که آمار خوبی نیست. امی‌ین فصل گذشته تنها 42 گل خورد و چهارمین دفاع برتر لیگ بود. نقطه قوت فصل گذشته به نقطه ضعف تیم تبدیل شده و خط دفاع تنها مقصر ماجرا نیست.»

در ادامه این گزارش آمده است: «پلیسیه، سرمربی تیم نتوانسته تعادل مناسب را در ترکیب تیمش پیدا کند. زونگو، هافبک دفاعی و یکی از ستون‌های تیم به دلیل پارگی رباط صلیبی مدت زیادی غایب است و جای خالی‌اش احساس می‌شود. باشگاه آلکس بلین را برای جانشینی او خرید، ولی او هم در همان بازی اول مصدوم شد. در حال حاضر تیم هافبک مناسبی برای این پست ندارد.»

سامان قدوس در این فصل توانسته دو گل برای امی‌ین بزند. او مقابل استراسبورگ نود دقیقه بازی کرد و مقابل رن هم در ترکیب اصلی خواهد بود، با این حال از نگاه خبرنگار فرانسوی هنوز در تیم جا نیفتاده: « تکنیک قدوس فوق‌العاده‌ است، ولی هنوز از نظر جایگیری مشکل دارد و سرمربی نمی‌داند مناسب‌ترین پست برای او کجاست. تیم بازیکنان خوبی جذب کرده، ولی هنوز ترکیب مناسب پیدا نشده و تیم باید هر چه زودتر به شرایط فصل گذشته برسد. به تنهایی می‌توان تندتر رفت، ولی در کنار هم دورتر.»

ایران ورزشی

 

۲    
آی اسپورت
2018-09-25 23:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر