فهرست
زمستان شلوغ ناپل،‌ نیمکت خلوت و چند داستان دیگر
زمستان شلوغ ناپل،‌ نیمکت خلوت و چند داستان دیگر

زمستان شلوغ ناپل،‌ نیمکت خلوت و چند داستان دیگر

آی‌اسپورت- حق با شماست. ناپولی در صدر سری آ نشسته و به عنوان قهرمان نیم‌فصل به استقبال سال جدید میلادی رفته است. اما بزرگ‌ترین تفاوت آن‌ها با یوونتوس، بزرگ‌ترین رقیب‌شان در مسیر قهرمانی، نیمکت خالی جنوبی‌ها در مقایسه با رقیب جنوبی است. دغدغه مهم مائوریسیو ساری در تعطیلات ژانویه، نیمکت بی‌رمق و بی‌جان جنوبی‌هاست که بدجوری توی ذوق می‌زند. ناپلی‌ها در حقیقت فصل را با  11بازیکن آماده و 7نیمکت‌نشین بی‌کیفیت آغاز کردند. نیمکت‌نشینانی که فاصله‌ای زیاد با ستاره‌های اصلی ناپل دارند.

اولویت اول مائوریسیو ساری در این فصل قهرمانی ایتالیاست. به خاطر همین نیمکت خالی هم بود که لیگ قهرمانان اروپا را قربانی سری آ کرد و خیلی زود از اروپا خداحافظی کردند. دوشب پیش نیمکت‌نشینان پارتنوپی با ترکیبی از تیم اول و دوم در جام‌حذفی برابر آتالانتا قرار گرفتند و در خانه خودشان حذف شدند تا مائوریسیو ساری اصرار به چند خرید در ژانویه داشته باشد و فهرستی از بازیکنان دلخواهش را به باشگاه ارائه کند. بازیکنانی که در صورت جذب می‌توانند بعد از دوران مارادونا، برای اولین بار آنها را قهرمان کنند و اگر جذب نشوند، پیش‌بینی سناریوی کم آوردن ناپولی و قهرمانی یوونتوس در پایان فصل، متحمل‌ترین گزینه است.

فهرست بازیکنان ناپولی در ژانویه:

متئو دارمیان

مدافع منچستریونایتد اصلا از اوضاع‌واحوالش در انگلیس رضایت ندارد و خواهان بازگشت به فوتبال ایتالیاست؛ هرچند بزرگ‌ترین مانع انتقال او، شخص مورینیوست که اجازه جدایی‌اش را صادر نمی‌کند. دارمیان 26ساله با قیمتی حدود 15میلیون یورو می‌تواند جاب خالی فوزی غلام را در دفاع چپ پرکند.

الکساندر زینچنکو

بعد از اینکه هدف اول ناپلی‌ها، سیمونه وردی اعلام کرد در زمستان از بولونیا جدا نمی‌شود، حالا جنوبی‌ها سراغ هافبک چندمنظوره من سیتی، زینچنکو رفته‌اند. الکساندر زینچنکوی 21ساله که اوکراینی است، در این فصل فرصتی برای بازی در تیم پپ گواردیولا پیدا نکرده. زینچنکو، آچار فرانسه‌ای است که می‌تواند به عنوان هافبک طراح، وینگر  چپ‌وراست و البته مدافع چپ بازی کند.  

امین یونس

شایعات می‌گویند مذاکرات ناپولی برای جذب هافبک تهاجمی باشگاه آژاکس به مراحل انتهایی خود رسیده و در هفته آینده او لباس پارتنوپی را خواهد پوشید. امین یونس که از مادری لبنانی و پدری آلمانی به دنیا آمده، قابلیت بازی در پست هافبک‌تهاجمی و وینگر سمت چپ را دارد. نکته مثبت جذب امین یونس قیمت پایین اوست. بازیکنی که قراردادش در پایان فصل به پایان می‌رسد و جذب او هزینه زیادی نخواهد داشت.

آماتو چیچرتی

باشگاه بنونتو شاید بدترین باشگاه تاریخ سری آ لقب گرفته باشد،‌ اما آماتو چیچرتی تنها بازیکن قابل‌دفاع آنها در این فصل است. کسی که روی انگشت‌شمار گل‌های بنونتو تاثیرگذار بوده و در تابستان قراردادش به پایان می‌رسد. قرارداد با مبلغ صفر،‌ چیزی نیست که دی‌لورنتیس به این راحتی از آن بگذرد و شایعات می‌گیوند توافق با چیچرتی انجام شده تا در تابستان به ناپل بیاید.

۵ ۱  
آی اسپورت
2018-01-04 13:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
P71
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۱۴
حرف از لینک شدن جهانبخش ب ناپولی بود ک ...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر