فهرست
من به پايان‌هاى خوش مؤمنم!
من به پايان‌هاى خوش مؤمنم!

من به پايان‌هاى خوش مؤمنم!

آی اسپورت - «اگه ما آخرين بازيو تو ليگ نبريم، اونا مارو مرخص مى‌كنند. من اين آدمارو مى‌شناسم، مى‌دونم اونا چطور فكر مى‌كنند، اونا ما رو محو مى‌كنند و همه‌ى كارهايى كه ما اينجا انجام داديم، اهميتى نخواهد داشت و يه تيم ديگه قهرمان ميشه، خوش به حالشون و انگشتر قهرمانيو مى‌گيرن ولى اگه ما ببريم، با اين بودجه، با اين تيم، ما تغييرى تو اين بازى به وجود آورديم و اين چيزيه كه من مى‌خوام. مى‌خوام به جايى برسه.»

برد پيت در نقش بيلى بين، مديرعامل تيم بيسبال اوكلند، اين حرف‌ها را پس از كسب بیستمين برد پياپى در ليگ حرفه‌اى بيس‌بال آمريكا كه به معناى شكستن ركورد بردهاى پى‌درپى در ليگ بود، به جونا هيل در نقش پيتر برند، مشاور مدير عامل زد كه تمام بازيكنان تيم را(كه اكثراً بازيكنان مسن يا ذخيره يا مصدوم ساير تيم‌ها بودند)، با نظر او براى جايگزينى سه ستاره‌ى از دست رفته‌ى تيم جذب كرده بود.

براى پرسپوليسِ خسته‌ى زخمى مجروح داستان ما، برانكو ايوانكوويچ،هم در نقش بيلى بين و هم پيتر برندِ فيلم «مانيبال» بوده است، با اين تفاوت كه برانكو و پسرانش تا همينجا هم تغييرى در اين بازى به وجود آورده‌اند، همين‌كه نشان داده‌اند با دست‌هاى خالى و اراده‌هايى سرشار مى‌توان ژاوى و گابى و بغداد را حذف كرد و تنه به تنه‌ى سرجينيو و لئو سيلوا زد. سال‌ها بعد، وقتى كه بخواهيم داستانى با مضمون نبرد نابرابر، سازش و بهترين استفاده از داشته‌های‌مان را براى فرزندان و نوه‌هاي‌مان تعريف كنيم، از اين تيم و معجزه‌اش خواهيم گفت. فقط مى‌دانيد دلم چه مى‌خواهد؟ دلم مى‌خواهد پايان اين داستانى كه تعريف مى‌كنيم، از  بى‌رحمى دنيا نگوييم  و اينكه در دنياى واقعى، هيچكس و هيچ انرژى و هيچ و فلان و بهمانى، مصدوميت اميد، محروميت سيامك، از دست رفتن ٤ مهره‌ى اصلى فصل قبل با وجود بسته بودن پنجره را در نظر نگرفت و دل كائنات به حال كسى نسوخت و معجزه براى فيلم‌ها و قصه‌هاست. دلم مى‌خواهد بگوييم در آن روز، در آن غروب سرد ١٩ آبان ١٣٩٧، توپ و تيرك و زمين و زمان با ما بود. راستش را بخواهيد من به پايان‌هاى خوش مؤمنم. پس اميدوارم آن روز پايان داستانى كه تعريف مى‌كنم اين باشد: «در آن روز خدا هم در تيممان بود!»

۵۷ ۲  
آی اسپورت
2018-11-09 23:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
آمين
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۳:۴۲
چه متني
عاليه
آرش6
شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷، ۰۰:۱۴
فردا خدا هم پرسپولیسیه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر