فهرست
نقد روز: بدسلیقگی، کج سلیقگی، بی سلیقگی
نقد روز: بدسلیقگی، کج سلیقگی، بی سلیقگی

نقد روز: بدسلیقگی، کج سلیقگی، بی سلیقگی

آی اسپورت- درباره برنامه ریزی بازیهای لیگ برتر باید از چه واژه ای استفاده کرد؟ منظور جز روز برگزاری، انتخاب ساعت آن هم هست. تداخل عجیب و غریب بازیها را باید با کدامین دلیل و برهان، تجزیه و تحلیل کرد.

فردا، دو بازی فوق العاده مهم در لیگ برتر برگزار می شود؛ دوئل استقلال و سپاهان در نقش جهان و بازی نفت و تراکتورسازی در تختی تهران. بازی اول ساعت 14:30 برگزار می شود و برای بازی دوم ساعت 15 انتخاب شده است و این یعنی هیچکس نمی تواند هر دو بازی را ببیند و لذت ببرد.

اگر مشکل نور ورزشگاه نقش جهان، بهانه انتخاب آن ساعت است چرا بازی نفت و تراکتورسازی مثل دوئل جام حذفی استقلال و نفت ساعت 16:20 برگزار نمی شود؟ ورزشگاه تختی که مشکلی بابت نور ندارد. برای استقلال و سپاهان فرقی دارد بازی شان ساعت 14:30 باشد یا 14؟

اگر بهانه، کنداکتور شبکه های سیماست که به راحتی می شود انبوه سریالهای تکراری و برنامه های آشپزی شبکه سه را جابجا کرد. درباره شبکه ورزش هم که اصولا مشکلی وجود ندارد.

به راحتی می شد برنامه بازیهای فردا را طوری سر و سامان داد که بعد از دیدن بازی سپاهان و استقلال از شبکه سه، با خیال راحت به سراغ شبکه ورزش رفت و به تماشای بازی تراکتورسازی و نفت یعنی بهترین مهمان و بهترین میزبان فصل نشست.

قطعا نمی توان گفت این برنامه از مدتها قبل صورت گرفته و نمی توان تغییری در آن داد چون همین هفته قبل بود که ساعت بازیها هم عقب رفت و هم جلو آمد. درضمن، برنامه لیگ هم که به صورت کلی اعلام نشده که بگوییم اینجا هم «خارج» است و نمی توان کاری کرد.

پیش از این گفته می شد به دلیل معدل سنی بسیار بالای مسئولان سازمان لیگ، نمی توان به آنها خرده گرفت ولی حالا که جوان هایی مثل سعید فتاحی وارد این گود شده اند، حداقل توقع این است که برنامه ریزی به معنای دقیق کلمه انجام شود.

 

امید آرامش

۱۸ ۱  
آی اسپورت
2016-12-24 20:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
saman nassaji
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۲۴
متاسفانه به شدت از مشکل برنامه ریزی بازی ها رنج می بریم. در کنارمثالی که اشاره کردید میشه بازی تیم های تبریزی در شهر تبریز رو هم اشاره کرد که یادم میاد در همین فصل 2 بار تداخل داشته اند و شبکه استانی تبریز مجبور به پخش یکی از آن ها شد. مثال های متعدد زیادی میشه از این دست و سایر زد. اساسا وقتی مشکل نور در بیشتر ورزشگاه ها نداریم معلوم نیست چرا به این صورت در زمان برگزاری بازی تداخل ایجاد میکنند.

بیشتر نگاه ها به لیگ برتر هست و شاید در جریان نباشیم در لیگ یک مشکل بدتر از این هاست. جایی که همه بازی ها در یک روز برگزار میشه و جالبتر هم اینکه اختلاف برگزاری همه بازی ها در حد یک ربع و یا نهایتا نیم ساعت است. یعنی به طور مثال 6 بازی در ساعت 14 برگزار میشود و 2 بازی هم در ساعت 14:15 ! به هرحال لیگ یک ایران از لحاظ وسعت جغرافیایی تیم های شرکت کننده خیلی از لیگ برتر بیشتره و از استان های مختلف زیادی تیم ها در این مسابقات رقابت میکنند و قطعا بیننده های خاص خودش رو داره که لااقل میخوان در جریان 4 - 5 بازی در هفته که معمولا از سیمای استان ها پخش زنده میشه باشند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر